Супутникова конкуренція

17 Листопада 2009
30596
17 Листопада 2009
12:06

Супутникова конкуренція

30596
ТК вивчала пропозиції Viasat, «Поверхность+», «НТВ+» і «Триколор» напередодні комерційного старту нової супутникової платформи Digital Fly Ukraine
Супутникова конкуренція

«Детектор медіа» вивчила пропозиції супутникових платформ Viasat, «Поверхность+», «НТВ+» і «Триколор» та з'ясувала, на чому вони роблять акценти у своїх промо-акціях.

 

Viasat

Компанія «Віжн ТБ» (ТМ Viasat) почала роботу на українському ринку у квітні 2008 року і стала першим провайдером супутникового телебачення, проліцензованим Національною радою з питань телебачення і радіомовлення (залишається поки єдиним ліцензіатом-провайдером).

 

Платформа Viasat у своєму переліку має найбільшу кількість українських телеканалів - 22 на платформі та з десяток тих, що містяться у вільному доступі на найпопулярніших серед українських мовників супутниках Sirius 4 і AMOS 3, на які можна налаштувати антену (Viasat базується на Sirius 4).

 

Viasat укомплектував канали в три пакети: «Сімейний» (41 канал, абонплата - 59 гривень на місяць), «Престижний» (66 каналів, 168 грн) і «Бізнес» (27 каналів, 200 грн). Додатково платформа рекламує доступ до понад 100 некодованих телеканалів на супутниках Sirius 4, AMOS 3 і Hot Bird, серед яких українські 5 канал, «Глас» і «Тиса», російські «РТР-Планета» і «Первый канал. Всемирная сеть» тощо. До речі, офіційно на платформі не присутній жоден з основних російських каналів - нішеві не рахуємо.

 

У Viasat постійно діють акційні пропозиції. Найостанніша з них дійсна із 6 жовтня по 31 грудня. Компанія пропонує стати абонентами Viasat, обрати пакет «Престижний» і платити цілий рік абонплату 99 гривень на місяць (на 69 гривень дешевше стандартної ціни), а за супутникову антену та цифровий ресивер - 1 гривню. При цьому компанія в промо не наголошує на тому, що абонентові слід іще заплатити 399 гривень за встановлення обладнання і 199 гривень за активацію картки доступу.

 

Таким чином, підключення до Viasat коштує абонентові:

 

«Сімейний» - 1557 гривень (699 - за обладнання, 600 - за встановлення, 199 - за активацію, 59 - аванс абонплати за місяць);

 

«Престижний» - 698 гривень за акцією (1 - за обладнання, 399 - за встановлення, 199 - за активацію, 99 - аванс абонплати за місяць) проти стандартних 1666 гривень;

 

«Бізнес» - 1641 (699 - за обладнання, 600 - за встановлення, 142 - за активацію, 200 - аванс абонплати за місяць).

 

«Поверхность+»

 

Група компаній «Поверхность» офіційно оголосила про запуск власної супутникової платформи «Поверхность+» через місяць після старту Viasat - у травні 2008 року. Платформа розмістилася на тому самому супутнику, що й «НТВ+», - Eutelsat W4. Своїм козирем визначила потужний пакет спортивних каналів, а також HD-канали.

 

Нині «Поверхность+» пропонує в одному пакеті 63 канали, серед яких 4 - у форматі HD, а також п'ять власних спортивних каналів: «Спорт 1», «Спорт 2», «Спорт 3», «Спорт 4» і Спорт HD. Недоліком пропозиції «Поверхності» є відсутність варіацій у пакетуванні каналів, а також відсутність російських каналів, заради яких нині на супутник переходять абоненти кабельного телебачення.

 

Абонентна плата у «Поверхность+» становить 120 гривень на місяць. Для активації послуги необхідно сплатити первинний платіж 300 грн, який включає в себе: 60 грн - вартість активації карти умовного доступу, 240 гривень - абонентська плата за два місяці. Вартість ресивера Poverkhnost Plus HS 5001 IR - 2200 гривень. Окремі умови компанія висуває бізнес-клієнтам для придбання прав публічного показу.

 

Отож, підключення до «Поверхность+» без «тарілки» коштує 2500 гривень. Додатково слід встановити антену, що коштуватиме в середньому 850 гривень.

 

«НТВ+»

«НТВ+» офіційно присутня на українському ринку з кінця 2005 року. Партнером російської супутникової платформи в Україні є компанія «Нові телевізійні технології», що входить до групи компаній «НТВ-Україна».

 

У «НТВ+» найбільший вибір комбінацій пакетів і, відповідно, тарифів, але найменше українських каналів у пропозиції - всього три: 5 канал, НТН і ICTV. Найдешевша комплектація каналів - «НТВ Плюс-Україна» - коштує 35,43 гривень на місяць. Вона містить 28 каналів, у тому числі «НТВ-Мир», «РТР-Планета», «Первый канал. Всемирная сеть», Eurosport, Animal Planet, Discovery Channel, українські НТН і ICTV.

 

Ціна пакету «Базовий-Україна» становить 139,5 гривень на місяць (50 каналів), «Базовий розширений-Україна» - 195,3 грн (71 канал). Комбінація «Базового» з усіма додатковим (спорт, VIP-кіно, нічний, HD) - 418,5 грн (64 канали). Комбінація «Розширеного» з усіма додатковими - 474,3 грн (85 каналів). Комплектувати основні пакети з додатковими можна як завгодно. Окремо «НТВ+» пропонує співпрацю корпоративним клієнтам - без права публічного показу та з таким правом.

 

Утім, у «НТВ+» найдорожче на українському ринку обладнання - ресивер Thomson HD коштує 3200 грн (без антени). На відміну від Viasat, «НТВ+» у новій промо-кампанії акцентує на знижці на підключенні. З 1 жовтня компанія знизила ціну на активацію карти до 167,4 грн, авансовий платіж - 669,6 грн. При підключенні економ-пакету «НТВ Плюс-Україна» активація карти коштує 167,4 грн, авансовий платіж - 71,15 грн.

 

Отож, підключення до «НТВ+» без «тарілки» коштує 4037 гривень, до пакету «НТВ Плюс-Україна» - 3439 гривень.

 

«Триколор»

«Триколор» - російська цифрова платформа, яка нелегально присутня на українському ринку. За даними кримських кабельних операторів, протягом останнього часу до «Триколору» активно підключаються їхні абоненти. Кабельники пов'язують це з тим, що Національна рада визнала популярні російські телеканали «РТР-планета», «Первый канал. Всемирная сеть» та інші неадаптованими, а кабельні оператори змушені їх вимикати, тож абоненти шукають російських каналів деінде - і знаходять дешевий «Триколор».

 

Платформа принципово містить лише російські телеканали. Їхня загальна кількість - 34, вони розфасовані у 6 пакетів. Пакет «Базовий» є безкоштовним і містить «основні федеральні телеканали»: «Инфоканал», «Первый», «Россия», НТВ, «Культура», ТНТ, «Спорт», «Вести», «Петербург», «Рен-ТВ», «Бибигон», CTC, «Союз». Передплата найдорожчого пакету «Триколору» «Оптимум» коштує 600 рублів на рік (167,4 гривень).

 

Оскільки компанія де-юре не присутня на українському ринку, то промо-активності тут не веде. В інтернет-магазині можна замовити встановлення обладнання під пакет «Триколор-Оптимум», що з доставкою коштує 2430 гривень.

 

Основні присутні в Україні платформи та їхні пропозиції

 

 

Viasat

Поверхность+

НТВ+

Триколор

Базовий супутник

Sirius 4

Eutelsat W4

Eutelsat W4

Eutelsat W4

Загальна кількість каналів

67

63

85

34 - тільки російські

Кількість пакетів

3

1

3 основних і 5 додаткових

6

Власні канали

6:

Viasat History,

Viasat Explorer,

Viasat Sport,

TV1000,

TV1000 Русское кино,

TV1000 Action,

 

5:

Спорт 1

Спорт 2

Спорт 3

Спорт 4

Спорт HD

12:

НТВ-Мир,

Наше кино,

Премьера,

Киноклуб,

Кинохит,

Наше новое кино,

Киносоюз,

Кино-плюс,

Спорт Союз,

Теннис,

Наш Футбол,

HD Кино

_____

HD-канали

_____

4:

Спорт HD

Eurosport HD

Nat Geo HD

HD 2

2:

HD Life

HD Кино

_____

Українські канали

22:

Перший Національний, ТРК Ера,

1+1,

ICTV,

Новий канал,

СTБ,

TET,

24,

Кіно,

M1,

M2,

Куй ТБ,

UBC,

Рада,

UBR,

MTV Україна,

OTV,

Star TV,

КРТ,

ТОНІС,

ОК

Футбол

18:

Перший Національний,

ТРК Україна,

1+1,

ICTV,

Новий канал,

СТБ,

Сіті,

ТРК Київ,

ТЕТ,

ТВі,

ЧП.Info,

24,

Кіно,

Перший автомобільний,

Меню-ТБ,

М1,

М2,

Biz-TV

3:

5 канал,

НТН,

ICTV

_____

Основні російські канали

_____

_____

НТВ-Мир,

РТР-Планета,

ПКВС

Первый,

Россия,

НТВ,

ТНТ

Рен-ТВ

СТС

(неміжнародні версії)

FTA-канали, які можна прийняти із супутника

5 канал,

Глас,

Тиса,

К1,

К2,

Сіті,

Ентер-фільм,

Ентер-м'юзік,

НТН,

Бабай-ТБ,

Гумор-ТБ,

Music Box UA,

Real Estate TV,

РТР-Планета,

ПКВС,

Вести-планета

та ін.

A-One,

BIZ TV,

Bridge TV,

ТВ3,

Эксперт ТВ,

ЧП.info,

Шансон ТВ,

ТНВ,

7ТВ,

Перший автомобільний,

TOP SHOP ТV

A-One,

BIZ TV,

Bridge TV,

ТВ3,

Эксперт ТВ,

ЧП.info,

Шансон ТВ,

ТНВ,

7ТВ,

Перший автомобільний,

TOP SHOP ТV

A-One,

BIZ TV,

Bridge TV,

ТВ3,

Эксперт ТВ,

ЧП.info,

Шансон ТВ,

ТНВ,

7ТВ,

Перший автомобільний,

TOP SHOP ТV

 

Якщо порівняти український ринок з польським, то поляки відрізняються більшим патріотизмом - там у пакетах пропонується до 72 польських каналів - та більшою затребуваністю новітніх технологій цифрового супутникового телебачення. Українські платформи поки не пропонують послуги інтерактивного телебачення Video-on-Demand (відео на замовлення) і Pay-per-View (перегляд програм у запису), а пропозиція HD-каналів (телебачення високої чіткості) не достатньо широка. Зауважимо, що Video-on-Demand своїм клієнтам пропонує хіба що кабельний провайдер «Воля» в Києві.

 

До кінця року в Україні має стартувати нова супутникова платформа Digital Fly Ukraine (ТМ MYtv), яка планує заповнити ці прогалини ринку. З офіційних релізів компанії відомо, що вона запропонує абонентам близько 80 телеканалів різної тематики, в тому числі канали високої чіткості (HD), а також послуги інтерактивного телебачення Video-on-Demand і Pay-per-View.

 

За інформацією газети «КоммерсантЪ», коштуватиме повний пакет програм MYtv близько 22 доларів (180 гривень). Нова платформа вийде на ринок з дорогим обладнанням - для прийому її програм необхідні DVBS-2 MPEG-4 HD-рекодери, середня ціна яких становить 400 доларів (нині найдорожчий ресивер застосовують в Україні абоненти «НТВ+» вартістю 3200 гривень). Відтак, очевидно, що Digital Fly Ukraine націлилася на преміум-сегмент абонентів - тих, хто хоче отримати нові послуги і готовий за них платити. Наявні в Україні супутникові провайдери поки займаються іншим - намагаються привчити українських абонентів супутникового телебачення хоча б платити за нього, а не йти за оголошеннями «супутникове ТБ без абонплати».

 

Базовим супутником Digital Fly Ukraine обрала Thor 6, нещодавно виведений на орбіту на позицію 1º західної довготи. Він замінить Thor 3, на якому в жовтні почалося тестове мовлення Digital Fly Ukraine. У листопаді компанія підписала угоду з провайдером супутникових сервісів Intelsat, якому належать 10 транспондерів на Thor 6. Нині в пакеті Digital Fly Ukraine тестуються канали «1+1», Перший дiловий, «РТР-Планета», Euronews, Maxxi-TV і Новий канал. Які канали становитимуть базу для пакету MYtv поки невідомо.

 

На форумі профільного інтернет-видання Sat-digest уже пов'язали нещодавній перехід усіх телеканалів групи «Інтер» на супутник AMOS 3 із тим, що вони з'являться на новій платформі Digital Fly Ukraine. AMOS 3 і Digital Fly Ukraine пов'язані хіба що країною-засновницею. Як відомо, супутники AMOS належать ізраїльській корпорації Spacecom, а за платформою Digital Fly Ukraine, за інформацією джерел ТК, стоять також ізраїльські компанії. Якби новій платформі вдалося те, що не вдавалося поки жодному гравцю ринку, і вона підписала б угоду з групою «Інтер», то MYtv здобула б унікальний контент.

 

Тимчасом, у піар-службі групи «Інтер» ТК сказали, що їхні телеканали на даний момент не мають договорів про передачу прав на ретрансляцію ні з однією з DTH-платформ в Україні. Непоступливість «Інтера» на ринку завжди пояснювали планами холдингу про власну платформу. І зараз «Інтер» не відмовляється від такої ідеї. «Медіагрупа не виключає можливість створення власної супутникової платформи платного телебачення. На сьогоднішній день на супутнику  AMOS 3 телеканали медіагрупи знаходяться в тестовому режимі до оформлення всіх необхідних документів», - пояснили ТК.

 

Фото - tsn.ua

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
30596
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
.
5480 дн. тому
Прежде чем писать статью, автору надо было лучше разобраться с темой, о которой он пишет. "у «НТВ+» найдорожче на українському ринку обладнання - ресивер Thomson HD коштує 3200 грн". В отличие от "Поверхности" этот ресивер лишь для пакета "HD", для остальных пакетов НТВ+ достаточно приобрести любой рекомендованный ДЕШЕВЫЙ ресивер MPEG2 со слотом Viacces.
Веддаарди
5482 дн. тому
Как говорится, кто первым напишет про Bridge TV, у того есть антенна на Eutelsat W4. Только уж если пишете про Триколор, то и про кардшаринг пишите: они одинаково незаконны на территории Украины.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду