Уряд хоче у 2021 році запустити Euronews Ukraine

Уряд хоче у 2021 році запустити Euronews Ukraine

21 Жовтня 2020
4100
21 Жовтня 2020
17:34

Уряд хоче у 2021 році запустити Euronews Ukraine

4100
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко має провести переговори для підписання угоди з Euronews.
Уряд хоче у 2021 році запустити Euronews Ukraine
Уряд хоче у 2021 році запустити Euronews Ukraine

Кабінет Міністрів України хоче запустити у 2021 році українську версію Euronews. 21 жовтня уряд на своєму засіданні уповноважив міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка провести переговори з міжнародним телеканалом Euronews і розробити проєкт щодо підписання угоди із запуску Euronews Ukraine у 2021 році.

Відповідне протокольне доручення на засіданні уряду озвучив Олександр Ткаченко, його підтримав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Олександр Ткаченко у фейсбуку написав, що «це важливий крок в інформаційній політиці, а також – популяризації України у світі», та пообіцяв надати подробиці згодом.

Нагадаємо, у жовтні 2010 року за рішенням уряду Миколи Азарова було підписано ліцензійну угоду між Національною телекомпанією України та Euronews про створення української версії Euronews. Ця угода була укладена на 5 років з моменту початку мовлення (тобто мала залишатися в дії до 24 серпня 2016 року) і підлягала автоматичному подовженню після закінчення цього терміну. 24 серпня 2011 року розпочалося мовлення української версії Euronews.

Для створення україномовної версії Euronews український уряд виділив 85,5 млн грн (на той момент це близько 8 млн євро) на отримання ліцензії для НТКУ, покриття всіх операційних витрат, пов'язаних із запуском нової версії, технічне обладнання української редакції в Ліоні (Франція) та заробітну плату українських журналістів.

Після початку мовлення Euronews української були помічені відмінності в текстах новин каналу українською та англійською мовою: українська служба редагувала їх на користь президента України Віктора Януковича. Керівник української редакції пояснив це тим, що тим, що журналісти мовних редакцій не перекладають новини однієї чи іншої редакції, а пишуть власні.

Однак уже через рік почалися проблеми з фінансуванням української версії Euronews, зокрема з оплатою щорічних ліцензійних платежів. З 2013 року держава перестала виконувати свої зобов’язання з фінансування Euronews, і почав накопичуватися борг Національної телекомпанії України перед Euronews, який зрештою сягнув понад 10,5 млн євро.

Наприкінці 2014 року новий уряд і нове керівництво Національної телекомпанії України захотіли достроково розірвати угоду з Euronews через відсутність коштів на її продовження.

У 2015 році Euronews подав позов до суду про стягнення з НТКУ 10,5 млн євро боргу. Після тривалих судових процесів Euronews виграв спір, і правонаступниця НТКУ – Національна суспільна телерадіокомпанія України – мусила сплатити цей борг. Борг було сплачено влітку 2020 року після арешту рахунків НСТУ.

Ще навесні 2015 року НТКУ анулювала свою ліцензію на мовлення української версії Euronews. Натомість ліцензію на українську версію Euronews отримала медіагрупа Inter Media Group Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна, яка стала новим партнером Euronews в Україні. Їхня ліцензія була оформлена на ТОВ «Видавництво “Чистий прибуток”».

Влітку 2016 року, стало відомо, що Euronews може припинити мовлення українською через рішення Inter Media Group. Після цього декілька місяців українська редакція продовжувала роботу й фінансувалася самим Euronews.

У жовтні 2016 року стало відомо про наміри Euronews закрити українську службу Euronews і звільнити 17 журналістів. Керівник української редакції Фідель Павленко розповів «Детектору медіа» деталі про закриття та звільнення. У травні 2017 року українська служба Euronews припинила свою роботу.

Euronews – це мережа новинних телеканалів, які мовлять у Європі наразі 11 мовами. З 2018 року Euronews почав продавати франшизи національним мовникам для запуску їхніх каналів під брендом Euronews – так запуситилися локальні канали в Албанії та Грузії, планується запуск у Сербії.

Мережа Euronews належить однойменному акціонерному товариству, 88% акцій якого належать приватній компанії Media Globe Networks, якою керує єгипетський мільярдер Нагіб Савіріс, а 12% акцій – 20 громадським і державним телекомпаніям – членам Європейської спілки мовників EBU (серед них і російська ВДТРК). У 2017-2020 роках одним з акціонерів Euronews була американська корпорація NBC.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4100
Читайте також
12.11.2020 10:00
Наталія Данькова
4 372
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду