На Конгресі ЄФЖ звернули увагу на заборону російських соцмереж в Україні – НСЖУ

На Конгресі ЄФЖ звернули увагу на заборону російських соцмереж в Україні – НСЖУ

19 Травня 2017
2418
19 Травня 2017
09:25

На Конгресі ЄФЖ звернули увагу на заборону російських соцмереж в Україні – НСЖУ

2418
Керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннінкс вважає, що заборона російських інтернет-ресурсів в Україні обмежує свободу слова
На Конгресі ЄФЖ звернули увагу на заборону російських соцмереж в Україні – НСЖУ
На Конгресі ЄФЖ звернули увагу на заборону російських соцмереж в Україні – НСЖУ

Про це він сказав під час виступу на Конгресі Європейської федерації журналістів, який проходить у Бухаресті, повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів Україні (НСЖУ). Україну на Конгресі представляє голова Спілки Сергій Томіленко.

«Ситуація зі свободою слова погіршується у великій кількості країн, включно з країнами-членами Євросоюзу. Ось днями незалежно від чинного медіазаконодавства в Україні заборонили російські соціальні мережі та інформаційні сервіси», – сказав Патрік Пеннінкс.

Серед інших загроз свободі слова і професії журналіста у Європі він назвав фізичну агресію щодо журналістів, безкарність скоєних проти журналістів злочинів, а також згортання свобод через активізацію спецслужб, цензуру і економічний тиск.

Пан Пеннінкс назвав ключовим партнером Ради Європи Європейську федерацію журналістів.

«Оскільки НСЖУ є членом ЄФЖ, то розраховуємо на об’єднану і потужну міжнародну позицію щодо захисту українських журналістів», – прокоментував пан Томіленко.

Також на Конгресі хвилиною мовчання вшанували загиблих за останній час журналістів, серед яких і український журналіст Павло Шеремет.

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига нагадав, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

НКРЗІ заявила, що інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Експерти, яких опитав «Детектор медіа», не впевнені, що указ президента й рішення РНБО має виконуватися приватними компаніями та особами, а не лише державними органами.

Натомість Президент України Петро Порошенко заявив, що всі його сторінки в російських соціальних мережах «ВКонтакте», «Одноклассники», а також в пошуковику і поштовому сервісі «Яндекс» будуть закриті, і заявив, що провайдери повинні блокувати ці ресурси.

Інтернет-асоціація України звернулася до Служби безпеки України за роз’ясненнями, зокрема: чи розповсюджується дія указу на приватних осіб, а не лише на державні служби, яким буде покарання за невиконання указу, як досягти ефективності, якщо будь-яке блокування інтернет-ресурсів можна обійти за допомогою спеціальних програм, тощо.

17 травня Служба безпеки України повідомила, що разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування російських інтернет-ресурсів.

З 16 травня ураїнські користувачі російської соцмережі «Вконтакте» отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2418
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ростислав
2505 дн. тому
Заблокировать сайты проще, чем свои аппетиты и офшорные счета. Очередная информационная косточка "на погрызть" для обывателя: пользы - ноль, шума - две кучи.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду