Про що говорили в етері спільного телемарафону 24 грудня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: Суспільне, «Ми — Україна», «Інтер», ICTV/СТБ.
Блоків «1+1» та «Ради» цієї доби в національному етері не було.
Нічний шестигодинний блок Суспільного складався з повторів етеру попередньої доби та інтерв’ю, які транслювались 17, 19 і 21 грудня. Зокрема з головою товариства Української культури Угорщини Ярославою Хортяні, старшим радником у Центрі стратегічних досліджень та міжнародних досліджень Марком Канчіаном і співачкою Юлією Саніною.
З керівником департаменту документування воєнних злочинів Української гельсінської спілки з прав людини Сергієм Мовчаном говорили про дослідження New York Times щодо російських військових, які вчиняли геноцид українського народу. Він прокоментував, у яких саме справах можуть бути використані такі дослідження журналістів. Крім того, сказав, що крім NYT багато журналістів і активістів займаються ідентифікацією російських військових.
Про знесення драмтеатру у Маріуполі у блоці «Ми — Україна» говорили з радником міського голови Петром Андрющенком.
З міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком у блоці «Інтера» говорили про мистецтво і діячів культури у різдвяний період. Зокрема, він розповів про приїзд швейцарського художника напередодні Різдва. Також він розповів про голосування в «Дії» щодо дати святкування Різдва. Щодо допомоги генераторами закладам культури міністр розповів, що від партнерів надійшло вже понад 50 генераторів, а потрібно — чотири тисячі.
Російські фейки і їх спростування у блоці ICTV/СТБ обговорили з керівником Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони Андрієм Шаповаловим. Зокрема, поширення інформації про ймовірний наступ зі сторони Білорусі. За словами Шаповалова, інтенсивно поширювати інформацію про це почали 23 грудня через анонімні канали з так званого «пулу Шарія». Їхня мета, за його словами — роздмухати паніку. Також за словами Шаповалова, інформаційний простір Росії 20 років готувався до того, щоб вірити у російську пропаганду. Тому росіяни вірять у все, що їм будуть розповідати рупори влади, навіть якщо це суперечитиме здоровому глузду та законам природи.