Звільнені російські журналісти створили дві медіа-профспілки
Звільнені працівники російських державних телеканалів створюють профільні профспілки, покликані об'єднати всіх працівників медіа, які втратили роботу. Як повідомляє «Новый регион», одну профспілку заснував звільнений директор інформаційної програми «Вести» телеканалу «Россия» Володимир Батурин, іншу - шеф-редактор «Первого канала» Олег Пташкін, звільнений, але відновлений на роботі судом.
Нагадаємо, Олег Пташкін разом із кореспондентом Ельханом Мірзоєвим забарикадувався в одній зі студій телецентру «Останкіно» й оголосив голодування. Тепер він вважає, що працівники ЗМІ повинні захищати свої права в інший спосіб.
«Після рішення суду я вийшов на роботу й побачив, що більшість моїх колег пригнічені. Всі чекають на другу хвилю скорочень, яка неодмінно відбудеться у червні-липні. За 8 років роботи у федеральних ЗМІ я спостерігав, як це відбувається. Особливо погано роботодавці ставляться до технічного персоналу - водіям, операторам, яких за найменшої можливості викидають на вулицю без вихідної допомоги», - сказав Олег Пташкін.
Заснована та очолена Пташкіним профспілка постала 12 травня, коли на установчій конференції було обрано центральний комітет та ревізійну комісію спілки. До профспілки вступили вже 80 журналістів – працівників «Первого канала» НТВ, «3-го канала» та каналу «Столица», а також друкованих видань. Як стверджує Пташкін, профспілка вже запобігла скороченню штатів на «3-му каналі». Разом із тим, оскільки поки що профспілка не збирає членських внесків, матеріальної допомоги звільненим вона теж не надає. Проте дає юридичні консультації та допомагає у судовому відстоюванні своїх прав у трудових конфліктах із роботодавцями.
За оцінкою директора Центру екстремальної журналістики Олега Панфілова, за останні півроку під скорочення потрапили від 15 до 30 відсотків співробітників медіа. Усього в цій галузі, за оцінкою Панфілова, працює близько 100 тисяч росіян.