«Критикуєш владу — мобілізуємо», і як росіяни брешуть про наступ на Харківщину
«Критикуєш владу — мобілізуємо», і як росіяни брешуть про наступ на Харківщину
П’ятниця, 17 травня 2024 року
Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа».
Привіт. На зв’язку Марина Леончук, комунікаційна менеджерка «ДМ».
Портрет короля
У Британії показали офіційний портрет короля Чарльза III, і це знову змусило мене усміхнутися. Можливо, тому, що перша реакція людей, яку вони описують у коментарях в соцмережах, дивлячись на цю картину: «Вау, він такий... червоний». Хтось писав про силу полум'я, а хтось — про те, що бачить колір свіжого м'яса. І як добре, що є наша «Антоніна» й Катерина Городнича, яка так і пише: «Та нормальний портрет Чарльза! Це ви ще інших не бачили». А загалом за два дні після публікації «червоного» портрета монарха не висловився щодо його оригінальності хіба дуже лінивий користувач інтернету. Почитайте і подивіться на портрети королівської родини — усміхатися точно будете, обіцяю, це справді весело.
Бути на зв’язку
Тепер до серйозніших тем. Важливий текст про оновлення в системі вимірювань телеаудиторії, яке відбулося на початку травня, написала наша Наталія Данькова. Цитую початок: «Із 6 травня 2024 року набули чинності нові контрольно-зважувальні параметри. Вони створені на основі установчого дослідження, яке проводить Київський міжнародний інститут соціології. Установче дослідження надає інформацію про соціально-демографічні характеристики й тип прийому телевізійного сигналу, що дозволяє скласти уявлення про структуру населення всієї України». До речі, за результатами установчого дослідження, зараз в Україні живе 28 мільйонів людей.
І одразу залишу посилання на ще один матеріал Наталії Данькової. Він про те, що Міністерство цифрової трансформації розробило стратегію розвитку електронних комунікацій України до 2030 року. Чому це важливо? Бо в країні війна, і це основний виклик галузі, оскільки мережі операторів інтернету та мобільного зв’язку знищуються або зазнають пошкоджень. Як із цим упоратися і що буде далі — читайте в тексті Наталки.
Кремлеграм і російська дезінформація
«Мета №1 дезінформаційних кампаній у всьому світі — підірвати підтримку України», — розповіла Єгору Брайляну заступниця генсека НАТО з публічної дипломатії Марі-Доха Безансено. Це перше її інтерв’ю українським медіа, і в ньому вона розмірковує про співпрацю з ними, стратегічні комунікації та як ефективно протидіяти російській дезінформації. Читайте її інтерв’ю тут.
До речі, про російську пропаганду. Олексій Півторак із колегами з Центру досліджень «Детектора медіа» цього разу відстежували нові повідомлення росіян, які вони придумують, щоби псувати нерви тим, хто стежить за пробами ворожої армії атакувати на Харківщині. Як у проросійських телеграм-каналах маніпулювали загрозами бойових дій на кордоні Харківської області з Росією до та після вторгнення росіян, читайте в матеріалі «Усе ще не хочете миру? Тоді ми йдемо до вас».
Критикуєш владу — мобілізуємо
Під таким заголовком Олександр Крумін опублікував свій новий огляд політичних токшоу за 9 травня 2024 року. У студіях токшоу говорили про різне. На Прямому — про мобілізацію та (не)ефективність роботи уряду, на Першому — про заяви представника ГУР Вадима Скібіцького щодо перемовин з Росією у 2025 році. А в проєкті «Тема» Наталя Мосейчук пояснювала, що мала на увазі у попередніх етерах. Нинішній випуск ведучій довелося будувати як відповідь на реакцію мережі після одного з попередніх етерів «Теми», що мав назву «Хто автор провалу мобілізації?», де Мосейчук, зокрема, намагалася присоромити юристів-блогерів, котрі в соцмережах розповідають, як правильно уникати мобілізації. Блогери розтиражували, зокрема, такі її слова: «Я хочу звернутися до всіх псевдоадвокатів, які вважають себе такими, й особливо після цього ефіру будуть активно вистрибувати з трусів у тіктоку: недовго пісенька гратиме. Тому що Служба безпеки України постукає у двері кожному, і “букетно-шоколадний” період закінчується в Україні. (...) Краще не говоріть дурню і те, що шкодить державі». А в новому випуску ведуча вирішила пояснити, що мала на увазі. Вийшло теж оригінально.
Медіуми
У новому випуску подкасту «Медіуми» Вадим Міський і Наталка Соколенко розмовляли з Альоною Яциною, воєнною кореспонденткою та очільницею «Кордон.Медіа» — видання, що висвітлює події Сумщини, війну та історії неймовірних людей. Гостя розповіла, як редакція працює зараз: «Показуємо ми все, починаючи від того, як живуть прості люди, чому вони залишаються, чим займаються, як організовують свій побут. Показуємо, як наші живуть аграрії, як працюють». Також ведучі поговорили з Альоною про те, чому співпраця з державою може коштувати для медіа певних зобов'язань.
Наразі це все.
Дякую, що дочитали цього листа до кінця.
Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі, вотсапі та на сайті «Детектор медіа». Подивіться і новий випуск «Ньюспалму», якщо раптом розумієте, що не стягуєте, — гумор Юрка Космини завжди рятує в такі моменти. Увесь зворотний зв'язок також пишіть сюди — мені на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям.
До зустрічі. Переможемо!
Ваша комунікаційна менеджерка «ДМ» Марина Леончук.