Інтернет-користувачі надають перевагу кабельному телебаченню (опитування)
Кабельне телебачення є найбільш популярним типом прийому телевізійного сигналу серед українських інтернет-користувачів. 42% опитаних вибрали такий варіант відповіді, відповідаючи на запитання «Який тип прийому телевізійного сигналу ви використовуєте». Онлайн-опитування для «Детектор медіа» провела компанія iVOX.
18% інтернет-користувачів дивляться телебачення через супутник, 16% - через звичайну ефірну антену, 7% дивляться цифрове ефірне телебачення за допомогою телетюнера, 6% надають перевагу онлайн-телебачення в інтернеті і лише 3% - IPTV.
При цьому 9% респондентів узагалі не дивляться телебачення.
Кабельне телебачення здебільшого дивляться люди старше 30 років. Респонденти до 30 років більше, ніж старші люди, використовують ефірне ТБ на звичайну антену (при цьому кабельне ТБ залишається найбільш популярним). Серед молоді також найбільше тих, хто взагалі не дивиться телебачення (14% людей до 30 років).
У містах з населенням менше 50 тис. осіб переважає супутниковий тип прийому телевізійного сигналу. У містах з населенням понад 500 тис. осіб користувачі інтернету менше дивляться телебачення, ніж у менших містах і більше користуються IPTV (хоча й тут його частка невелика - 5%).
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» та iVOX встановили:
Українців найбільше цікавить розважальне відео в інтернеті;
30% українських інтернет-користувачів готові платити за інформацію в інтернеті;
Найякіснішими новинами назвали ТСН і «Факти»;
Оксана Марченко і Катерина Осадча найкраще асоціюються зі своїми каналами;
Інтернет-користувачі найкраще знають, де виходять «Інтерни», «Свати» й «Татусеві дочки»;
Інтернет-користувачі найкраще знають проекти буднів «1+1» і СТБ;
Новини ТОНІСа виходять на 5-му каналі, найвідоміше шоу - «Х-фактор» (опитування);
Глядачі вважають, що розважальних шоу і серіалів на ТБ забагато, пізнавальних програм - замало;
26% онлайн-населення не подобається українське телебачення;
Платити за перегляд фільмів в інтернеті готові 12,6% користувачів.
* Дослідження проведене методом онлайн-інтерв'ю з використанням панелі iVOX (http://ivoxgolos.com.ua/) наприкінці жовтня 2012 року. Вибірка становить 1000 анкет, структура вибірки відповідає структурі інтернет-користувачів України за статтю, віком та регіоном проживання. Статистична похибка не перевищує 3%.
«Детектор медіа»