Цього тижня Нацрада розгляне питання про мультиплекс МХ-7
У четвер, 24 лютого, Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення планує розглянути питання щодо державного мультиплексу Концерну РРТ МХ-7. Про це йдеться у порядку денному регулятора.
Чи буде оголошений конкурс на вільні канали у новоствореному мультиплексі, наразі не відомо. Адже у порядку денному до розгляду пропонується питання: «Про унормування питань створення цифрової багатоканальної телемережі у діапазоні 174-230 МГц (МХ-7)».
Нагадаємо, у січні 2022 року Концерн РРТ почав монтаж обладнання для запуску загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7. Раніше повідомлялось, що Концерн РРТ купив обладнання на 288,89 млн грн.
Також у січні КРРТ був готовий звернутися до Нацради щодо оголошення конкурсу на мовлення в мультиплексі МХ-7.
19 травня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ, який ввів у дію рішення РНБО про фінансування створення загальнонаціонального мультиплексу МХ-7.
Проєкт профінансують кредитом на 490 млн грн на 5-7 років під державні гарантії. У мультиплексі має бути від 10 до 12 каналів. Планувалось, що будівництво мультиплексу завершать до кінця 2021 року.
Концерн РРТ обіцяє на 30–40% нижчі тарифи для каналів у МХ-7 у порівнянні з тарифами компанії «Зеонбуд». Мультиплекс транслюватиме сигнал у метровому діапазоні, тоді як мультиплекси MX-1, MX-2, MX-3 та MX-5 «Зеонбуду» транслюються в дециметровому. Отже, теперішні антени для прийому сигналу МХ-7 не підійдуть. «Зеонбуд» відкрито критикує наміри держави побудувати мультиплекс.
Зокрема, через це медіагрупи не підтримують мультиплекс. «1+1 медіа» після дослідження технічних можливостей МХ-7 заявила, що вважає побудову мультиплексу Концерну РРТ у метровому діапазоні популістським та непродуманим рішенням.
Директор зі стратегії та розвитку бізнесу «Медіа Групи Україна» Федір Гречанінов назвав запуск мультиплексу дурницею, на яку виділено немалі бюджетні гроші.
Наразі єдиний цифровий провайдер-оператор «Зеонбуд» звернувся до Антимонопольного комітету, бо вважає, що Концерн РРТ планує отримати конкурентні переваги за рахунок державного бюджету.
Кабінет міністрів України підтримав залучення під держгарантії 490 млн гривень на будівництво мультиплексу МХ-7.