1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області

1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області

26 Липня 2018
6740
26 Липня 2018
16:11

1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області

6740
1 серпня в Києві будуть вимкнені 18 передавачів 12 загальнонаціональних каналів («1+1», «Інтер», «Україна», Прямий канал, ICTV, НТН, М1, ТЕТ, 5 канал, СТБ, Новий канал, К1) та одного місцевого телеканалу «Київ», а у 20 населених пунктах Кіровоградській області – передавачі 13 загальнонаціональних телеканалів («1+1», «Інтер», ICTV, Новий канал, «Україна», СТБ, ТЕТ, НТН, М1, 5 канал, К1, Прямий канал, «Мега») та одного місцевого телеканалу TTV.
1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області
1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області

Про це повідомив відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко на прес-конференції 26 липня.

У Києві продовжать аналогове мовлення чотири місцеві та регіональні телеканали, які не мають цифрових ліцензій: «2+2», «ПравдаТУТ», «ПлюсПлюс» і «Перший київський», у Кіровоградській області – два регіональних і місцевих канали: «2+2» у Гайвороні і ТРК «Стимул» у Кропивницькому. Також продовжать аналогове мовлення телеканали Суспільного мовника.

Голова Нацради Юрій Артеменко пояснив, що Київ і Кіровоградська область були обрані для першого етапу вимкнення аналогового телебачення як найкраще готові: «Більшість киян підключені або до кабельного, або до супутникового ТБ, у глядача є вибір. Тож у Києві великих проблем через вимкнення аналогу не буде. Кіровоградська область більш експериментальна. Там найкраще цифрове покриття, за розрахунками УДЦР, але воно неідеальне. Ми маємо піти на цей крок (вимкнення аналогового ТБ. – ДМ), щоб побачити білі плями з забезпеченням тюнерами, з покриттям, з інформаційною кампанією».

За словами пана Ільяшенка, Нацрада не має даних про кількість глядачів у Києві та Кіровоградській області, для яких аналоговий тип прийому є визначальним і яких якраз торкнеться вимкнення аналогового сигналу. Є інформація Індустріального телевізійного комітету про розподіл глядачів за типами прийому в цілому по Україні. «Абоненти аналогового ефірного ТБ, супутникового і кабельного розподіляються приблизно 30% на 30% на 30%. Аналогове телебачення є основним типом прийому (він же може бути єдиним) приблизно для 17-18% населення. У сільській місцевості приблизно 50% дивляться аналогове телебачення, 40% - супутникове, 10% - кабельне. У містах розподіл дзеркальний: 50% дивляться кабельне ТБ, 10-15% - аналогове ТБ, решта – супутник», - такі дані навів пан Ільяшенко.

За словами одного з джерел «Детектора медіа» на ринку, за підрахунками однієї з медіагруп, у Києві та Кіровоградській області приблизно по 150 тисяч абонентів аналогового ефірного телебачення. За прогнозами, 40% з них перейдуть на цифрове ефірне телебачення DVB-T2, решта обере інші типи прийому.

Згідно з ухваленим 13 червня рішенням уряду, 31 липня 2018 року має бути вимкнено аналогове телебачення в Києві та Кіровоградській області, а 31 серпня 2018 року – по всій території України. Голова Нацради Юрій Артеменко вже неодноразово зауважував, що після вимкнення аналогового мовлення в Кіровоградській області можуть бути скориговані дії та строки вимкнення по решті території України

Напередодні ухвалення рішення уряду, 12 червня прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів нараду за участі керівників найбільших медіагруп, на якій досягли відповідних домовленостей про строки вимкнення аналогу. Володимир Гройсман попросив Нацраду невідкладно розглянути питання продовження строку дії ліцензій телеканалів на цифрове мовлення з огляду на відключення аналогового ТБ.

11 липня Нацрада продовжила ліцензії на цифрове ефірне мовлення в загальнонаціональних мультиплексах компанії «Зеонбуд» 24 загальнонаціональним телеканалам і відмовила в продовженні цифрових ліцензій двом загальнонаціональним каналам. Також Нацрада погодила постанову уряду про відключення аналогового ТБ 31 серпня (31 липня - в Києві та Кіровоградській області).

Члени Нацради вирішили запропонувати уряду чотири доповнення до постанови:

  • проведення інформаційної кампанії щодо остаточного терміну вимкнення аналогового телевізійного мовлення (деякі телеканали вже почали цю кампанію);
  • створення інформаційних кол-центрів для надання роз’яснень громадянам з питань переходу на цифрове мовлення;
  • продовження роботи передавачів, що поширюють канали НСТУ та місцевих мовників, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, а також передавачів у прикордонній зоні до кінця 2018 року;
  • розглянути механізми компенсації втрат Концерну РРТ, пов’язаних з вимкненням аналогового телевізійного мовлення.

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш виступає проти вимкнення аналогового телебачення 31 серпня. На його думку, слід діяти відповідно до розробленого Нацрадою Плану , який передбачає вимкнення аналогу в січні 2019 року і продовження аналогового мовлення НСТУ і телеканалів без цифрових ліцензій до травня 2019 року. Головний аргумент пана Черниша: в Україні аналоговий ефір є основним типом прийому телевізійного сигналу для 2,4 млн домогосподарств (тобто до 6 млн телеглядачів) і в країні просто немає такої кількості телетюнерів у продажу. Інші аргументи – наявність «білих плям» у покритті цифровим сигналом і відсутність цифрових ліцензій у понад 100 місцевих і регіональних мовників.

Телеканал «Інтер» оприлюднив список міст, де можуть виникнути проблеми з прийомом цифрового ефірного телебачення, у ньому – 299 населених пунктів. «Зеонбуд» заперечив дані «Інтера» про проблеми з цифровим покриттям.

Свою точку зору щодо вимкнення аналогового ТБ в інтерв’ю «Детектору медіа» висловили представники медіа груп StarLightMedia та «1+1 медіа». У StarLightMedia сподіваються, що 31 серпня – це остаточна дата, але припускають, що «може втрутитися політика чи що завгодно інше, і це рішення може змінитися». В «1+1 медіа» вважають, що держава не знає, як вимикати аналогове ТБ.

18 липня Кабінет Міністрів на своєму засіданні ухвалив зміни до своєї постанови про вимкнення аналогового телебачення в Україні з 31 серпня (у Києві та Кіровоградській області – з 31 липня) щодо збереження аналогового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом).

Також готується ще один проект постанови про збереження аналогового мовлення місцевих і регіональних компаній без цифрових ліцензій, суспільного мовника, а також передавачів на кордоні з Російською Федерацією.

26 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про втрату чинності ліцензій 15 телеканалів на аналогове мовлення в Києві та Кіровоградській області з 1 серпня.

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6740
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду