Даєш Хартію журналістів!
Шановна «Детектор медіа»!
З великим розчаруванням, що переростає у тривогу, спостерігаю за дискусією «професійних» журналістів навколо технічного (технологічного) ляпу «Все пропало».
Найприкріше те, що більшість міркувань стосується наслідків оприлюднення матеріалу, а не самого факту такого оприлюднення.
Я наведу лише окрему цитату з «Хартии телерадиовещателей» Росії.
" Действия, несовместимые с нормами цивилизованной журналистики
Обнародование информации не должно ставиться в зависимость от политических интересов третьих лиц.
Недопустима организация информационных кампаний по целенаправленной дискредитации граждан и организаций в конъюнктурных целях.
Недопустимо получение информации обманным путем, а также путем запугивания или подкупа.
Недопустимо злоупотребление доверием собеседника, а также его особо эмоциональным состоянием, не позволяющим адекватно оценивать последствия высказываний ".
Окремо хочу звернути увагу на наступні моменти, як «зловживання довірою співбесідника, а також його особливо емоційним станом», «залежність від інтересів третіх осіб», «дискредитація громадян та організацій з кон'юнктурною метою», «отримання інформації обманним шляхом» і т.д.
В оприлюдненні згадуваного ролику не було жодної змістовної інформації, або критики. Була відверта спроба дискредитації та вульгарне зловживання довірою.
Я гадаю, що було б дуже корисно, якби «Детектор медіа» напередодні виборчої компанії широко розповсюдила вже класичні зразки журналістської етики. До прикладу Етичні норми «Вашингтон пост», які були опубліковані в 1933 році. Принагідно надаю посилання, де можна знайти і інші зразки професійних вимог до журналістів.
http://www.mediasprut.ru/info/pravo/moral.shtml
На їх основі можна було б запропонувати певний Меморандум журналіста.
Бажаю успіхів.
Валентин Ткач, Чернівці