«Немає середовищ, у яких ми не хотіли би себе спробувати»

8 Вересня 2011
42220
8 Вересня 2011
12:17

«Немає середовищ, у яких ми не хотіли би себе спробувати»

42220
Керівники «1+1», «2+2» і ТЕТ - про пріоритети у виробництві і програмуванні, нові проекти і найближчі плани
«Немає середовищ, у яких ми не хотіли би себе спробувати»

Стати не тільки лідером телеперегляду, але й потужним виробником - таке гасло групи «Плюсів» на наступні кілька років. Причому до ініціативи активного власного виробництва «1+1» підтягуються молодіжний ТЕТ та чоловічий «2+2». Канали амбіційно зазіхнули на самостійний продакшн або копродакшн, який вироблятиме все - від масштабних шоу до вертикальних серіалів та прокатного кіно. З одного боку, канали групи все більше розгалужуються у ніші, з іншого - все активніше об'єднуються на базі спільних закупок, виробництва і творчих ресурсів.

 

«Ми працюємо тепер як самостійні і яскраві канали, з іншого боку - як група, в цьому наша суттєва конкурентна відмінність і перевага порівняно з колегами... Для себе ми зробили важливий висновок - ми перебуваємо в бізнесі виробництва контенту», - сказав генеральний директор медіагрупи «1+1» Олександр Ткаченко на прес-сніданку 7 вересня.

 

Як зазначила програмний директор «1+1» Вікторія Шульженко, щосезону з'являтиметься більше власних серіалів, зокрема вертикальних, ситкомів та розгалужених за темами (кулінарні, весільні, сімейні) реаліті-шоу. Однак вимоги до якості вертикальних серіалів на порядок вищі, відповідно, вони потребують і більших витрат, тому поки що стоять у планах наступних сезонів. За словами Ткаченка, з точки зору економіки адекватно можуть нині працювати тільки «мило» і ситком, «усі інші жанри, особливо короткі вертикальні серіали, виробити за наш бюджет нереально».

 

Цінність ситкомів, зауважила Вікторія Шульженко, - у мультипоказі: «Їх можна крутити знову і знову... Вертикальні сітки - це інші серіали - це швидше годинні драмеді, трохи інші жанри. Специфіка вертикальних серіалів така, що ці ідеї набагато складніше і дорожче виробляти».

 

Ще одна тенденція у фільмопоказі «Плюсів» - поступова відмова від російського серіального продукту: «Замість лінійки російських серіалів, які становили основу всієї сітки, залишилося по одному слоту закупного продукту з Росії, всі інші продукти зроблено тут», - каже Ткаченко.

 

 Ірина Костюк (головний продюсер ТЕТу), Олександр Ткаченко (генеральний директор групи «1+1»), Вікторія Шульженко (програмний директор «1+1»)

 

 

 

Крім того, група активно пробивається на ринок прокатного кіно: наразі «Плюси» ведуть переговори щодо двох кінопроектів: «В одному - це наша ініціатива, - каже Ткаченко, - в іншому - ми приєднуємося до дуже масштабного кінопроекту». Нагадаємо, що «1+1» уже заявив про участь у копродакшні фільму «Висоцький. Дякую, що живий», який з'явиться в кінотеатрах уже в грудні 2011-го.

 

Звісно ж, не залишиться група і без кіно голлівудського. На додаток до угоди з XX Centuries Fox на наступний рік група підписала контракт із Disney, однак подробиць угоди поки що не розголошує.

 

Нагадаємо, цього року група також виграла тендер на трансляцію турнірів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги Європи сезону 2011/2012. Цього разу група отримала права на трансляцію тільки на один рік замість трьох. Як пояснив Олександр Ткаченко, «за ініціативи компанії, яка мала контракт з "Поверхністю", цей рік був анульований, а тендер провели в останні два-три тижні липня 2011, а тому і контракт був незвичний, на термін один рік». На питання, чи збираються «Плюси» брати участь у наступному тендері і боротися за права на три роки, гендиректор відповів: «Ми, звісно, зацікавлені і надалі».

 

 

Олександр Ткаченко і Наталія Лигачова, шеф-редактор інтернет-проекту «Детектор медіа»

 

 Олександр Ткаченко

 

Зазначимо, що серед масштабних шоу канал «1+1» планує виробляти проект за японським форматом «Маскарад» - розважальний «івент», у якому з тіл гімнастів і спортсменів будуються різні фігури під час парадів та свят. У цьому контексті Вікторія Шульженко зазначила, що порівняно з попередніми роками, коли популярними були американські формати, наразі все більше набувають актуальності формати голландські, японські, ізраїльські. Крім того, існує тенденція повернення до старих форматів: «Хороші ідеї завжди лишаються хорошими».

 

 Ірина Костюк і Олександр Ткаченко

 

Важливим завданням, яке група ставить перед собою, - продаж на міжнародному ринку власних продуктів: як форматів, так і готового контенту. Зокрема, за словами пана Ткаченка, наразі формується перелік такого продукту для представлення на каннському телеринку: «У нас є вже певний перелік. На перших порах це буде робити дистриб'юторська компанія, далі ми будемо робити це самостійно». Зазначимо, що на Kyiv Media Week «Плюси» виставляти свою продукцію поки що не збираються.

 

 Вікторія Шульженко

 

Також Вікторія Шульженко підкреслила, що завдання наступних років для каналу «1+1» - вибитися в лідери серед аудиторії 18-54 за загальнонаціональною виборкою не тільки в праймі, але й протягом усього дня.

 

Для інших каналів першочергова ціль - зміцнювати позиціонування й активно залучати свою аудиторію: «Гратися з аудиторію - небезпечна річ. Втратити простіше на все, набути важче. Якщо є лояльна аудиторія, то це не значить, що вона буде з тобою завжди. Завдання Іри, Саші й Віки - сформувати те ядро аудиторії, яке буде чітко розуміти, який канал вони вмикають, натискаючи на кнопку. Це планомірна серйозна робота з брендом», - каже Олександр Ткаченко.

 

У свою чергу, Ткаченко позиціонує канал «1+1» як загальнонаціональний канал, який працює для аудиторії середнього активного віку, однак він не виключає, що цей образ змінюватиметься, і сітка весни, за його словами, це покаже: «У "Плюсів" було дуже багато історичних етапів: етап, коли канал починався як український зі своїм обличчям, етап, коли канал почав транслювати велику кількість російських серіалів... Тобто канал пережив багато пертурбацій. На кожному з цих етапів існувало різне конкурентне середовище... На цьому етапі ми хочемо бачити "1+1", який задає тенденції в різних форматах і жанрах, телебаченні в цілому. І в цьому зв'язку для нас немає неважливих середовищ, в яких би ми не хотіли себе спробувати. Але при цьому один із найважливіших сегментів - це сегмент новин, новини певного формату - інфотейнмент», - підсумував ОлександрТкаченко.

 

 

«2+2»

 

Канал «2+2» покликаний забезпечити у групі «якісну чоловічу аудиторію». Нагадаємо, що нещодавно «2+2» здійснив ребрендинг, змінивши логотип, слоган та графічне оформлення. Основними кольорами каналу відтепер є яскраво-золотий на глибокому темному тлі, а головний слоган - «Право на лева».

 

«Незважаючи на те, що нам треба ще багато зробити, в нас уже є перші успіхи, ми лідери в країні серед топ-10 каналів у праймі за темпами зростання за останній рік, ці темпи становлять 83%. Вперше один канал буде показувати так багато футболу... Ми не забуваємо, що аудиторія чоловіча - це не тільки кримінал, хоча в нашій сітці з'являються серіали власного виробництва і програми з інформаційними елементами, пов'язані з кримінальними новинами, однак навіть їх у нас буде подано зі сміхом. Ми вважаємо, що чоловіча аудиторія цього каналу повинна відпочивати. Тому ми конкуруємо насамперед із суботньою більярдною», - каже Олександр Асаулюк, генеральний продюсер «2+2».

 

 Олександр Асаулюк, головний продюсер «2+2»

 

На каналі з'явиться лінійка сексуальних програм власного виробництва, зокрема проект «Міс-Бікіні». Олександр Асаулюк наголошує, що деякі з цих проектів акцентуватимуть увагу на секс-вихованні.

 

Окрім цього проект у жанрі mockumentary «Стрингер», про який уже писала ТК, доповниться подібним продуктом «Слідоки», в якому йтиметься про історію різноманітних розслідувань.

 

Також на «2+2» вийде реаліті-шоу, в якому шукатимуть «нову футбольну зірку»: «Ми запускаємо велике шоу, ми шукаємо нову зірку "Динамо" і плануємо, щоб це шоу закінчилося якраз напередодні "Євро-2012"», - зазначив Олександр Асаулюк.

 

Серед продуктів власного виробництва у сітці нового сезону «2+2» значиться ток-шоу «Ультрас», центром якого стануть загальні футбольні теми та програма «Бол-фут»: «"Бол-фут" - тобто інший футбол, футбол навпаки. У ній - про футболістів, діячів футболу, але зовсім не про те, як вони забивають голи», - розповів ТК пан Асаулюк. Більшість проектів власного виробництва «2+2» стартують із другої половини грудня.

 

Зазначимо, що на каналі відразу після футболу з'явиться мультиплікаційна лінійка закупного продукту - «Сімпсони», «Пекельна сімейка» - та комедійні програми «Прожектор Періс Хілтон» і «Камеді клаб».

 

 

ТЕТ

 

Канал ТЕТ, починаючи з лютого і закінчуючи осінню, продовжує зміцнюватися в своєму позиціонуванні. За словами генерального продюсера Ірини Костюк, тепер його аудиторія - чоловіки й жінки (30% на 70% відповідно), середній вік - 30 років. Роль каналу ТЕТ у групі - і надалі воювати за молодіжну аудиторію: «Навколо нас нікого немає, Новий канал піднявся в старшу аудиторію, ми пересунулися нижче. Тому дивимося не стільки на показники 18-54, скільки на 14-49 по всій Україні, де ми за літо посіли на ринку 7-ме місце, іншими словами - очолили другий ешелон. Сподіваємося з нього скоро вийти, зайти у велику шістку або сімку».

 

За словами Ірини Костюк, один із важливих нюансів у роботі каналу - відсутність готового молодіжного продукту на телевізійному ринку, що і стало поштовхом до активного створення власних форматів: «Ми канал молодий, і для молодої аудиторії дуже мало існує готового продукту, відповідно так стихійно і вийшло, що дуже багато продуктів ми виробляємо собі самі, з пропозицій ринку нам нічого не підходить». Нагадаємо, що в новому сезоні ТЕТ запустив власний цикл загадкових історій «Щоденники Темного», форматний серіал «Спліт» і низку нових за жанрами проектів. Генпродюсер підкреслює, що «Щоденники Темного» планується продати в Росію, а також, можливо, запустити другий сезон стрічки.

 

 Ірина Костюк

 

Олександр Ткаченко зазначає, що в активі каналу ще багато розробок, зокрема ТЕТ планує робити шоу, подібне до проекту «Зняти все». Як відомо, це реаліті «1+1» продовжувати поки що не збирається, оскільки воно не дало очікуваних результатів: «Це був експеримент у рамках пошуку нових жанрів, і він був дуже показовим, - каже Вікторія Шульженко, - Ті тести, які ми робили до ефіру, показували абсолютно іншу реакцію. Нам здавалося, якщо він працює в Ізраїлі, якщо ми зробимо все правильно і покладемося на формат, усе буде працювати... Але після ефіру в аудиторії була така реакція, якої ми не чекали. Контент не претендував на моралізаторство, він показував усе, як є. Однак брак якогось хепіенду виявився ледве не ключовим у сприйнятті жінок, на яких ми розраховували. Їм була незрозумілою структура, чим це закінчиться, і тому їм нецікаво було дивитися». Водночас Вікторія Шульженко підкреслила, що вони вдячні всім, хто працював над проектом, і в цілому вважають його вдалим експериментом. ТЕТ напрацьовуватиме ідею проекту «Зняти все» у більш позитивному руслі.

 

Фото - Павла Довганя

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
42220
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду