Мінтрансзв'язку зацікавилось цифровим мовленням у регіонах
У 2009 році Міністерство транспорту і зв'язку України планує розпочати наукові дослідження можливості використання багаточастотних мереж із застосуванням малопотужних передавачів для розгортання місцевого цифрового мовлення, а також перспектив використання для цих цілей НВЧ-радіотехнологій, кабельних і оптоволоконних мереж. Про це йдеться в офіційному листі, що надійшов на адресу Незалежної асоціації телерадіомовників.
Як повідомляє прес-служба НАМ, саме ці технології були визнані найбільш прийнятними для вирішення проблем переведення місцевих та регіональних телекомпаній на цифрове мовлення учасниками науково-практичної конференції «Проблеми впровадження цифрового мовлення на загальнонаціональному, регіональному та місцевому рівні», яка проводилась НАМ та Одеською національною академією зв’язку ім. О.С. Попова 25-26 квітня в Одесі.
Нагадаємо, у ході конференції професор Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова Олег Гофайзен та провідний інженер Українського науково-дослідного інституту радіо і телебачення Дмитро Маковєєнко, запропонували ідею створення місцевих «міні-мультиплексів»: багатоканальних мереж із використанням малопотужних передавачів.
На думку вчених, це технічне рішення дозволяє вирішити цілий комплекс завдань із забезпечення незалежності місцевих та регіональних мовників, що стоять перед державою:
1) припинити їх змагання із регіональними та загальнонаціональними телекомпаніями за право користування радіочастотним ресурсом та водночас забезпечити максимально раціональне використання радіочастотного ресурсу: адже, міні-мережі можуть працювати на радіочастотах, які у відповідних зонах з технічних причин мають залишатися вільними від загальнонаціонального та регіонального мовлення;
2) підвищити рентабельність місцевих мовників за рахунок значної економії коштів на поширення сигналу, а отже – підвищити їх фінансову стабільність та незалежність, адже саме постійні високі витрати спонукають телекомпанії брати незаконні кошти у політичних сил та окремих рекламодавців;
3) створити умови для функціональної незалежності місцевих мовників, які спроможні самостійно створити та обслуговувати міні-мультиплекси: адже, контроль телекомпанії за «рубильником» є основою її безпеки та гарантією від безпідставного виключення з ефіру.
На думку керівника Центру законодавчих ініціатив НАМ Ольги Большакової, рішення Мінтрансзв'язку взятии витрати із проведення досліджень на себе є позитивним для галузі, оскільки регіональні телерадіоорганізації неспроможні самі профінансувати такий проект.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
1
Большакова - МОЗГ!!! (я давно говорил)
5939 дн. тому
Большакову в главные чиновники по вопросам ТВ и РВ!!!!!!!!!!!! Это единственный патриот и здравый человек в национальной медиа-сфере. Дайте вещателям уже работать, инвестировать и производить, без Нацрады давно бы уже были в цифровом веке! Курусы никогда не нажрутся взяток на роспродаже "лицензий" и "конкурсов", эта вша вечно будет работать тормозом медиа-бизнеса! Именно свидомость и этническое хохло-жлобство курусов, его высших "авторитетов" государства и тормозят страну!!!!!! Прикрываются галимой наци-демагогией, за идиотов миллионы держат, всяким уродам невменяемым компанию и кумовстов составляют, и всю эту мерзость творят от имени Украины. У нас сельский президент, для него РЕАЛЬНО ЧУЖДО всё "гороцькэ", начиная с индустрии заканчивая русским языком (русський, то гороцькой язык, а мова то правильный язык укройинцив) и его патриоты такие же самые жлобы и циники!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ