Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 5 липня 2023 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 5 липня 2023 року

7 Липня 2023
1991

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 5 липня 2023 року

1991
Ядерний шантаж Росії, Саакашвілі в російському полоні, падіння рейтингу Пригожина, «параноїдальний» твіттер Медведєва.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 5 липня 2023 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 5 липня 2023 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: ICTV/СТБ, «Інтер», «FreeДом» 

У блоці ICTV/СТБ воєнний експерт Іван Ступак припустив, що Росія продовжуватиме ядерний шантаж, погрожуючи підірвати Запорізьку АЕС, якщо Сили оборони продовжать наступ. Він також зіронізував про розуміння окупантами «декомунізації»: «Вам не подобається все радянське — ми знищимо те, що будувалося за часів СРСР».

Грузинський політолог Гела Васадзе зазначив, що у влади Грузії вже готова «відмазка» на випадок, якщо ЄС відмовиться надавати країні статус кандидата: мовляв, їх змушували «відкрити другий фронт проти Росії». 

Перший віце-президент Торговельно-промислової палати України Михайло Непран констатував, що зернова угода себе вичерпала. Непран бачить три сценарії розвитку подій: або російський варіант зі частковим зняттям санкцій, або страхування вантажів (проте навряд на це погодиться бодай одна страхова компанія), або участь союзників, які могли би забезпечити суднам охорону.

Воєнний експерт Дмитро Снєгирьов переконаний, що російська армія не здатна втримати Крим: достатньо взяти під вогневий контроль три шляхи, щоб війська на півострові залишилися без забезпечення. Тому бурхливу «оборонну діяльність» окупантів на півострові він називає «імітацією».

Правозахисниця Катерина Рашевська вважає важливим факт визнання Путіним фінансування «вагнерівців», адже це означає, що в майбутньому перед трибуналом за всі їхні злочини відповідатиме сам російський диктатор.

Російський соціолог Денис Волков пояснив феномен популярності Євгена Пригожина: багато людей сприймали його як «правдоруба», до того ж російська суспільна думка відчайдушно шукає нові обличчя. Перед заколотом рейтинг очільника «вагнерівців» оцінювали у близько 70%, зараз він впав до 20%. 

Політичний коментатор Тарас Загородній вважав правильною тактику Володимира Зеленського поставити США перед вибором — «або чіткі обіцянки щодо НАТО, або ще більше зброї просто зараз».

У блоці каналу «Інтер» командир «Грузинського полку» Мамука Мамулашвілі  висловив думку, що Україні варто було вислати грузинського посла ще раніше, адже в Грузії наразі відверто проросійська, недружня до України влада. За словами гостя, Міхеїл Саакашвілі фактично перебуває у російському полоні.

Політичний коментатор Ігор Рейтерович вважав, що закритими дипломатичними каналами до вирішення ситуації навколо ЗАЕС могли залучити Китай, адже Сі Цзіньпін категорично проти використання атома у будь-яких цілях, окрім мирних.

У блоці каналу «FreeДом» воєнно-політичний оглядач Олександр Коваленко погодився з тими, хто вважає, що ЗАЕС потрібна Росії для гальмування українського наступу шляхом шантажу.

Директор Фонду «Вільна Росія» Єгор Куроптєв стверджує, що «завдяки» пропаганді багатьом грузинам «немає діла до Саакашвілі», при цьому Куроптєв переконаний, що грузинська влада не підтримує Україну, а от народ цілком на нашому боці.

Народний депутат Олександр Мережко (фракція «Слуга народу») вважає твіттер-активність Дмитра Медведєва трансляцією ідей вождя: «Що в Медведєва в твіттері, те в Путіна на думці».

А експерт-міжнародник Євген Добряк переконаний, що слухати Медведєва — все одно що параноїка. На думку Добряка, Росія сподівалася швидко покінчити з Україною і встановлювати із Китаєм новий геополітичний порядок. Але сталося не так, як гадалося.  

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1991
Теги:
Читайте також
13.07.2023 10:21
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
418
12.07.2023 13:05
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
1 256
04.07.2023 11:16
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
889
03.07.2023 15:39
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
684
03.07.2023 11:35
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
469
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду