18:11
Середа, 3 Серпня 2016

Олександр Гороховський: «Розподіл "нових" грошей за рекламними сегментами буде зрозумілий ближче до кінця року»

Чому прогноз СЕО Dentsu Aegis Network Ukraine щодо рекламного ринку в 2016 році оптимістичніший за прогноз ВРК
Олександр Гороховський: «Розподіл "нових" грошей за рекламними сегментами буде зрозумілий ближче до кінця року»
Олександр Гороховський: «Розподіл "нових" грошей за рекламними сегментами буде зрозумілий ближче до кінця року»

2 серпня Всеукраїнська рекламна коаліція (ВРК) опублікувала уточнений прогноз рекламного ринку на 2016 рік, який є оптимістичнішим за прогноз, зроблений наприкінці 2015 року. За прогнозами експертів, рекламний медіаринок цьогоріч зросте на 20,6% (раніше прогнозували, що на 12%); зокрема, телевізійна реклама зросте на 26%, реклама на радіо – на 27%, зовнішня реклама – на 28%, інтернет-реклама – на 21%, реклама в кінотеатрах – на 10%, а реклама в пресі зменшиться на 5,5%.

Того ж дня СЕО рекламної медіагрупи Dentsu Aegis Network Ukraine Олександр Гороховський написав у Facebook, що зазвичай прогнози його групи песимістичніші за консолідовані, але цього разу все навпаки: в групі вважають, що ринок за підсумками року перевищить показники поточного пронозу ВРК. У коментарі до прогнозу ВРК теж згадувала про те, що учасники дослідження мали спільну думку відносно самого факту зростання ринку, але розійшлися в оцінці конкретних відсотків цього зростання, і коаліція пристала на ненайвищі прогнози. «Детектор медіа» вирішив запитати в пана Гороховського про його прогноз та про те, на чому базується його оптимізм.

– Олександре, який ваш прогноз динаміки рекламного ринку в 2016 році?

– Наш прогноз вельми позитивний. Ми очікуємо, що рекламний ринок зросте не менше, ніж на 25%. Занадто багато індикаторів сигналізують нам про це. При цьому я не відчуваю ілюзій із приводу економічної ситуації в країні в цілому. Протягом двох попередніх років рекламодавці різко й значно скоротили частку витрат на рекламу в своїх бюджетах. Але так не може тривати вічно. Необхідно повертати комунікацію зі споживачами на колишній рівень. Саме тому ми знову бачимо в ефірі тих клієнтів, які були малопомітні або взагалі мовчали в 2014–2015 роках. Саме тому зростають рекламні бюджети рекламодавців, які протягом двох минулих кризових років не робили перерв у активності. В цілому я згоден з опублікованою оцінкою ВРК. Однак прогноз комунікаційної групи Dentsu Aegis Network Ukraine більш оптимістичний, ніж у ВРК. І хочу звернути увагу, що це сталося вперше за 15 років публікації подібних даних.

– Чому ви думаєте, що за підсумками року обсяг рекламного ринку перевищить прогноз ВРК?

– На нас чекає дуже «спекотна» осінь. Незважаючи на успішні спроби телевізійних сейлз-хаузів змістити бюджети в літо, даючи на деякі літні тижні додаткові знижки, ситуація з розміщенням на ТБ в пікові осінні місяці буде дуже напруженою. Занадто багато активностей і бюджетів заплановано на останній квартал. Уже зараз телевізійні сейлз-хаузи зайняли жорстку цінову позицію, даючи додаткові націнки на нові бюджети в серпні-грудні. І ця позиція виправдана поточною ринковою ситуацією. Хтось із рекламодавців погодиться доплачувати на телебаченні, хтось шукатиме рішення в інших медіа. Остаточний розподіл «нових» грошей за сегментами буде зрозумілий ближче до кінця 2016 року.

Наші внутрішні прогнози динаміки рекламного ринку збігаються з даними ВРК по телебаченню й зовнішній рекламі. По радіо ми бачимо трохи менші темпи зростання, а по пресі та інтернету – значно більші. Я не згоден з оцінкою розміру рекламного ринку преси – на мій погляд, він менший. Але у відносних величинах в пресі помітні невеликі позитивні зміни в порівнянні з минулим роком.

– Як реагують рекламодавці на заявлене телевізійними сейлз-хаусами підвищення цін із серпня? Я чула, що вони почали ініціювати тендери. Це так?

– Кінець літа та осінь – це традиційний час проведення тендерів. Дуже важко відокремити, які з пітчів стартували через невдоволення рекламодавців підвищенням цін, а які йдуть за стандартною процедурою. Надзвичайної активності рекламодавців я поки не бачу.

– Я чула від телевізійних менеджерів, що якби рекламний ринок повернувся до докризових $450–500 млн, то їм уже б працювалося комфортно. І прогноз про те, що цієї цифри ринок зміг би досягти в 2021 році. На ваш погляд, чи реалістичний такий прогноз?

– Я веду економіку свого бізнесу в національній валюті. Мені складно говорити, яким буде курс гривні до долара в 2021 році. Напевне можу сказати, що темпи зростання рекламного ринку в 2017 році в національній валюті будуть досить високими. Чи триватиме ця тенденція далі до 2021 року? Я сподіваюся, що так. Принаймні, формуючи стратегію розвитку комунікаційної групи Dentsu Aegis Network Ukraine на найближчі п’ять років, ми на це розраховуємо.

Фото надане Олександром Гороховським

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3254
Переглядів
Коментарі
Expert
09:31 / 04 Серпня 2016
"Ми очікуємо, що рекламний ринок зросте не менше, ніж на 25%. Занадто багато індикаторів сигналізують нам про це" - питання: Які індикатори сигналізують? Дуже чекаю відповіді...
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop