UATV офіційно змінив назву на «Дом»

UATV офіційно змінив назву на «Дом»

2 Березня 2020
4268
2 Березня 2020
17:20

UATV офіційно змінив назву на «Дом»

4268
2 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на позачерговому засіданні переоформила ліцензію на супутникове мовлення і тимчасові дозволи на ефірне мовлення телеканалу Мультимедійної платформи іномовлення України у зв’язку зі зміною назви UATV на «Дом» і, відповідно, програмної концепції.
UATV офіційно змінив назву на «Дом»
UATV офіційно змінив назву на «Дом»

Переоформлення ліцензії та тимчасових дозволів відбулося одразу після публічної презентації каналу, на якій було оголошено, що канал уже розпочав мовлення 1 березня. На засідання Нацради замість керівництва каналу «Дом» прийшли двоє юристів каналу.

За програмною концепцією «Дом» буде розважально-інформаційним каналом: 23 години на добу буде розважального національного контенту, 1 година на добу – інформаційно-аналітичних програм власного виробництва.

Канал вилучив з ліцензії супутниковий ретранслятор Hotbird-13C і залишив один супутник Turksat. При цьому канал «Дом» не планує здійснювати супутникове мовлення – про це було оголошено на презентації каналу 2 березня, і це ж повідомила представниця каналу Нацраді.

Коли відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко запитав у представників каналу, яким чином «Дом» буде транслюватися, представниця мовника відповіла, що в кабельних мережах на окупованих територіях. Однак під час презентації каналу нічого не говорили про кабельні мережі. Заступниця голови Нацради Уляна Фещук запитала, яким чином український канал зайде в кабельні мережі ОРДЛО. Але перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк попросила колег не ставити таких запитань не підготовленим представникам каналу, а просто погодити зміни до ліцензії.

Також у ліцензії зафіксували нового керівника Мультимедійної платформи іномовлення України – замість Людмили Березовської тимчасовою виконувачкою обов’язків генерального директора стала Юлія Островська.

Крім ліцензії Нацрада внесла зміни до дозволів каналу на тимчасове мовлення на ефірних частотах: назву UATV замінила на «Дом». Ідеться про дозволи на тимчасове мовлення, видані Нацрадою 4 квітня, 4 липня і 9 жовтня 2019 року:

Аналогове мовлення:

Донецька область: Покровськ (37 ТВК), Гірник (30 ТВК)

Луганська область: Бахмутівка (31 ТВК)

Херсонська область: Чаплинка (25 ТВК), Чонгар (8 ТВК)

Цифрове мовлення:

Донецька область: Волноваха (22 ТВК), Гірник (57 ТВК), Волноваха (5 ТВК), Гірник (6 ТВК), Краматорськ (8 ТВК), Маріуполь (5 ТВК);

Луганська область: Бахмутівка (40 ТВК, заміна на 41 ТВК), Підгорівка (Старобільськ) (12 ТВК), Попасна (Комишуваха) (41 ТВК), Широкий (5 ТВК);

Херсонська область: Скадовськ (51 ТВК), Чаплинка (51 ТВК), Чонгар (50 ТВК, заміна на 51 ТВК).

Член Нацради Сергій Костинський зауважив, що для того, щоб канал мовив насамперед на тимчасово окуповані території потрібна зміна модуляції частини передавачів. Він запропонував колегам провести спільну зустріч Нацради, представників каналу «Дом», Концерну РРТ і медіагруп, на якій обговорити питання розповсюдження сигналу нового каналу. Колеги погодилися, що така зустріч потрібна. Прозвучало, що вона може відбутися в четвер, 5 березня.

Сергій Костинський утримався від голосування за переоформлення ліцензій і дозволів каналу UATV на «Дом», оскільки вважає, що канал мав достатньо часу для переоформлення, щоб не робити це в екстреному режимі через день після запуску.

Детальніше про запуск каналу «Дом» читайте невдовзі на «Детекторі медіа».

Нагадаємо, новий канал для тимчасово окупованих територій запускають на базі Мультимедійної платформи іномовлення України замість каналу іномовлення UATV. Презентація нового каналу відбулася 2 березня о 15:00. Новостворений телеканал має назву «Дім» / «Дом». Він розпочав мовлення 1 березня 2020 року.

28 лютого член Нацради Сергій Костинський повідомив, що канал для окупованих територій не зможе розпочати роботу 1 березня, адже отримання ліцензії та дозволу на тимчасове мовлення на окуповані території може зайняти кілька тижнів.

Того ж дня перший заступник міністра культури, молоді та спорту України Анатолій Максимчук повідомив, що для запуску нового телеканалу не потрібно отримувати нову ліцензію, оскільки діючу ліцензію Мультимедійної платформи іномовлення України та тимчасові дозволи переоформлять. Він запевнив, що відповідні документи Нацрада отримає найближчим часом.

Раніше, 6 лютого, Нацрада анулювала ліцензії Мультимедійної платформи іномовлення України на супутникове мовлення каналу UATV закордон. У платформи залишилася одна ліцензія на мовлення через супутник Hotbird-13С, який покриває Україну та частину Європи. На тому ж засіданні Нацради стало відомо, що платформа подала до Нацради заяву про переоформлення цієї ліцензії у зв’язку зі зміною керівництва та програмної концепції.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4268
Читайте також
11.09.2020 11:47
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
1 938
03.06.2020 12:55
Іра Рябоштан
«Детектор медіа»
1 525
06.03.2020 13:55
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
2 828
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду