«Радіо Ера» просило ліцензію на дротове мовлення, а напросилося на перевірку
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 13 травня відмовила ТОВ «Телерадіокомпанія "Радіо-Ера"» (м. Київ) у видачі ліцензії на мовлення з використанням першого та другого каналів проводового мовлення (УР1 та УР2). «Ера» просила проліцензувати відрізки мовлення 14.00 - 15.00 у суботу та неділю, на яких мовила до осені минулого року. Нацрада мотивувала своє рішення тим, що сьогодні вказані відрізки часу зазначено в ліцензії на мовлення Національної радіокомпанії України.
Як пояснив на брифінгу перший заступник голови Національної ради Андрій Мирошніченко, вирішення питання про видачу ліцензії на мовлення телекомпанії «Радіо-Ера» можливе за умови погодження використання зазначених у заяві відрізків часу мовлення з Національною радіокомпанією України та ВАТ «Укртелеком». Відповідного листа «Ера» не надала.
Розмова перейшла на підвищений тон, коли члени Нацради запитали представника компанії про ретрансляцію програм «Голосу Росії» на часових відрізках мовлення, що на них мовить «Ера».
Представник компанії емоційно пояснив Нацраді, що ідеться не про ретрансляцію, а про спільний продукт «Радіо Ера» та «Голосу Росії» і звинуватив Нацраду у вибірковості підходу.
«Коли ми разом із "Бі-бі-Сі" робимо програму "Ера жінки", то це Нацраду не непокоїть, а копродукція з російською компанією діє як червона ганчірка», - висловив свою думку представник компанії та залишив залу засідань.
Національна рада вирішила провести позапланову перевірку компанії для з'ясування обставин, на яких умовах транслювалися програми «Голосу Росії».
Як уточнила член Національної ради Тетяна Лебедєва, йдеться не про вибірковість підходу: трансляція програм зарубіжних мовників є усталеною практикою вітчизняних компаній (зокрема різні радіостанції транслюють продукт «Німецької хвилі», «Свободи», «Голосу Америки»), проте така діяльність має бути закріплена в ліцензії телерадіоорганізації.
«Детектор медіа»