«По суті, медіагрупи вже нема». SCM до кінця серпня попрощається з ключовими співробітниками МГУ

«По суті, медіагрупи вже нема». SCM до кінця серпня попрощається з ключовими співробітниками МГУ

22 Серпня 2022
3080
22 Серпня 2022
10:57

«По суті, медіагрупи вже нема». SCM до кінця серпня попрощається з ключовими співробітниками МГУ

3080
System Capital Management: «Ліцензії здані, журналісти завершили свою роботу у нас, новий контент не виробляється з 11 липня».
«По суті, медіагрупи вже нема». SCM до кінця серпня попрощається з ключовими співробітниками МГУ
«По суті, медіагрупи вже нема». SCM до кінця серпня попрощається з ключовими співробітниками МГУ

Інвестиційна група System Capital Management Ріната Ахметова до кінця серпня попрощається ключовими співробітниками «Медіа Групи Україна».

Директор з комунікацій SCM Наталія Ємченко повідомила, що наразі медіагрупа вже віддала трудові книжки більш ніж половині команди, а до кінця серпня «розлучиться» з усіма ключовими співробітниками.

«За рішенням Ріната Ахметова, як і обіцяли, ми сплачуємо великі вихідні пакети кожному (сумарно по МГУ мова йде про мільйони доларів), щоб у людей була можливість після цього розлучення спокійно шукати і знаходити собі нову справу, нову роботу, можливо навіть нову професію.

Тепер вже колишні співробітники МГУ – дуже круті профі, не втомлююсь про це казати, бо це правда. І саме тому вони отримують круті пропозиції з ринку і мають можливість обирати. Обирати де саме їх таланти будуть затребувані і оцінені по заслугах. Де вони зможуть найкраще служити Україні та українцям. Журналісти, медійники, продакшн, диджитальники, технічні специ – сотні та сотні справжніх, висококласних професіоналів», – повідомила Ємченко.

За словами Ємченко,  по суті, медіагрупи вже немає, «ліцензії здані, журналісти завершили свою роботу у нас, новий контент не виробляється з 11 липня».

Читайте також: 

11 липня український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу.

«Медіа Група Україна» відмовилась на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні, а також припинила діяльність онлайн-медіа МГУ.

Ахметов зазначив, що таке рішення є вимушеним і продиктоване антиолігархічним законом, який набирає чинності. Після виходу Ахметова з медіабізнесу міністр юстиції Денис Малюська заявив, що бізнесмен позбувся одразу двох критеріїв потрапляння до переліку олігархів.

Медіахолдинг «Медіа Група Україна» об'єднує канали «Україна», «Україна 24», «Футбол 1/2/3», НЛО TV, мультимедійну платформу «Сьогодні», «Новинну Групу Україна» та інші. У березні Forbes повідомив, що Ахметов з початку повномасштабної війни втратив $9,5 млрд, однак зберіг першу сходинку у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінювали у $4,2 млрд.

До повномасштабної війни Forbes оцінював «Медіа Групу Україна» в $200 млн. Виторг медіагрупи в 2021 році – 467 млн грн, консолідований збиток – 936 млн грн.

За інформацією джерел «Детектора медіа», для багатьох навіть у менеджменті медіахолдингу рішення Ахметова стало несподіванкою.

12 липня SCM офіційно оголосила, що розпочинає процедури припинення випуску друкованих ЗМІ та анулювання ліцензій «Медіа Групи Україна». Йдеться про всі державні ліцензії на мовлення та на провайдера програмної послуги, які були отримані МГУ від держави. Всі активи МГУ залишаються в її власності. 15 липня МГУ розпочала процес звільнення співробітників.

21 липня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензії 15 компаній, які належать Ахметову. 

Зокрема, це канали: «Україна», НЛО.TV, «Донбас», «Індиго TV», «Україна 24» (ефірна та супутникова ліцензі]), «Футбол 1», «Футбол 2», «Футбол 3» (супутникові ліцензії). 

З середини весни 2022 року точилися розмови про переїзд медіакомпаній Ахметова до Польщі, однак у квітні МГУ заперечила це та наголосила, що у Варшаві працює лише команда, яка виробляє блок для марафону «FreeДом». Напередодні заяви Ахметова про вихід з медіабізнесу «Медіа Група Україна» запустила пакет із дев’ятьох українських каналів на польській цифровій платформі Polsat.  

У липні Рінат Ахметов заявив, що рішення про розвиток медіабізнесу в Польщі чи інших країнах «на цьому етапі не прийнято».

Ілюстративне фото: «Медіа Група Україна» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3080
Читайте також
12.07.2022 10:49
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
7 737
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду