Комісія МВС розсекретила 80 документів у справі Пукача

Комісія МВС розсекретила 80 документів у справі Пукача

12 Березня 2015
5908
12 Березня 2015
18:00

Комісія МВС розсекретила 80 документів у справі Пукача

5908
Комісія МВС розсекретила 80 документів у справі Пукача
Комісія МВС розсекретила 80 документів у справі Пукача

Спеціальна комісія Міністерства внутрішніх справ зняла гриф секретності з 80 носіїв інформації у рамках розслідування справи по обвинуваченню екс-генерала МВС Олексія Пукача в організації вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ.

 

Розпорядженням міністра Арсена Авакова в МВС була створена комісія, яка вивчивши інформацію у справі, прийняла рішення розсекретити ці матеріали.

 

«В даний час всі матеріали по справі Пукача направлено до суду. Частина документів зберегла гриф "Для службового користування", тому, як саме використовувати інформацію - у відкритому чи закритому режимі, вирішуватиме суд», - йдеться в повідомленні МВС.

 

Нагадаємо, 9 лютого головуючий колегії суддів Апеляційного суду Києва Степан Гладій заявив, що залучить експертів, щоб визначити можливість технічного призначення процедури проведення експертизи для з'ясування наявності чи відсутності секретних документів у справі. З середини лютого експерти з секретності розглядали документи, в яких містяться матеріали чотирьох рівнів секретності МВС, ГПУ, СБУ та окремо накладених суддею. Через це 12 лютого Апеляційний суд Києва вчергове переніс розгляд справи - наступне засідання має відбутися 17 березня.

 

Під час попередніх засідань суду точилися суперечки, в якому режимі його проводити.

 

6 лютого Апеляційний суд Києва заявив про проведення засідання у відкритому режимі через публічний розголос справи. 17 грудня про необхідність відкритого процесу заявив голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, таку ж думку має й міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 5 лютого п'ять народних депутатів від фракції партії «Блок Петра Порошенка» написали колективне депутатське звернення до тоді ще генерального прокурора України Віталія Яреми з вимогою зробити відкритим цей процес.

 

6 лютого проти відритого режиму засідань виступили адвокат Олексія Пукача Григорій Демиденко та потерпілий у справі журналіст Олексій Подольський.

 

4 лютого глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що СБУ розсекретила всі наявні у неї матеріали справи по обвинуваченню екс-генерала МВС Олексія Пукача. Проте пан Гладій заявив, що ніяких документів з цього приводу до колегії суддів не надходило.

 

5 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, та призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років. 29 січня 2013 року колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія  Пукача було засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною займати державні посади за вбивство Георгія Гонгадзе восени 2000 року.

 

У квітні 2014 року Генеральна прокуратура України почала перегляд справи про вбивство журналіста і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми.

 

17 лютого Генеральний прокурор України Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінального провадження за фактом організації умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом перевищення влади і службових повноважень особами, які займали особливо відповідальне становище, що спричинило особливо тяжкі наслідки. Генпрокурор також створив слідчу групу і групу прокурорів з цієї справи.

 

Нещодавно пан Шокін заявив в інтерв'ю 5 каналу: «Я запевняю, я на 100% впевнений, що справа буде доведена до кінця». 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5908
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду