15:49
Середа, 31 Серпня 2016

В жовтні-листопаді у Росії може розпочатися суд на кримським журналістом

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семени повідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.
В жовтні-листопаді у Росії може розпочатися суд на кримським журналістом
В жовтні-листопаді у Росії може розпочатися суд на кримським журналістом

Про це на прес-конференції в Києві 31 серпня заявив адвокат журналіста Олександр Попков, повідомляє «Крим.Реалії».

«Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Фактично, його звинувачують в тому, що він у своїй статті нібито закликає до звільнення Російською Федерацією Криму і повернення його Україні», – сказав адвокат.

«Незважаючи на те, що в Європі і в усьому світі вважають, що Крим належить Україні, в Російській Федерації абсолютно інші настрої, і більшість громадян та влада впевнені в тому, що Крим є суб'єктом Російської Федерації. І будь-які заклики до звільнення Криму там розцінюють як заклик до порушення територіальної цілісності», – додав Олександр Попков.

За його словами, Микола Семена відмовився від спроб полегшити свою долю і сприяти російському слідству, визнати свою нібито вину та покаятися.

«Він не хоче поступатися своїми принципами, він вважає, що це його думка, яку могли почути, можливо, навіть у різкій формі. Ми вважаємо, що оскільки він журналіст, то має право висловлювати більш різко свою думку, в тому числі - в рамках Європейської конвенції з прав людини», – зауважив адвокат.

Читайте також

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Через переслідування Микола Семена не може залишити окупований півострів. З 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступила на VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

На фото - Микола Семена

Фото: Володимира Притули, «Радіо Свобода»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
487
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
5.9% (1)
 
Ні, не подобається!
17.6% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
76.5% (13)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 17
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop