НТКУ презентувала проект Суспільного телебачення
Національна телекомпанія презентувала свій проект Суспільного телебачення. Презентацію провів віце-президент НТКУ Андрій Шевченко.
За його словами, зараз Національна телекомпанія працює ще за радянськими принципами. "В 21 столітті це не найкращий спосіб, за яким можна працювати", - зазначив Шевченко.
Серед головних проблем НТКУ він назвав недосконалу структуру з надмірно великим штатом, застарілою технікою, боргами, слабким продуктом, що в результаті позначається на рейтингу каналу, повідомляють «Українські новини».
Зараз, за словами Шевченка, НТКУ на 9-13 місці в загальнонаціональному рейтингу.
Серед переваг Національної телекомпанії - велике покриття, тобто 98% території країни, велика будівля телецентру, а також унікальний досвід співробітників телекомпанії, серед яких є гарні спеціалісти.
Згідно з концепцією, Суспільне телебачення може включати 4 канали до 1 січня 2009 року: "Перший канал" як головний канал країни, що потрапляє в трійку лідерів за популярністю; другий канал як канал культурних, освітніх, пізнавальних програм, тобто спільний проект НТКУ і обласних телекомпаній; а також Еuronews-Ukraine і "Україна-Свiт" (супутниковий канал на базі телеканалу "УТР").
Шевченко також відзначив, що можливі 5 варіантів фінансування Суспільного телебачення: абонплата, відрахування від реклами комерційних мовців, державний бюджет, розміщення державного замовлення, власна реклама. Можлива комбінація цих варіантів.
При цьому НТКУ вважає, що в січні 2006 року стане можливою реорганізація НТКУ в державне підприємство, в червні 2006 року можливо юридичне оформлення Суспільного мовлення, а у вересні 2006 року глядач уже зможе побачити роботу НТКУ у форматі Суспільного мовлення.
Крім того прес-секретар Президента Ірина Геращенко, яка була присутня на презентації, повідомила, що в Секретаріат Президента за станом на 14 вересня було подано 3 концепції Суспільного телебачення.
Нагадаємо, що в липні Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який передбачає реорганізацію Національної телекомпанії і Національного радіо в "Українське телебачення" і "Українське радіо" для створення Суспільного телерадіомовлення. Згідно із законопроектом, держава не братиме участі в управлінні цими організаціями.
Раніше віце-прем'єр-міністр з гуманітарних і соціальних питань Микола Томенко доручив НТКУ зайнятися розробкою і реалізацією концепції Суспільного телебачення.
ForUm
Читайте також:
В Секретариате Президента уже есть три проекта реформирования НТКУ
Колектив ДТРК «Всесвітня служба «УТР» оголосив передстрайковий стан
Як нам реформувати державне телебачення - буде вирішувати Іван Чиж?!
Пропозиції надіслані. Результат? (Заява одного з авторів проекту реформування НТКУ Олександра Зиріна)
КНМП вважає неможливим призначення президента НТКУ до ухвалення плану реформування телекомпанії
Конфлікт на Першому каналі: чому саме зараз?
Шевченко подав Президенту план реформування НТКУ
Колектив "УТР" протестує проти приєднання до НТКУ
Андрій Шевченко: "Протягом 24 годин ми готові покласти на стіл Президента план реформування НТКУ".
«Україна-тудим»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ