17:13
Середа, 17 Травня 2017

Vodafone, «Київстар» і Lifecell починають технічні заходи з блокування доступу до «Вконтакте», «Однокласників», «Яндекса» і mail.ru

Оператори телекомунікацій ПрАТ «Київстар», ТОВ «Лайфселл» та «Vodafone Україна», які є найбільшими мобільними операторами країни, із 17 травня починають технічні заходи з обмеження надання послуг до низки російських веб-ресурсів і соціальних мереж, які потрапили під санкції РНБО.
Vodafone, «Київстар» і Lifecell починають технічні заходи з блокування доступу до «Вконтакте», «Однокласників», «Яндекса» і mail.ru
Vodafone, «Київстар» і Lifecell починають технічні заходи з блокування доступу до «Вконтакте», «Однокласників», «Яндекса» і mail.ru

Про це повідомляє офіційний сайт Vodafone.ua.

Оператори нагадують, що 17 травня набув чинності указ Президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», відповідно до якого інтернет-провайдери повинні припинити надання послуг з доступу до соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», усіх сервісів Yandex та mail.ru.

«Виконуючи вимоги зазначеного указу, телеком-оператори, відсьогодні починають технічні заходи з обмеження надання послуг доступу до зазначених веб-сайтів відповідно до технічних можливостей», - йдеться в повідомленні.

Чи будуть мобільні оператори блокувати доступ лише до сайтів чи й до мобільних додатків також – у повідомленні не сказано. Також не повідомляються строки, в які буде здійснено блокування.

Наразі в 3G-мережах «Київстар» і Lifecell доступними є як веб-сайти, так і мобільні додатки «Яндекса», Mail.ru, «Вконтакте» та «Однокласників».

Водночас у 3G-мережі Vodafone уже не вантажиться сайт «Вконтакте» й не оновлюється мобільний додаток VK.

Раніше в коментарі «Детектору медіа» голова ради асоціації Телекомунікаційна палата України Тетяна Попова висловила думку, що мобільні додатки не підпадають під санкції, а мобільні оператори не є інтернет-провайдерами.

Читайте також

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європи, представництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів», Human Rights Watch, Freedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига нагадав, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

НКРЗІ заявила, що інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Експерти, яких опитав «Детектор медіа», не впевнені, що указ президента й рішення РНБО має виконуватися приватними компаніями та особами, а не лише державними органами.

Натомість Президент України Петро Порошенко заявив, що всі його сторінки в російських соціальних мережах «ВКонтакте», «Одноклассники», а також в пошуковику і поштовому сервісі «Яндекс» будуть закриті, і заявив, що провайдери повинні блокувати ці ресурси.

Інтернет-асоціація України звернулася до Служби безпеки України за роз’ясненнями, зокрема: чи розповсюджується дія указу на приватних осіб, а не лише на державні служби, яким буде покарання за невиконання указу, як досягти ефективності, якщо будь-яке блокування інтернет-ресурсів можна обійти за допомогою спеціальних програм, тощо.

17 травня Служба безпеки України повідомила, що разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування російських інтернет-ресурсів.

З 16 травня ураїнські користувачі російської соцмережі «Вконтакте» отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3403
Переглядів
Коментарі
Serg
10:50 / 18 Травня 2017
Як користувався, так і буду користуватися чим забажаю і срав я на цю узурпаторську владу і її закони. Буде продовжуватися -- поїду закордон, хоч куди, хоч в Росію, лиш не підкорятися цій ідеології заборон і однобокості. А кому подобається -- нехай залишаються і радіють заборонам, обмеженням і пильному оку СБУ чи моральної/національної/хіджабної Штазі, яку скоро створять.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop