У ЄС визнали блокування російських інтернет-ресурсів питанням нацбезпеки та закликали не забувати про свободу думки

У ЄС визнали блокування російських інтернет-ресурсів питанням нацбезпеки та закликали не забувати про свободу думки

19 Травня 2017
1937
19 Травня 2017
16:32

У ЄС визнали блокування російських інтернет-ресурсів питанням нацбезпеки та закликали не забувати про свободу думки

1937
Європейський союз визнав, що у питанні блокування російських інтернет-ресурсів захист національної безпеки є прерогативою українського уряду та очікує від влади України гарантій щодо свободи думки
У ЄС визнали блокування російських інтернет-ресурсів питанням нацбезпеки та закликали не забувати про свободу думки
У ЄС визнали блокування російських інтернет-ресурсів питанням нацбезпеки та закликали не забувати про свободу думки

Про це повідомив керівник відділу преси та інформації представництва ЄС Юргіс Вільчинскас, пише «Українська правда».

«Ми знаємо про рішення Ради національної безпеки і оборони України заблокувати ряд російських онлайн-сервісів, включаючи популярні соціальні медіа-платформи в Україні в рамках обмежувальних заходів, прийнятих Україною», – сказав він.

Пан Вільчинскас повідомив, що Євросоюз «чув публічні заяви української влади, що рішення було прийнято виходячи з інтересів національної інформаційної безпеки і що за останні місяці Україна стала об'єктом численних кібератак та дезінформаційних кампаній».

«Ми визнаємо, що захист національної безпеки є прерогативою українського уряду», – повідомив представник ЄС і додав, що ці аргументи не є достатніми.

«Тим не менш, ми очікуємо, що влада має гарантувати, що обмежувальні заходи, ухвалені з міркувань нацбезпеки, не мають негативного впливу на фундаментальне право на свободу вираження думки», – сказав Пан Вільчинскас і додав, що в ЄС досі чекають на детальніші роз'яснення від української влади, «в тому числі щодо тимчасового характеру санкцій».

Раніше Європейський союз повідомляв, що розраховує отримати від України детальнішу інформацію щодо санкційного рішення про блокування російських соцмереж, мовників і порталів.

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига нагадав, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

НКРЗІ заявила, що інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Експерти, яких опитав «Детектор медіа», не впевнені, що указ президента й рішення РНБО має виконуватися приватними компаніями та особами, а не лише державними органами.

З 16 травня ураїнські користувачі російської соцмережі «Вконтакте» отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

17 травня Служба безпеки України повідомила, що разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування російських інтернет-ресурсів.

Керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннінкс вважає, що заборона російських інтернет-ресурсів в Україні обмежує свободу слова.

У РНБО повідомили, що не будуть карати тих, хто знайде можливість користуватися забороненими російськими інтернет-ресурсами.

 Фото: polittech

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1937
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду