17:12
Середа, 22 Серпня 2018

Телеканал «1+1» оскаржив рішення уряду та Нацради щодо вимкнення аналогового телебачення (ДОПОВНЕНО)

10 871
Телеканал «1+1» оскаржив постанову Кабінету Міністрів і рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо вимкнення аналогового телебачення.
Телеканал «1+1» оскаржив рішення уряду та Нацради щодо вимкнення аналогового телебачення (ДОПОВНЕНО)
Телеканал «1+1» оскаржив рішення уряду та Нацради щодо вимкнення аналогового телебачення (ДОПОВНЕНО)

Про це «Детектору медіа» повідомив відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко. У єдиному реєстрі судових рішень є підтвердження цієї інформації.

Телерадіокомпанія «Студія “1+1”» подала до Окружного адміністративного суду міста Києва два позови. В одному вона просить визнати протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України № 509 від 13.06.2018 в частині дати вимкнення аналогового телебачення в Україні – 31 серпня 2018 року.

В іншому позові «1+1» просить визнати протиправним і скасувати рішення Нацради № 1145 від 26.07.2018, згідно з яким ліцензія каналу «1+1» на аналогове мовлення втратила чинність в частині мовлення в Києві та Кіровоградської області, а 16 передавачів каналу «1+1» підлягали вимкненню.

Разом з позовом проти уряду «1+1» подав клопотання на забезпечення позову. Канал попросив суд зупинити дію постанови уряду, яку він оскаржує. 13 серпня Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні цього клопотання.

За позовом проти уряду суд відкрив провадження 13 серпня і призначив підготовче судове засідання на 26 вересня.

За позовом проти Нацради суд відкрив провадження 7 серпня і вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Це означає, що суд розгляне позов і ухвалить рішення без виклику сторін до суду. «Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи», – йдеться в Кодексі про адміністративне судочинство. Розгляд за спрощеним провадженням триває не більше 60 днів.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до групи «1+1 медіа». У прес-службі пояснили причини оскарження рішення Нацради:

«Ми оскаржили рішення Нацради з тих же причин, які ми неодноразово озвучували в своїх заявах раніше: державний регулятор при прийнятті даного рішення вийшов за рамки своїх повноважень, і цей прецедент може стати поганою практикою для подальшого вирішення політичних питань напередодні виборів. Державні органи мають діяти виключно в рамках закону, що є запорукою розбудови дійсно правової держави та інтеграції у міжнародній простір.  

Перехід від застарілого аналогового ефірного мовлення на сучасне цифрове, безперечно, є важливим кроком для галузі та для телеглядача. Однак жодна блага ціль не може супроводжуватися нехтуванням законодавства, тому ми перевели нашу претензію до нього в судову площину».

Позов проти уряду в медіагрупі пояснили так: «Ми за поетапний план відключення аналогу для населених пунктів з населенням менше 50 тис. осіб після визначення, чи є там покриття цифровим ефіром».

На запитання, чи згодні інші телеканали групи «1+1 медіа» з вимкненням аналогового телебачення та з ухваленими рішеннями, у прес-службі групи відповіли:

«Держава сказала, що відключення відбудеться 1 вересня, значить, швидше за все, так і буде.

Наша позиція − відключати потрібно міста з населенням понад 50 тис. осіб, більш дрібні населені пункти − за фактом підтвердження наявності сигналу Т2».

Нагадаємо, згідно з ухваленим 13 червня рішенням уряду, 31 серпня 2018 року має бути вимкнено аналогове телебачення по всій Україні. А в ніч з 31 липня на 1 серпня відбувся перший етап вимкнення в Києві та Кіровоградській області. Голова Нацради Юрій Артеменко вже неодноразово зауважував, що після вимкнення аналогового мовлення в Кіровоградській області можуть бути скориговані дії та строки вимкнення по решті території України

Напередодні ухвалення рішення уряду, 12 червня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів нараду за участі керівників найбільших медіагруп, на якій досягли відповідних домовленостей про строки вимкнення аналогу. Володимир Гройсман попросив Нацраду невідкладно розглянути питання продовження строку дії ліцензій телеканалів на цифрове мовлення з огляду на відключення аналогового ТБ.

11 липня Нацрада продовжила ліцензії на цифрове ефірне мовлення в загальнонаціональних мультиплексах компанії «Зеонбуд» 24 загальнонаціональним телеканалам і відмовила в продовженні цифрових ліцензій двом загальнонаціональним каналам. Також Нацрада погодила постанову уряду про відключення аналогового ТБ 31 серпня (31 липня - в Києві та Кіровоградській області) та запропонувала до неї деякі доповнення.

18 липня Кабінет Міністрів ухвалив зміни до своєї постанови про вимкнення аналогового телебачення в Україні з 31 серпня (у Києві та Кіровоградській області – з 31 липня) щодо збереження аналогового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом).

Також готується ще один проект постанови про збереження аналогового мовлення місцевих і регіональних компаній без цифрових ліцензій, суспільного мовника, а також передавачів на кордоні з Російською Федерацією.

26 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про втрату чинності ліцензій 15 телеканалів на аналогове мовлення в Києві та Кіровоградській області з 1 серпня. Тоді ж директор з юридичних питань «1+1 медіа» Тетяна Смирнова заявила, що закон не дає права Нацраді визнавати ліцензії нечинними.

31 липня гендиректор Концерну РРТ повідомив «Детектору медіа», що підписав розпорядження про вимкнення аналогових передавачів у Києві та Кіровоградській області. Передавачі було вимкнено в ніч з 31 липня на 1 серпня.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10871
Переглядів
Коментарі
Олександр
19:03 / 22 Серпня 2018
Який же важкий у нас народ. Їх за вуха тягнуть до цивілізації, а вони всіма своїми рогами і копитами впираються! Дивно, що такі провідні телеканали і ті туди ж... Правду наші розумні предки казали, "Яблоко від яблоні далеко не падає", цим все сказано і про народ, і про телевізійників!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду