Запуск каналу іномовлення треба починати з угод з іноземними кабельними операторами – Потураєв

Запуск каналу іномовлення треба починати з угод з іноземними кабельними операторами – Потураєв

22 Липня 2020
1759
22 Липня 2020
17:55

Запуск каналу іномовлення треба починати з угод з іноземними кабельними операторами – Потураєв

1759
Водночас він підтримує те, що відродженням іномовлення знову займається Держкомтелерадіо.
Запуск каналу іномовлення треба починати з угод з іноземними кабельними операторами – Потураєв
Запуск каналу іномовлення треба починати з угод з іноземними кабельними операторами – Потураєв

Голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв прокоментував заяви міністра культури та інформполітики Олександра Ткаченка про запуск каналу іномовлення, зазначивши, що починати треба навіть не з контенту, а з угод з іноземними кабельними операторами. Про це він сказав в інтерв’ю «Детектору медіа», яке буде опубліковане незабаром.

«Я дуже ціную роботу тих редакцій UATV, які виробляли продукт різними мовами. Але там зараз починати треба не з контенту, а з угод з іноземними кабельними операторами. Це бізнес, і не можна до цього ставитися інакше, ефективність його вимірюється лише аудиторією і більше нічим. Будемо відверті – все решта це даремно витрачені кошти платників податків. Звичайно, Ткаченко сам буде вирішувати, як там рухати це питання. Але я починав би з того, що залучив у якості консультантів (не обов’язково в штат) людей, які мають вдалий досвід розповсюдження своїх каналів за кордоном в кабельних мережах. І такі приклади, насправді, в Україні є. Я таких людей знаю, з ними варто було б поспілкуватися», – сказав голова Комітету.

Відповідаючи на питання, навіщо було ліквідовувати канал, щоб тепер знову створювати новий, пан Потураєв сказав, що особисто він не чіплявся би за бренди, які нічого не варті. «Особливо якщо продукція під цим брендом не користується жодним попитом. Треба бути реалістами, говорячи про наше іномовлення, його виміряти було неможливо. Якщо його перезапускати, то неважливо під яким брендом, можна і під старим, можна і новий придумати, немає значення. Головне зробити з максимальною ефективністю це з тими грошима, які на це є», – зауважив він.

Щодо того, що відродженням іномовлення знову займається Держкомтелерадіо, як і до створення Мінінформполітики, то, на думку Потураєва, це абсолютно доречно.

«У міністра своє бачення цього процесу. Олександр Ткаченко продовжує втілювати ідею попередника Володимира Бородянського створення агенцій, які будуть втілювати політики напрацьовані Міністерством. Тобто, стратегічна архітектура реформа залишається такою ж: міністерство – як координуюча структура для цілої низки державних агенцій. На мій погляд, це дуже правильно. Якщо зараз Олександр Ткаченко хоче використати Держкомтелерадіо як ще одну державну агенцію, не створюючи нову, то чому б ні, це абсолютно доречно», – сказав Микита Потураєв.

Нагадаємо, 12 січня телеканал іномовлення України UATV припинив мовлення в прямому ефірі, з 13 січня програми виходять у запису. Планувалося, що 15 лютого замість UATV має розпочати мовлення новий державний розважально-інформаційний канал для тимчасово окупованих територій, який мовитиме українською та російською мовами та показуватиме розважальний контент виробництва українських медіагруп і власні новини. Пізніше міністр Володимир Бородянський повідомив, що новий канал розпочне мовлення 1 березня. 1 березня канал «Дом» почав мовлення в ефірі на територіях, що межують із тимчасово окупованими територіями.

6 лютого Нацрада анулювала ліцензії Мультимедійної платформи іномовлення України на супутникове мовлення каналу UATV закордон. У платформи залишилася одна ліцензія на мовлення через супутники Hotbird-13С і Turksat. 2 березня Нацрада переоформила цю ліцензію UATV на канал «Дом», вилучивши з неї супутник Hotbird-13С і залишивши один Turksat.

При цьому Міністерство культури, молоді та спорту заявило, що переговори із Суспільним мовником та «Укрінформом» щодо створення нової платформи іномовлення.

6 березня Нацрада видала нову ліцензію Мультимедійній платформі іномовлення України на супутниковий канал UATV.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1759
Читайте також
06.03.2020 13:55
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
3 730
02.03.2020 17:20
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
5 556
10.02.2020 19:56
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
5 123
13.01.2020 16:15
Олександр Глущенко
для «Детектора медіа»
14 545
04.01.2020 18:09
Людмила Березовська
для «Детектора медіа»
12 217
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду