МВС: у справі Климентьєва опитано 500 свідків
9 та 10 вересня 2010 року в Харкові працювала група під керівництвом заступника Генерального прокурора України Віктора Пшонки щодо зникнення головного редактора газети «Новий стиль»Василя Климентьєва. Про це повідомляє інформаційне агентство «Інтермедіаконсалтинг» з посиланням на джерело у МВС України.
За інформацією ІМК, у справі харківського журналіста нараховується 13 томів, загалом було опитано 500 осіб. Наразі слідством опрацьовується 8-10 версій зникнення - від «побутової» до професійної діяльності.
ГПУ не виявила причетності до справи зниклого журналіста керівника ДПА України в Харківській області.
10 вересня заступник міністра Леонід Зима повідомив, що за вказівкою міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова до Харкова направлено групу з працівників Департаменту карного розшуку МВС України, служби внутрішньої безпеки, для забезпечення належного виконання оперативно-службових завдань, Головного слідчого управління МВС України та інших оперативних підрозділів.
«Головним управлінням МВС України в Харківській області проводиться якісна та правильна робота щодо проведення слідчо-оперативних заходів. До складу слідчо-оперативної групи увійшли досвідчені працівники, які, я впевнений здатні розкрити цей злочин», - підкреслив заступник міністра.
Нагадаємо, що про зникнення засновника і головного редактора газети «Новий стиль» Василя Климентьєва стало відомо 12 серпня. Із заявою про те, що пан Климентьєв напередодні пішов з дому та не повернувся, до міліції звернулись його близькі родичі.
У ході перевірки співробітники міліції встановили, що 11 серпня пан Климентьєв виїхав з дому з невідомим чоловіком на автомобілі BMW сріблястого кольору в невідомому напрямі. 15 серпня слідчий відділ Дзержинського районного відділення Харківського міського управління ГУ МВС у Харківській області порушив кримінальну справу за статтею про умисне вбивство зниклого журналіста.
17 серпня о 18.00 у човні, який плавав на Печенізькому водосховищі, виявили мобільний телефон Василя Климентьєва.
За словами колег журналіста, у червні йому пропонували 10 тисяч доларів за відмову від публікації.
Як повідомляла ТК, стурбованість щодо зникненням головного редактора «Нового стилю» висловили Комітет із захисту журналістів, а також представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович. А «Репортери без кордонів» закликали провести ретельне і прозоре розслідування.
Президент України Віктор Янукович узяв розслідування справи під особистий контроль і доручив міністру внутрішніх справ і генеральному прокурору зробити «все можливе і неможливе» для того, щоб знайти Василя Климентьєва.
Газета «Новий стиль» висвітлює теми корупції в силових органах, у друк виходить нерегулярно. Василь Климентєв цілеспрямовано шукає та публікує компромат на окремих керівників міліції, прокуратури та податкової адміністрації. За словами засновника інформаційного агентства «Медіапорт» Зураба Аласанії, Василь Климентьєв підтримує контакти з небагатьма журналістами.
«Детектор медіа»