В очікуванні ялинки і 35 тисяч. Коронавірус у новинах і токшоу 19—25 жовтня 2020 року

В очікуванні ялинки і 35 тисяч. Коронавірус у новинах і токшоу 19—25 жовтня 2020 року

1 Листопада 2020
1663
1 Листопада 2020
13:02

В очікуванні ялинки і 35 тисяч. Коронавірус у новинах і токшоу 19—25 жовтня 2020 року

1663
Лікарні переповнені, медики хворіють, вакцина буде нескоро, але масові новорічні свята у столиці не скасовують.
В очікуванні ялинки і 35 тисяч. Коронавірус у новинах і токшоу 19—25 жовтня 2020 року
В очікуванні ялинки і 35 тисяч. Коронавірус у новинах і токшоу 19—25 жовтня 2020 року

Як розповідали про коронавірусну епідемію в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112» та 5 каналу та токшоу NewsOne, «1+1», Прямого каналу, ICTV та «112».

Хроніка (що відбулося за тиждень):

  • Станом на 19 жовтня в Україні захворіли на коронавірусну хворобу 303638 людей (5673 померли, 126489 одужали);
  • 23 жовтня зафіксовано рекорд за весь період епідемії — 7517 нових хворих;
  • Пік коронавірусної епідемії і грипу в Україні Центр громадського здоров’я прогнозує на листопад;
  • Міністр охорони здоров’я каже, що в середині листопада в Україні робитимуть 50 тисяч тестів на добу;
  • Президент каже, що жорсткий карантин запровадять за 9500 нових хворих на день, згодом цифру збільшили до 15 тисяч;
  • Міністерство охорони здоров’я планує розгорнути тимчасові госпіталі, коли наповненість нинішніх сягне 70% 
  • Ірландія перша в Євросоюзі запровадила повторний локдаун із 21 жовтня;
  • Мер Києва Віталій Кличко захворів на коронавірусну хворобу;
  • У міністерстві кажуть, що «ремдесивір» уже везуть в Україну.
  • В Україні провели доклінічне випробування вітчизняної вакцини від коронавірусу — Міністерство охорони здоров’я прогнозує, що її розроблятимуть 9—12 місяців і витратять на це до 150 мільйонів гривень;
  • Президент Америки Дональд Трамп обіцяє, що вакцина від коронавірусу буде до кінця 2020 року;
  • Дослідження показує, що люди з першою групою крові хворіють на коронавірусну хворобу рідше, а з другою і четвертою — важче;
  • Станом на 25 жовтня в Україні захворіли на коронавірусну хворобу 343498 людей (6391 померли, 141508 одужали).

Лідери парламентських політсил перед виборами не змарнували нагоди поексплуатувати в токшоу тему боротьби з коронавірусною епідемією. Юлія Тимошенко у «Свободі слова» на ICTV просувала ідею створення єдиного антикоронавірусного штабу, гарячої лінії та страхування медиків від коронавірусної хвороби. Ведучий навіть зробив Тимошенко зауваження — мовляв, це вже третій ефір поспіль, у якому лідерка «Батьківщини» нахвалює свої ініціативи.

У цьому ж ефірі лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко подякував за підтримку під час його хвороби, а потім розкритикував те, як влада бореться з коронавірусною епідемією.

Представники монобільшості відбивались стандартними фразами: грошей у коронавірусному фонді вистачить, не бракує й тестів, і апаратів штучної вентиляції легень. Порошенко запевнив представників влади, що їх обдурили: «ми — у найгіршій ситуації».

Мер Дніпра Борис Філатов у студії «Свободи слова» наголошував, що місто бореться проти епідемії власними силами, а центральна влада нічого не робить, що, за словами Філатова, призведе до краху «Слуги народу».

Мало конструктиву було у «Праві на владу» на каналі «1+1». На початку ефіру ведуча Наталія Мосейчук розповіла про випадок у Таращі на Київщині, де від коронавірусної хвороби померло подружжя медиків, залишивши сиротою тринадцятирічного сина. Гість студії, нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський, сказав, що «таких историй — тысячи», адже кошти на боротьбу проти епідемії витрачені неефективно, та ще й «реформа Супрун уничтожила вторичную и третичную медицину». Шеф-редакторка LB.ua Соня Кошкіна розповіла про лікаря Івана Венжиновича з Почаєва, який лікував коронавірусних пацієнтів, і родина якого не отримає компенсації, бо померлий мав негативний тест на коронавірус. За словами Кошкіної, в лікарнях зникають тести, аби постраждалим медикам не треба було платити компенсації.

Українську вакцину на «1+1» теж обговорювали емоційно. Розповісти про диво-препарат відеозв’язком запросили одного з його розробників — Михайла Фаворова, який зараз мешкає в США. За словами Фаворова, вже є прототип вакцини. Лікар Сергій Кравченко назвав дослідження Фаворова «уровнем лабораторной работы студента», а самих розробників — «авантюристами», які вчиняють «биотерроризм». Долучився і лідер «За майбутнє» Ігор Палиця, назвавши розмови про вітчизняну вакцину «локшиною на вуха». Критикували вакцину і Дубинський, і кандидат у мери Одеси від «За майбутнє» Сергій Калинчук. Та й сам Фаворов додав приводів для сумнівів, сказавши, що про клінічні випробування поки що не йдеться.

Найменше ж конструктиву в темі коронавірусної епідемії було в токшоу каналів Медведчука. У «Пульсі» на «112» далі піарили російську вакцину, яку оголошували дієвою й вимагали закуповувати негайно. «Експертка» з усіх питань Ірина Паламар сказала, що Всесвітню організацію охорону здоров’я фінансує Білл Ґейтс, який хоче не вакцину розробити, а людей занапастити.

Про українську вакцину цього тижня чимало говорили у щоденних новинах. ICTV, Суспільне та «Інтер» повідомили, що українська вакцина з’явиться не швидше, ніж за дев’ять місяців. «Інтер» також повідомив, що препарат успішно протестували на тваринах, його розробляють у Києві, але водночас над створенням противірусної сироватки працюють і у Львові. Суспільне повідомило, що вакцину Фаворова тестуватимуть на добровольцях. Втім тут також процитували біофізика Семена Єсилевського, який ствердив, що лабораторії з таким рівнем безпеки, що дозволяє працювати з вірусними частинками під час клінічних випробувань, в Україні поки що немає. У новинах «1+1» також констатували, що проєкт розкритикували лікарі. А ICTV згадав про російську вакцину: мовляв, купувати її Україна не планує, бо вона не зареєстрована ні тут, ні у світі.

Усі канали щодня повідомляли про статистику захворюваності й зонування, давали слово міністру Максиму Степанову та його заступнику Віктору Ляшку. «112» і Суспільство розповіли про ідею створення Національного штабу біологічним загрозам. Лунають у новинах і прогнози: 5 канал називає цифру 8—10 тисяч нових хворих на добу в найближчі тижні, а «Інтер» із посиланням на керівника Центру громадського здоров’я Ігоря Кузина попередив, що в листопаді щоденна цифра може сягнути двадцяти, а за найгіршого сценарію — тридцяти п’яти тисяч. Тим часом у Всесвітній організації охорони здоров’я консервативніший прогноз — до 9 тисяч. «1+1» і Суспільство повідомили про  алгоритм дій, який Міністерство охорони здоров’я розробляє на випадок стрімкого погіршення ситуації з епідемією.

«Червоних» зон в Україні побільшало, але говорять про них у новинах стриманіше. «Інтер» вирішив пояснити, чим відрізняються обмеження в залежності від кольору зони. «112» розповів, як майже у звичному режимі живе Чернігів, «Україна» — те саме про Полтаву. У новинах «112» і Суспільного йшлося про Смілу на Черкащині, де відбувся мітинг проти обмежень. На «1+1» — про Суми, де попри «червону» зону відновили роботу громадського транспорту. Розповідаючи про обмеження в Івано-Франківську, «1+1» здебільшого наголошували на тому, що «Укрзалізниця» припинила продаж квитків із цього міста.

«112», Суспільне й «Україна» розповіли про смерть від коронавірусної хвороби в коломийській лікарні восьмирічного учня інтернату. «1+1» уточнив, що хлопчик був вихованцем спецшколи для дітей з інтелектуальними порушеннями та мав супутні хвороби. Суспільне поверталось до цієї теми кілька разів, зокрема з’ясовувало, чи вчасно лікарі взялися за порятунок дитини.

Побільшало новин про Харків, де зросла кількість виявлених хворих. Втім на «Україні» уточнили, що не всі харків’яни в захваті від обмежень; «112» відзначив, що не всі в місті відчувають обмеження, а ICTV — що в Харкові відбувся бал-маскарад, тим часом як у комунальних лікарнях немає комп’ютерних томографів. На «1+1» процитували голову Харківської обласної державної адміністрації, який закликав мешканців регіону спілкуватись онлайн.

Багато говорили в новинах про проблеми в лікарнях по всій Україні: переповнені відділення, брак ліків, кисню й медиків. Зокрема згадали критичну ситуацію в Коломиї, де майже всі лікаря злягли з коронавірусною хворобою. 5 канал проаналізував заповненість лікарень у різних регіонах; «1+1» звернув особливу увагу на ситуацію в Житомирі, де керівника місцевого лабораторного центру двічі намагався звільнити головний санітарний лікар. На «Інтері» підрахували, скільки коштує лікування хворого на коронавірусну хворобу, й розповіли про подвійне самогубство хворих на коронавірусну хворобу в Києві. «1+1» звернув увагу на вплив коронавірусу на вагітність.

«Інтер» зробив матеріал про нові експрес-тести на коронавірус. «112», «Інтер» і «Україна» зробили матеріали про ефективність масок, 5 канал — про «ремдесивір», «Інтер» — про імуностимулятори, СТБ — про розробку портативних апаратів штучної вентиляції легень. «Інтер» розповів, що в Україні хочуть навчити собак розпізнавати хворих на коронавірусну хворобу.

Піару політиків на коронавірусній тематиці в новинах поменшало. На «1+1» повідомили, що партія «За майбутнє», агресивним просуванням якої займається канал, зібрала пів мільйона підписів за відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова. ICTV піарив протикоронавірусну ініціативу компанії свого власника Віктора Пінчука. На кількох каналах вийшли новини про голосування на місцевих виборах під час епідемії та про ініціативу нардепів скасувати другий тур через коронавірус, яка не буде втілена.

Втім, життя триває: «1+1» повідомив, що попри карантин, у Києві буде новорічна ялинка, а Суспільне — що Санта Клаус у Лапландії попри все приймає дітей у своїй резиденції. А в Норвегії урядовці перепросили за перехід на зимовий час, через який 2020-й триватиме на годину довше.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1663
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду