Кримського оглядача «Радіо Свобода» перевели у статус обвинуваченого за сепаратизм

Кримського оглядача «Радіо Свобода» перевели у статус обвинуваченого за сепаратизм

30 Квітня 2016
2682
30 Квітня 2016
10:52

Кримського оглядача «Радіо Свобода» перевели у статус обвинуваченого за сепаратизм

2682
Оглядача «Радіо Свобода» Миколу Семену підконтрольні Росії правоохоронні органи влади Кримського півострова після допиту обвинувачують у сепаратизмі.
Кримського оглядача «Радіо Свобода» перевели у статус обвинуваченого за сепаратизм
Кримського оглядача «Радіо Свобода» перевели у статус обвинуваченого за сепаратизм

Кримського журналіста та оглядача «Радіо Свобода» Миколу Семену, проти якого підконтрольна Росії влада Кримського півострова відкрила кримінальну справу за сепаратизм, перевели у статус обвинуваченого. Про це повідомляє «Крим. Реалії» з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

«Ми вчора (28 квітня 2016 року, – ДМ) ходили з Миколою на допит. Викликали нас по телефону, проте ми все одно вирішили піти. Під час допиту Микола вирішив скористатися статтею 47 і 51 – взагалі не давати жодних свідчень. Йому вручили постанову про те, що він притягується до справи уже як обвинувачений», – цитує видання адвоката Еміля Курбедінова.

За словами адвоката, слідство призначило лінгвістичну експертизу.

«Нам дали постанову про те, що призначена лінгвістична експертиза. Однак там було вказано, що її буде здійснювати експерт управління Федеральної служби безпеки по Криму. Прізвища, імені, по батькові не було вказано. Ми з Миколою звернули увагу на це слідчого і в письмовому вигляді зажадали, щоб нам були названі прізвище та ім'я того, кому вони хочуть це передати», – заявив виданню адвокат.

Водночас Міжнародна, Європейська федерації журналістів, Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) і Національна спілка журналістів України (НСЖУ) закликали російську владу відмовитись від звинувачень проти кримського оглядача «Радіо Свобода» Миколи Семени. Відповідну заяву Європейська федерація журналістів розмістила на власному сайті.

«Міжнародна і Європейська федерації журналістів приєднуються до своїх українських філій, Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) і Національної спілки журналістів України (НСЖУ), і закликають російську владу відмовитись від необґрунтованих звинувачень проти Семени», – повідомляють на сайті.

Також у коментарі «Крим. Реалії» прес-секретар Посольства США в Україні Олександр Кліщ зазначив, що Посольство засуджує дії російської влади щодо журналіста Миколи Семени.

«Посольство продовжує із занепокоєнням стежити за справою журналіста Миколи Семени, якому, як ми розуміємо, російським слідством тепер висунене обвинувачення в «екстремізмі». Ми засуджуємо обурливе переслідування журналістів, які виступають проти російської окупації Криму, що залишається частиною України», – заявив прес-секретар посольства Олександр Кліщ.

Нагадаємо, 19 квітня в окупованому Криму пройшли обшуки у чотирьох кримських журналістів: Миколи Семени, Леньяри Абібулаєвої, Руслани Люманової та Заїра Акадирова. Російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну проти журналіста Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

За словами Миколи Семени, йому оголосили підозру через те, що він нібито написав статтю «Блокада - необхідний перший крок до звільнення Криму» у вересні 2015 року. Стаття була розміщена на сайті «Крим.Реалії» – проекту «Радіо Свобода». Автор матеріалу в рубриці «Думка» – кримський політолог Валентин Гончар.

Двох інших кримських журналістів залучили до справи як свідків, однак вони, пославшись на 51 статтю Конституції Російської Федерації, відмовились від свідчень. Журналіста Заїра Акадирова, який перебував на той момент за межами Криму, ФСБ викликала на допит.

«Прокурор» окупованого півострова Наталія Поклонська заявила 19 квітня про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Пізніше стало відомо, що мова йде про Миколу Семену. Вона також заявила, що її відомство готує матеріали для повного блокування інтернет-проекту «Крим. Реалії».

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що занепокоєна повідомленнями про погрози та затримання Миколи Семени в Криму.

Водночас корпорація «Радіо Вільна Європа» – «Радіо Свобода» заявила, що у зв’язку з новими діями фактичної російської влади в окупованому Криму проти журналістів, серед яких є кореспонденти «Радіо Свобода», не припинить професійно висвітлювати події для людей, які цього потребують, і не припинить захищати своїх колег.

Міністерство інформаційної політики України звернулося до Генеральної прокуратури України, прокуратури АР Крим, яка працює з Києва, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України, а також до міжнародних організацій, в тому числі – до представниці ОБСЄ з питань свободи ЗМІ з проханням вжити відповідних заходів та невідкладно відреагувати на чергові правопорушення щодо журналістів в окупованому Росією Криму.

Прокуратура Автономної Республіки Крим при Генпрокуратурі України відкрила кримінальні провадження у зв'язку обшуками у кримських журналістів, які були проведені російськими силовиками в окупованому Криму 18-19 квітня, а також у зв'язку з обшуками та арештами кримських татар на півострові у справі «Хізб ут-Тахрір».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2682
Читайте також
09.05.2016 10:55
Александр Владимиров, для Lb.ua
1 322
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду