Кіпіані повідомив, що 10 каналів і продакшенів запропонували випускати проєкт «Історична правда»

Кіпіані повідомив, що 10 каналів і продакшенів запропонували випускати проєкт «Історична правда»

24 Липня 2019
3961
24 Липня 2019
17:34

Кіпіані повідомив, що 10 каналів і продакшенів запропонували випускати проєкт «Історична правда»

3961
Журналіст та історик Вахтанг Кіпіані повідомив, що 10 каналів і продакшенів запропонували йому випускати проєкт «Історична правда» після того, як він 14 червня оголосив про закриття програми на каналі ZIK.
Кіпіані повідомив, що 10 каналів і продакшенів запропонували випускати проєкт «Історична правда»
Кіпіані повідомив, що 10 каналів і продакшенів запропонували випускати проєкт «Історична правда»

Про це він сказав в інтерв’ю «Цензору.нет».

«Коли людина з одного, другого, третього, четвертого, п’ятого телеканалу – це керівники, менеджери, знаючі історію, і знаючі, що програма коштує не дешево, кажуть: "давайте будемо робити". Я вважаю, що це реальна солідарність. Першим, наприклад, був Микола Княжицький, колишній власник "Еспресо". Він публічно написав "ми готові". А потім за ним були й інші менеджери, власники каналів», – зазначив Вахтанг Кіпіані.

Він уточнив, що зараз в процесі пошуку нового каналу для «Історичної правди».   

Водночас журналіст зазначив, що Віктор Медведчук, соратник якого купив канал ZIK, має лише «точковий вплив на активну частину суспільства».

«Те, що Медведчук поки купив маленькі канали, інформаційні – це точковий вплив на активну частину суспільства. Бо інформаційні канали дивляться, як правило, такі люди. Але це не тотальний вплив. Для тотального впливу йому потрібен "Інтер", "1+1"», – наголосив він.

Вахтанг Кіпіані також додав: «Медведчук – лузер. Усе, що він робив у своєму житті закінчувалося "пшиком". Обіцяв третій термін Кучмі – "пшик". Обіцяв, що Помаранчева революція не відбудеться (Ющенко не переможе) – "пшик". Обіцяв соціал-демократію в Україні – "пшик"».

Крім того, він наголосив на важливості інформаційної просвіти.

«Раніше ми казали – купи дві, три різні газети або подивись два, три канали і ти в принципі знаєш. Але, якщо людина подивиться два, три канали Медведчука, чи три канали Пінчука, чи два канали Ахметова, чи два канали Порошенка – більше від цього вона знати не стане. А інформаційна просвіта – це не так просто. Люди не всі розуміють, що треба подивитися канал цього і цього олігарха і тоді у конкуренції новин щось можна побачити. Але зрештою не факт», – пояснив він.

Нагадаємо, 15 червня на каналі ZIK вийшов останній випуск програми «Історична правда». Її автор та ведучий Вахтанг Кіпіані 14 червня оголосив про закриття проєкту через купівлю каналу соратником Віктора Медведчука Тарасом Козаком.

14 червня 2019 року стало відомо, що новим власником каналу ZIK став соратник Віктора Медведчука – Тарас Козак. Він об’єднав три свої інформаційні телеканали – «112 Україна», NewsOne і ZIK – у медіахолдинг «Новини», який очолив Олексій Семенов (колишній керівник телеканалів «112 Україна», NewsOne і Прямого каналу).

Через зміну власника низка топменеджерів медіахолдингу ZIK заявили про звільнення. Зокрема, залишив посаду генеральний директор медіахолдингу ZIK Ігор Туркевич, керівниця департаменту виробництва власних програм Ольга Мовчан, шеф-редактор новин телеканалу Роман Недзельський, головна редакторка інформаційного агентства ZIK Тетяна Вергелес. Також на каналі вирішили закрити свої програми Вахтанг КіпіаніСергій Рахманін,Тетяна Даниленко, призупинив вихід своєї програми Остап Дроздов. Пізніше про звільнення із ZIK заявили телеведучі Лейла Мамедова та Остап Дроздов.

Наталя Влащенко залишилася працювати генеральною продюсеркою телеканалу ZIK. Генеральною директоркою телеканалу ZIK після зміни власника стала колишня керівниця «Інтер медіа продакшн» Наталія Вітрук. Її заступником став Данило Нікуленко, який до цього обіймав посаду шеф-редактора медіахолдингу ZIK. Шефредакторкою телеканалу стала колишня випускова редакторка NewsOne та ексшефредакторка ток-шоу на Прямому Дарія Гордійко. Крім того на ZIK перейшов робити авторський проект колишній ведучий NewsOne Василь Апасов.

За оцінками різних джерел «Детектора медіа», з каналу звільнилося приблизно 35% співробітників, а з інформаційної агенції ZIK, яка розташована у Львові, йдуть майже 95% працівників. Джерело, яке наближене до керівництва каналу, стверджує: із ZIK офіційно звільнилася 51 людина, загалом мають намір піти ще близько 350 людей. У перший вечір, коли стало відомо про зміну власника, було написано 90 заяв про звільнення. Три різних джерела «Детектора медіа» стверджують, що на каналі з'явився так званий блеклист – список людей, яких не можна показувати в ефірі, який представила в перший же день нова шефредакторка Дарія Гордійко.

В Адміністрації президента 19 червня відбулася зустріч із колишніми працівниками телеканалу ZIK.

20 червня Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав Нацраду, СБУ, президента та українську владу до конкретних дій у зв’язку з купівлею телеканалу ZIK соратником Віктора Медведчука та зосередженням під його контролем уже трьох інформаційних каналів.

21 червня народний депутат Єгор Соболєв звернувся до Президента Володимира Зеленського із пропозицією позбавити ліцензій на мовлення та конфіскувати майно всіх медіа, які контролює в Україні група Віктора Медведчука.

1 липня колишні співробітники телеканалу ZIK, медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», українські громадські організації, медіаексперти та журналісти закликали керівництво держави та органи правопорядку запобігти використанню українських телеканалів для просування прокремлівської пропаганди та повзучій окупації медіапростору Росією.

Тарас Козак – близький соратник українського політика, одного з лідерів партії «Опозиційна платформа - За життя» і кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, їхні брати – бізнес-партнери. 5 жовтня 2018 року Тарас Козак став власником телеканалу NewsOne. 14 грудня 2018 року він став кінцевим бенефіціаром ще й каналу «112 Україна». Згідно з поданою ним декларацією, він заплатив за «112 Україна» і NewsOne близько $ 4 млн.

Чутки про придбання телеканалу ZIK Віктором Медведчуком неодноразово виникали в інформаційному просторі протягом 2018 року, і телеканал щоразу їх спростовував.

Фото: скріншот з відео Цензора.нет

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3961
Читайте також
12.07.2019 15:59
Олексій Братущак, для Інституту масової інформації
1 057
10.07.2019 13:52
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
10 360
03.07.2019 16:37
Іра Рябоштан
«Детектор медіа»
26 811
03.07.2019 10:30
Андрій Кокотюха
для «Детектора медіа»
2 635
02.07.2019 17:50
«Детектор медіа»
6 777
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду