Панельні телевимірювання використовуватимуться для продажів реклами у 2023 році

Панельні телевимірювання використовуватимуться для продажів реклами у 2023 році

6 Грудня 2022
2617
6 Грудня 2022
14:08

Панельні телевимірювання використовуватимуться для продажів реклами у 2023 році

2617
Телеперегляд вимірюватимуть лише у містах з населенням понад 50 тисяч.
Панельні телевимірювання використовуватимуться для продажів реклами у 2023 році
Панельні телевимірювання використовуватимуться для продажів реклами у 2023 році

Показники нового панельного дослідження, яке вимірює телеперегляд, будуть використовуватись для продажів реклами наступного року. Про це «Детектору медіа» розказав президент сейлзхаусу Ocean Media Plus Андрій Партика.

«Це рішення вже прийняте. Ми, звичайно, перепрошуємо клієнтів за затримку в часі, але всі розуміють той рівень турбулентності, який є на ринку. Насправді перші дані тестової панелі ми почали отримувати буквально 2-3 тижні тому, в момент, коли країну накрило відключеннями світла. Волатильність даних досить велика. Але панель для того й існує, щоб відображати всі зміни в телеперегляді, в тому числі й ті, які стосуються відключень електроенергії», — сказав він.

Географія нової панелі — лише міста з населенням 50 тис.+ за винятком тимчасово окупованих територій, адже опитування на цих територіях проводити неможливо. Розмір панелі — 1000 домогосподарств. Щодо вибірки 50 тисяч+ Андрій Партика вважає, що «роздрібний товарообіг в країні зосереджений в містах 50 тисяч плюс і складав 78% до війни, а вся решта частини України, де проживало близько половини населення, споживала усього 22% товарів та послуг».

«Звичайно ж, телевізійний сигнал нікуди не подівся з населених пунктів із населенням 50 тисяч мінус (він став навіть доступнішим за рахунок розкодування супутника), тому клієнт, який купує рекламу по аудиторії людей віком 18-54, що проживають у містах 50 тисяч плюс, фактично безкоштовно отримує аудиторію молодше 18 років і старше 54, а також людей, які проживають в маленьких містечках і селах», — пояснив Партика.

На додачу до цього нова панель збудована на основі традиційних панелістів, які брали участь у дослідженні до війни, але відповідають новим параметрам, наданим КМІС згідно з установчим дослідженням. Телегрупи хочуть ротації панелістів. Зараз це є частиною домовленостей з Nielsen. Також зараз учасники користуються тими ж приладами (піплметрами), якими користувались до війни. Нові прилади планують встановити через рік після завершення війни.

Зараз нова телепанель проходить тестування.

Нагадаємо, у березні 2022 року Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) ухвалив рішення призупинити телевізійне вимірювання на час війни. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2617
Читайте також
19.09.2023 11:00
Юлія Кахановська
для «Детектора медіа»
1 060
07.12.2022 09:00
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
2 655
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду