«Зеонбуд» вимкнув миколаївський телеканал «Так ТV». Через борги?

«Зеонбуд» вимкнув миколаївський телеканал «Так ТV». Через борги?

1 Квітня 2015
3887
1 Квітня 2015
11:50

«Зеонбуд» вимкнув миколаївський телеканал «Так ТV». Через борги?

3887
«Зеонбуд» вимкнув миколаївський телеканал «Так ТV». Через борги?
«Зеонбуд» вимкнув миколаївський телеканал «Так ТV». Через борги?

1 квітня о 5:30 ранку провайдер цифрового телебачення «Зеонбуд» вимкнув миколаївський регіональний телеканал «Так ТV». Про це «Детектор медіа» повідомив генеральний продюсер каналу Гліб Головченко.

 

«Це сталося без будь-якого пояснення ситуації. За єдиним телефоном технічної підтримки, який є для зв'язку з цією компанією, нам відповіли, що не компетентні давати пояснення і що нам перетелефонують», - повідомив пан Головченко.

 

На запитання «Детектор медіа», чи є в телеканалу «Так ТV» заборгованість перед «Зеонбудом» за послуги з розповсюдження сигналу в цифровій мережі, пан Головченко відповів, що в «Так ТV» така ж заборгованість, як і в усіх інших телекомпаній по країні.

 

Назвати суму заборгованості та період, за який вона склалася, він не захотів, але зауважив: «У нас не така критична ситуація, як в інших. У нас свій переговорний процес із "Зеонбудом" - ми просимо надати нам акт введення в експлуатацію цифрової мережі і пояснити ціну».

 

На думку пана Головченка, «Зеонбуд» мав повідомляти про свої наміри, вживати якихось заходів для переговорів. «Я минулого тижня захищав "Зеонбуд", коли їх мав вимикати Концерн РРТ за борги, але ж Концерн давав їм змогу вести перемовини. А в нас ніяких пояснень», - сказав він.

 

За словами пана Головченка, телеканал «Так ТV» повідомив про вимкнення Національну раду з питань телебачення і радіомовлення. «Ми вважаємо, що на півдні країни в умовах воєнної загрози вимикати телебачення - це безглуздя, адже це питання національної безпеки», - додав генпродюсер миколаївського каналу.

 

За інформацією пана Головченка, другий миколаївський регіональний канал - Миколаївська ОДТРК - продовжує мовлення в цифровій мережі, його не вимикали.

 

«Детектор медіа» звернулася до прес-служби компанії «Зеонбуд» із запитанням про причини вимкнення «Так ТV», про суму заборгованості каналу, а також про те, чи вимикає «Зеонбуд» і з яких причин інших мовників по країні.

 

Нагадаємо, що у 2014 році більшість телеканалів припинили платити «Зеонбуду» за послуги з розповсюдження сигналу в цифрових мультиплексах МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 - у тому числі через завищені, на думку телеканалів, тарифи цифрового монополіста. Відтак, сам «Зеонбуд» перестав платити Концерну РРТ за обслуговування своїх передавачів.

 

23 березня Концерн РРТ попередив, що з 9:00 24 березня вимкне передавачі «Зеонбуду» через заборгованість провайдера. Але 24 березня передумав вимикати їх, оскільки «Зеонбуд» сплатив частину боргу.

 

Як писала «Детектор медіа», 23 грудня 2014 року Антимонопольний комітет України визнав ТОВ «Зеонбуд» монополістом на ринку телекомунікаційних послуг з розповсюдження в цифровому форматі (стандарт DVB-T2 (MPEG-4) телевізійних програм. А наприкінці січня стало відомо, що АМКУ порушив справу про зловживання ТОВ «Зеонбуд» монопольним (домінуючим) становищем.

 

«Зеонбуд» не погодився з визнанням його монопольного становища, заперечивши, що має переваги перед іншими мережами і технологіями, та оскаржив у суді рішення АМКУ про визнання його монополістом, але суд йому відмовив.

 

Виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова сподівається, що визнання «Зеонбуду» монополістом означатиме відкриття економіки тарифів оператора. І таким чином ринок зможе оцінити, як формується вартість послуг компанії.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3887
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду