Інфокампанія, HD-версії та ціни для провайдерів на три роки наперед: «1+1 медіа» прозвітувала про процес кодування супутника
«Просто в ці хвилини триває зйомка першого інформаційного ролика про кодування медіагруп. Ролик спільний, від чотирьох медіагруп: найкращі ведучі, найбільш впізнавані обличчя наших телеканалів говоритимуть про те, яке класне українське телебачення і як його потрібно цінувати, стежити за ним. А от уже у вересні – з 9 вересня чи на тиждень змістимо – почнеться наростаюча інформкампанія про те, що телебачення таке класне, але ви можете його втратити.
Особисто для мене визначальний момент настане 4 листопада, коли ті, хто не вірили, змушені будуть повірити, що “свято наближається”. А 22 січня нам буде страшно просинатися, бо ми отримаємо результати рейтингів за 21 січня», – пожартував Ярослав Пахольчук, прозвітувавши про те, як просувається кодування.
На думку пана Пахольчука, кодування супутника стане останньою в найближчому майбутньому драматичною віхою в історії українського телебачення, котра дуже сильно вплине на те, як люди споживатимуть медіа.
«Інколи мене запитують, що буде далі. Далі, я думаю, буде певне затишшя. І наступний переломний момент відбудеться через 3–5 років, коли люди по-інакшому почнуть дивитися кіно, новини. Вони вже сьогодні інакше їх дивляться. Але має статися наступний рівень взаємодії, якісь міксовані конфігурації», – поділився своїм баченням топ-менеджер.
Він повторив озвучені під час ДЕК прогнози про те, що після кодування платний тип підключення оберуть 45% або майже 2 млн абонентів супутника.
«Після дати кодування я очікую, що буде подальша міграція в платні технології тих абонентів, які зрозуміють, що Т2 працює не так добре, як могло би. Також перейдуть ті, хто зрозуміють, що кардшерінг уже не дає їм того, на що вони розраховували і в них є більша залежність від українських телеканалів, ніж вони очікували. Я переконаний, що з тих, хто залишиться на free-to-air, ще 0,5 млн абонентів до кінця року перейдуть на прогресивніші і цікавіші категорії телебачення», – висловив сподівання Ярослав Пахольчук.
Він трохи підкоригував оприлюднені рік тому очікування аналітиків медіагрупи: згідно новим підрахункам, у 2021 році ринок платного телебачення зросте до 9,5 млрд грн., із яких 1,145 млрд грн. дістанеться медіагрупам у вигляді відрахувань за контент.
І зазначив, що у 2019 році ринок втратив понад 4 млрд грн. з двох причин:
- низького рівня ARPU. На думку аналітиків «1+1 медіа», економічно обґрунтована ARPU сьогодні становить 120 грн. А очікувана групою мінімальна вартість ТБ-послуг у 2020 році – 90 грн. у Києві, Дніпрі, Одесі та Харкові і 80 грн. – в інших регіонах та у ОТТ-провайдерів;
- піратства: 1,5 млн абонентів наразі використовують та сплачують за піратські сервіси (кардшерінг, стрімінг).
Ярослав Пахольчук також зробив прогноз, що аналогове мовлення в Україні буде остаточно вимкнено до 2020 року. Свою думку він обґрунтував таким чином:
- Росія вимикає аналог на своїй території;
- «Зеонбуд» збільшує покриття першого мультиплексу в Одеській, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській та Луганській областях.
У свою чергу, Андрій Мальчевський повідомив про плани змінити технічні параметри супутникового сигналу «1+1 медіа», що дозволить запустити HD-версії телеканалів: «1+1» 19 вересня 2019 року, «2+2» і ТЕТ – у першому кварталі 2020 року.
«Ми беремо на себе зобов’язання створювати додану вартість для ринку платного телебачення: запускаємо HD-версії телеканалів. Я вірю в те, що через кілька років це буде єдиний сигнал, тому що технологічно SD втрачає сенс по мірі того, як аналогові кабельні оператори поступово зменшуватимуть свій вплив на дивлення. Тому менше як за місяць ми запускаємо “1+1” у HD-форматі. Правда, поки що це буде технічне рішення: не для комерційного використання і тільки для провайдерів ринку платного телебачення», – розповів пан Мальчевський.
Відповідно, встановлювати додаткову плату за HD для провайдерів «1+1 медіа» не планує ані зараз, ані протягом найближчих трьох років, а також уже в 2020-му зрівняє плату за ретрансляцію для всіх платформ, включно з ОТТ-провайдерами, які до сьогодні платили більше за решту.
Крім того, журналістам презентували оновлений пакет дистрибуції «1+1 медіа»: нещодавно до нього додалися телеканали виробництва Film.UA Group FilmUADrama та «Кус-Кус», який планує отримати ліцензію у вересні. Тепер портфоліо групи нараховує 26 різножанрових телеканалів, у том числі 13 – в HD-версіях, а усі ці канали разом, за оцінками аналітиків групи, генеруватимуть до 30% загального телеперегляду в системах платного телебачення.