Микола Семена закликав ОБСЄ створити правову структуру із захисту громадянських свобод і прав людини в Криму

Микола Семена закликав ОБСЄ створити правову структуру із захисту громадянських свобод і прав людини в Криму

24 Вересня 2016
1337
24 Вересня 2016
10:00

Микола Семена закликав ОБСЄ створити правову структуру із захисту громадянських свобод і прав людини в Криму

1337
22 вересня у Варшаві на засіданні щорічної конференції ОБСЄ з людського виміру, в рамках сайд-івенту Центру інформації про права людини, який був присвячений свободі слова в Криму, адвокат Олександр Попков озвучив заяву кримського журналіста Миколи Семени, якого російська влада звинувачує у сепаратизмі
Микола Семена закликав ОБСЄ створити правову структуру із захисту громадянських свобод і прав людини в Криму
Микола Семена закликав ОБСЄ створити правову структуру із захисту громадянських свобод і прав людини в Криму

Заява адресована директору Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ ОБСЄ) Міхаелю Георгу Линку, комісару Ради Європи з прав людини Нілс Муйжніексу, верховному комісару ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейну, представнику ОБСЄ зі свободи медіа Дуні Міятович
та сім учасникам конференції ОБСЄ 2016 року з людського виміру.

Текст звернення, в якому Микола Семена навів численні випадки сваволі російської влади в Криму, даємо повністю:

"Шановні правозахисники, учасники конференції ОБСЄ з людського розвитку!

Скоро виповниться 50 років як я працюю в журналістиці. Понад 33 з них я живу в Криму і працюю в ЗМІ України і Росії. Тема розвитку людини, закономірності становлення і розвитку громадянських свобод, в тому числі свободи слова та свободи медіа, аналіз політичних процесів, проблем розвитку демократії, запобігання зсувам влади в диктаторські режими - все це було темами моїх публікацій. Але сьогодні я, як і ще три моїх колеги з Криму, - Андрій Клименко, Анна Андрієвська, Ільмі Умеров, а також кілька журналістів в самій Росії, - піддаємося кримінальному переслідуванню за висловлювання, які російський кримінальний кодекс, починаючи з березня 2015 року , кваліфікує як «заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації», хоча наші публікації стосувалися Криму - території, яка не належить Росії згідно з міжнародним правом. Ми безпідставно внесені до списків екстремістів, наші громадянські і людські права незаконно обмежені.
При цьому моя кримінальна справа, як і справи моїх колег, є тільки частиною широкого процесу наступу влади Росії на права громадянського суспільства і прав людини. У країні, де насильно знищена політична опозиція, на прикладі Криму зараз відпрацьовуються методи насильницького придушення всіх громадянських свобод.

Кримчани позбавлені права на інформацію - всяке поширення інформації, крім офіційної російської пропаганди, карається як злочин. У Криму владою заблоковані від 40 до 60 сайтів в інтернеті, забороняється поширення інших ЗМІ, крім російських офіційних. Кримчани позбавлені права на свободу слова - все висловлювання, що йдуть врозріз з офіційною політикою Кремля, забороняються і караються в кримінальному порядку, що видно на прикладі.
Вибори, як і «референдум» 2014 року, фальсифікуються. Дозволяється діяльність виключно провладних громадських організацій, реалізація тільки провладних ініціатив. Національно-культурні організації перереєстровані, переглянутий їхній склад, затверджені нові статути, в яких порушуються принципи самостійності.

У навчальних закладах мінімізовано вивчення національних мов і літератури, ведеться тотальна русифікація, вивчення історії фальсифікується, запроваджено військову підготовку, фактично ведеться пропаганда війни і виправдовуються методи насильства в політиці, насаджуються національна нетерпимість по відношенню до українців і кримських татар. Крим, колишній світовий курорт і культурно-історична Мекка, за словами міністра оборони Росії Сергія Шойгу, нині «перетворений на неприступну військову фортецю».
Меджліс корінного в Криму кримсько-татарського народу як виборний орган національного самоврядування, заборонено, ключові його діячі, як і активісти українських національно-культурних і просвітницьких організацій, насильно вигнані з Криму, щодо них
також порушено кримінальні справи.

Правосуддя в Криму ліквідовано, всі суди приймають рішення і виносять вироки за вказівкою влади. Кримські, як і російські, суди зараз є частиною єдиної репресивної системи влади, яка переслідує всіх інакодумців.

Всупереч рекомендаціям пана Нілса Муйжніекса, який відвідав Крим рік тому, за цей час «випадки серйозних порушень прав людини, серед яких вбивства, насильницькі зникнення, фізично жорстоке поводження і незаконні затримання та репресії», не тільки не розслідувані, винні не притягнуті до відповідальності, але їхня кількість збільшилася, а рівень і небезпека загроз щодо кримчан значно посилилися.

Все це свідчить, що в Криму і в самій Росії, основи громадянського суспільства знищені, розвиток людського капіталу насильно припинено, моральний розвиток людини, якого ще давньогрецькі філософи вважали «мірою всіх речей», знаходиться під загрозою. Як сказав недавно Андрій Кончаловський, російський кінорежисер, чия картина «Рай» отримала приз «Срібний лев» на 73-му Венеціанському кінофестивалі, «духовне насильство я вважаю ще страшнішим, ніж навіть фізичне». Кримчани ж знаходяться сьогодні і під духовним, і під фізичним насильством.

Шановні правозахисники!

Свавілля репресивної системи в Криму повинно бути припинено. Як підтверджують юристи, навіть відповідно до російського законодавства, зокрема, наші справи, як і багато інших, не містять складу злочину, і тому повинні бути припинені. Кримчанам повинні бути забезпечені і гарантовані всі громадянські свободи і права людини. Але цього не станеться без міжнародного правового контролю за ходом наших справ і за правовою ситуацією в Криму.
Можливості України щодо захисту своїх громадян в Криму обмежені російською військовою присутністю і відмовою правозахисникам в доступі на півострів. Більш того, глибина російських репресій досягла такого рівня, що протистояти їм зможе тільки широка міжнародна солідарність правозахисників. Ефект принесло б створення міжнародної правової структури із захисту громадянських свобод і прав людини в Криму, яка взяла б під контроль хід всіх політичних процесів, зробила б юридичну підтримку репресованим активістам, брала участь би в судових засіданнях, доводила б до відома світової громадськості інформацію про всі порушення прав людини і громадянських свобод. Я впевнений, що всі разом ми зможемо відстояти людські права кримчан і їх громадянські свободи.

Микола Семена,
позаштатний оглядач «Радіо« Свобода », сайту« Крим.Реаліі »,
Всеукраїнської щоденної газети «День»."

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Через переслідування Микола Семена не може залишити окупований півострів. З 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ Українивисловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегаціявиступилана VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня,відхиливскаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семени повідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

На фото - адвокат журналіста Олександр Попков

Фото: Юрій Луканов

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1337
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду