Телепрограма «Шустер live», ТРК «Україна», 22 жовтня 2008 року

23 Жовтня 2008
15985
23 Жовтня 2008
15:23

Телепрограма «Шустер live», ТРК «Україна», 22 жовтня 2008 року

15985
Телепрограма «Шустер live», ТРК «Україна», 22 жовтня 2008 року
Савік Шустер, ведучий: Доброго вечора усім. Ми у прямому ефірі. Прямий ефір - це свобода. Наш первый гость сегодня - Петр Порошенко, глава наблюдательного совета Национального банка Украины. Добрый вечер. Наши хроникеры: Иванна Коберник, Валид Арфуш, Ирена Карпа. Петр Мага как всегда следит за миром. Но с самого начала мы хотели бы напомнить то, что происходило на телевизионных экранах и в мире вчера, чего мы все могли не заметить. Итак, "Zаппинг".
"ТСН", канал "1+1", Арсеній Яценюк: Сьогодні замість того, щоб сказати людям, що ми 150 тисяч відшкодовуємо з Фонду гарантування вкладів, ми, вибачте, їм фігуру з трьох пальців скрутили.
"Новини", канал "24": Обніміться, брати ж мої, молю вас, благаю.
"Новини", канал "Перший", Володимир Литвин: Оці плачі, які щойно прозвучали, вони дещо запізніли. Треба було від самого початку їх демонструвати.
"Час новин", "5 канал": 24-годнний страйк триває у Греції, найбільші профспілки країни протестують проти економічних реформ уряду, скасовані майже всі внутрішні авіарейси та до більшості європейських столиць.
"Новини", канал "24": До завтрашнього дня закриті суди, школи, університети, скасовані новини на радіо та телебаченні.
"Новини", канал "Перший": Не минулося без сутичок. Протестувальники закидали камінням поліцейських. Ті у відповідь застосували сльозогінний газ.
"Час новин", "5 канал": Її величність Єлизавета ІІ втратила третину своїх інвестиційних фондів. Сума збитків - 37 мільйонів фунтів стерлінгів, це 70 мільйонів доларів.
"Новини", канал "Перший": Ну, достатньо оптимістичні соціальні видатки, які ми планували, на сьогоднішній день доведеться трошки вгамувати соціальні апетити і поставити режим економії досить суттєвий.
Т/с "Щасливі разом", канал "ТНТ": Сегодня ты, ты красива, прямо как петух, нет, павлин.
"Новини", канал "Euronews": В присутствии президентов России и Армении в Ереване была торжественно открыта площадь Россия.
"Сегодня", канал "НТВ": С большой признательностью мы воспринимаем это как знак уважения к современной, демократической России.
Т/с "Щасливі разом", канал "ТНТ": "О, Лена, кстати ты не видела, кто спер моего дохлого мишку? А?". - "Не дохлый, идиот, он только что надругался над моей машиной". - "Ой, Вы то откуда знаете?". - "Мы были внутри". 
"Час новин", "5 канал": Цього року до сотні євробагатіїв потрапили 24 українці, серед них найбагатший - власник компанії "СКМ" Ринат Ахметов, з четвертого він піднявся на друге місце.
"ТСН", канал "1+1": Через сумнівні операції МОЗ вже давно охрестили міністерством торгівлі, лишилося тільки змінити вивіску. "Но в этом заведении, в министерстве здравоохранения, цена коррупции предельно простая - это жизнь людей в этой стране".
"События", канал "Украина": Китай показал всему миру, как нужно бороться со взяточниками в законе. Бывший вице-мер Пекина Люджи Хуа приговорен к расстрелу. Он брал взятки с предпринимателей за отвод земельных участков.
Петро Мага: Савік, є продовження теми "Zапінгу", сьогодні...
Савік Шустер, ведучий: Продовження темы "Zаппинга" - это если бы с тобой там разобрались.
Петро Мага: Королева Англії сьогодні дозволила відвідувати внутрішній Букингемський палац, щоб трошки заробити. Вхід коштує 70 доларів для громадян. Аби в нас зробили екскурсії по Конче-Заспі, то їхні міліонери б платили по 200, аби подивитись, як живуть наші ребята, чесно.
Савік Шустер, ведучий: Петр Порошенко, мы живем между двумя кризисами, надо сказать, экономический с одной стороны, кризис на судне "Фаина", насколько мы понимаем, с другой стороны, жизни людей реально в опасности, да. Но на вашу тему. Потому что кризис экономический, он страшный. Новости, вот, с каждой секундой из мира приходят, все меняется, меры все новые, новые и новые. Все торопятся. За всеми даже не уследишь. Но я хотел Вам вот одну цитату показать. Значит, Андрей Илларионов, да, бывший советник по экономическим вопросам Президента России, который ушел в отставку именно в связи с Украиной, да. Потому что он считал, что Россия шантажирует Украину, и ушел в отставку. Вот он сказал, он заявил такое, да: "Россия практически по всем периодам является абсолютным рекордсменом падения фондового рынка. Лишь в нескольких случаях уступая пальму первенства Украине, в которой, подчеркиваю, произошел правительственный кризис и в большей степени государственный кризис. Инвесторы зарубежные оценивают ситуацию в российской экономике гораздо хуже, чем в любой другой стране. Может быть, за исключением Украины". То есть, вот с точки зрения Илларионова Украина - это вот сегодня, даже если мы этого не видим, страна в глубочайшем кризисе.
Петро Порошенко: Дуже дякую, Савік. Я думаю, що ми живемо в країні постійних криз, і ці кризи складають не лише кризу фінансову, кризу економічну, кризу політичну, на жаль, кризу з заручниками на судні "Фаїна", кризу в судовій системі, кризу корупційну, кризу по відношенню до бізнеса, кризу по відношенню до несправедливості по розподілу державних благ. І насправді всі до цього вже звикли. Ситуація в економіці, я думаю, що нічого нового пан Іларіонов не сказав. І якщо ми почуємо виступи політиків останніх двох, трьох тижнів, то постійно бачимо, що політики лякають людей. Причому свої проблеми вони вирішили в першу чергу. Я можу вам сказати, що якщо ви проаналізуєте діяльність банків, то депозити vip-клієнтів були зняті в перші години певної нестабільності банківської системи.
Валід Арфуш, хронікер: Без никаких проблем.
Петро Порошенко: Без будь-яких проблем. До того, як ми Національний банк запровадив певні обмеження, перші клієнти, які прибігали, які трясли за груди керівників банківських установ, які витягали гроші, були вони. Бо от те, що вони кажуть, і те, що вони роблять, - є величезна різниця. Після того, як вони зняли свої депозити, вони підуть на телебачення, і кажуть - Україна гине, що в країні є... А хто ж до цього призвів? Насправді це є абсолютно непрофесійна, абсолютно популістська політика, яка намагалася купити голоси виборців. Причому грошима, до яких ці політики не мають жодного відношення, бо більшість з них не платить податків, більшість з них заробляє абсолютно незароблені гроші. І лише останнійрік, який ми дивилися діяльність Верховної Ради, яка абсолютно ялово, яка нічого не зробила для того, щоб попередити ці об'єктивні кризові явища, які нарощувались в економіці, витратила на своє утримання мільярд гривень. І криза ж почалась не два і не три тижні тому. Криза неякісних кредитів почалася в липні 2007-го року. Вже тоді було зрозуміло, що треба негайно кардинально змінювати бюджетну політику, соціальну політику, податкову політику. Що ми тоді вже потребували диверсифікації української економіки. Що таке диверсифікація - це означає, що ми не можемо покладатися лише на металургійну та хімічну промисловості. Що країна зацікавлена в тому, щоб через відповідний податковий режим, через відповідний режим фінансування забезпечити інноваційні технології, нові галузі в машинобудуванні. Коли би країна не залежала від цін на метали, які складуться в світі поза межами управління цих людей.
Валід Арфуш, хронікер: Можно искренно сказать? Вот Вы, я знаю, что Вы всегда инвестируете очень правильно. Я недавно читал, что Вы недавно в Беларуси даже инвестировали в один завод. Вопрос такой. Ну, ответ, наверное, он может влиять на настроение очень многих людей. Вот Вы лично, как человек, который знает, где инвестировать, сегодня взялись бы, чтобы инвестировать какую-то крупную инвестицию в Украину? Вот сегодня?
Петро Порошенко: Ні. Тому що насправді Україна має цей рік зберегтися. Мова не іде про розвиток.
Савік Шустер, ведучий: Як держава.
Петро Порошенко: Ні, як економіка. Я не вважаю, що на сьогоднішній день Україні, як державі, складає серйозна небезпека. Я ще раз кажу, що не треба лякати людей. Тим більше, що від людей нічого ж не залежить. Насправді вони є жертвами того...
ВСЕ (Аплодиcменты).
Петро Порошенко: Вони є жертвами того, що роблять політики. І насправді чим лякати людей, треба щось пропонувати.
Валід Арфуш, хронікер: Но это очень опасно, то, что Вы сказали.
Петро Порошенко: І я хочу розвіяти Вашу фразу про те, що, ну, я гарний інвестор. Бо, на жаль, кошти інвестиційного фонду, який було створені, опинилися, достатньо значна їх частина в "Промінвестбанку" на депозитному рахунку, де вони перебувають і зараз. І я абсолютно переконаний, що треба робити певні кроки для того, щоб оздоровити весь банк.
Валід Арфуш, хронікер: А сколько Вы думаете срок, когда нужно давать паузу инвестициям? Срок - год, два?
Петро Порошенко: Ну, це не є особливість України, Валід. Це в країні, в усьому світі причина криз одна - недовіра. Банки не довіряють один одному не лише в Україні. Банки не довіряють в усьому світі. Банки перестали кредитувати промисловість, сільське господарство не лише в Україні. В усьому світі ми бачимо, що банки сидять на грошах, і не випускають їх з свого портфелю лише тому, що як ти випустиш гроші з свого портфелю, тут же впаде довіра до тебе, як до банка, і твій банк обвалиться. І ти будеш вимагати, потребувати дуже серйозної допомоги з боку держави. І на сьогоднішній день ми не є оригінальними. І не треба виходити і непрофесійно казати - я маю програму, яка врятує країну.
Валід Арфуш, хронікер: Но Вы в Беларуси...
Савік Шустер, ведучий: Секундочку, Валид, извините, пожалуйста.
Валід Арфуш, хронікер: Да.
Савік Шустер, ведучий: Я просто следующего гостя приглашу к нам в студию. Это Александр Фельдман, народный депутат от Блока Юлии Тимошенко и владелец самого крупного в Европе торгового центра "Барабашово" в Харькове. И еще одна радостная новость. Пригласив Александра Фельдмана, я объявляю рекламную паузу (реклама). Мы вновь в прямом эфире. Наша аудитория третий день вместе. Они, наши люди, они очень положительно оценивали то, что говорил Петр Порошенко, напомню, глава наблюдательного совета Национального банка Украины. Рядом с ним Александр Фельдман - депутат от Блока Юлии Тимошенко и также владелец самого крупного в Европе торгового центра "Барабашево", да. Я правильно..?
Олександр Фельдман: "Барабашово".
Савік Шустер, ведучий: "Барабашово". Ударение...
Ірена Карпа, хронікер: Хоть не барабашка.
Савік Шустер, ведучий: Так легче.
Іванна Коберник, хронікер: Пане Порошенко, люди підтримували, коли Ви говорили про інвестиції. Але що робити тим, у кого не іде мова про інвестиції, а хто сьогодні в обмінках побачив продажну ціну долара шість гривень? Що робити тим людям, які, можливо, зняли свої депозити, можливо, не зняли? Що їм робити з якимись накопиченнями, планами на майбутнє?
Петро Порошенко: Ви знаєте, я переконаний, що ми маємо не сюсюкатись з людьми, а говорити чесно з ними, казати правду. В середній день до кризи обсяги торгів на українській валютній біржі, ну, це не біржа, на міжбанківському ринку складали близько 200 мільйонів доларів за день. Це експорт, який надходив, і імпорт, який хотів купувати ці долари. Зараз, за даними державної митної служби, ми бачимо, що імпорт скоротився на третину. Платежеспроможного попиту, який би замовляв імпорт, більше, ну, суттєво скоротився. Разом з тим обсяги торгів на ринку збільшилися вдвічі. І якщо виходе з пропозиції вже зараз 120, 130, 170 мільйонів доларів, експортери продають виручку, то попит на купівлю вже складає 400 мільйонів доларів за день.
Савік Шустер, ведучий: Так это недоверие к гривне.
Іванна Коберник, хронікер: Це добре? Погано? Що це?
Петро Порошенко: Це погано, тому що...
Олександр Фельдман: Можно я, можно я..?
Іванна Коберник, хронікер: Що це означає?
Петро Порошенко: Тому що я, я скажу просто позицію.
Олександр Фельдман: Петр Алексеевич, проще.
Петро Порошенко: Це не люди, які купують, не підприємства, які купують долари для того, завести імпорт.
Іванна Коберник, хронікер: Товар.
Петро Порошенко: А це люди намагаються втекти від гривні. І це є дуже погано. Бо насправді коли, це як на кораблі, от є корабель, якщо всі побігли на один борт, то корабель перевернеться.
Іванна Коберник, хронікер: Да, Борис Тімуньгін сказав, що можна стріляти капітана, тоді більше людей виживе.
Петро Порошенко: І треба, я не кажу, що можна стріляти, але треба не допускати ситуації, коли створюється така, ну, такі речі. Що може зробити Національний банк? Національний банк має в своєму розпорядженні золотовалютні резерви, і, звичайно, що паніку або зайвий попит ми намагаємося прибирати з ринку. Але якщо ми будемо іти проти тренду, якщо всі будуть готові продати свої потом і кров'ю зароблені гривні, за будь-яку ціну купити долар, це буде означати, що є тренд позбавлення гривні, і ми просто будемо тринькати золотовалютні резерви. Можна знімати піки золотовалютними резервами, но ні в якому разі не можна витратити так, як зробила Росія. Бо Росія за два дні, коли вона намагалась зупинити падіння свого фондового ринку, вона прийняла рішення - ми видалимо 50 мільярдів доларів, 10% золотовалютного запасу Росії, третьої по величині цього золотовалютного запасу. Що відбулося в Росії? За два дні, за 48 годин ринок проковтнув 50 мільярдів, нерезиденти, іноземці скинули найбільш непотріб цінних паперів, і ринок покатився далі. Це є безвідповідальне ставлення до золотовалютних резервів.
Валід Арфуш, хронікер: А что в Украине можно..?
Савік Шустер, ведучий: Я вам скажу, сегодня...
Петро Порошенко: Вирішення цього питання є просте.
Савік Шустер, ведучий: Нет, пожалуйста.
Петро Порошенко: Воно не знаходиться в фінансовій сфері. Воно не знаходиться в банківській сфері. Бо насправді це відновлення довіри до держави, відновлення довіри до національної валюти.
Савік Шустер, ведучий: Доверие.
Валід Арфуш, хронікер: Да, одно слово.
Петро Порошенко: І все.
Олександр Фельдман: Во-первых, не надо паниковать.
ВСЕ (Аплодисменты).
Іванна Коберник, хронікер: Це дуже багато. Як це зробити?
Олександр Фельдман: Надо дать людям объяснение, надо дать людям проще объяснение, да.
Петро Порошенко: Треба, я одне слово. І зараз я передам слово залюбки Вам.
Олександр Фельдман: Да ничего, ничего.
Петро Порошенко: Щоб Ви мали можливість відновити. До цього почати діяти узгоджено. Бо на сьогоднішній день кризі протидія не планами, не деклараціями, не проектами рішень, а конкретною роботою лише Національний банк, для того, щоб врятувати ситуацію, щоб вона не розкачалася. Но фінанси - це лише кров економіки. Якщо хвороба іде по економіці, то лікуванням окремого сегменту ситуацію не вирішиш. І я можу сказати, що на сьогоднішній день Національний банк ситуацію контролює. Ми дійсно виходимо, сьогодні середня купівля в інтервенції Національного банку була 5,25 гривень за долар. Але я вам гарантую, що якщо не буде прийнятий пакет антикризових заходів, якщо Міжнародний валютний фонд не прийме цих рішень, які на сьогоднішній день ми в Національному банку, в уряді і Президент активно працюємо для того, щоб забезпечити це прийняття рішень, то Національний банк вимушений буде піти на набагато більш жорсткі заходи.
Іванна Коберник, хронікер: Наприклад?
Петро Порошенко: І... Я не хочу про них говорити.
Олександр Фельдман: Давайте менять тему. Потому что Порошенко не даст мне ничего говорить.
Петро Порошенко: Але ми, але ми будемо...
Олександр Фельдман: Как специалист, он прав.
Валід Арфуш, хронікер: Он прав?
Олександр Фельдман: Конечно.
Петро Порошенко: Ми не можемо залишити країну без руля и без ветрил. І хтось має брати на себе відповідальність, і хтось має захищати інтереси оцих людей. Бо крім цього цього не буде зроблено.
Іванна Коберник, хронікер: Пан Фельдман обіцяв простіше пояснити. Поясніть простіше.
Савік Шустер, ведучий: Да, какие меры может принять Национальный банк?
Олександр Фельдман: Правильно Петр Алексеевич сказал. Есть правила игры. И то, что он сейчас рассказал, - это такой профессиональный язык, который, к сожалению, не все понимают. Во-первых, я считаю, что надо остановить панику, и нет ничего плохого в том, что наша валюта подешевеет. Она сегодня завышена. И все это тоже хорошо понимают. И то, что она будет дорожать, и то, что кризис будет продолжаться минимум два года, и она может дойти до семи гривен за доллар, это тоже надо к этому быть более-менее спокойным. То, что я говорил Петр Алексеевич, надо дать больше образования людям, больше рассказывать им, надо больше их замыкать на себе, и они тогда отойдут от телевизора, и не будут смотреть только Верховную Раду, они будут слушать заявления отдельных маргинальных политиков, что все пропало, и перестанут внутренне бояться своего собственного государства. И как только у них станет стабилизация в душе, они перестанут понимать, что их бросили, и все станет на свои места. Сегодня у людей от незнания процесса происходит то, что сложно объяснил Петр Алексеевич.
Петро Мага: Пане Олександр, вибачте, а як поділити - маргинальні, немаргинальні політики? Для одних вони найкращі, для других вони маргинали. Да. Сьогодні цілу ніч засідав Кабмін, робив подвиги. От до сьогоднішньої ночі просто було море часу, а цієї ночі вони рятували державу. Зранку Яценюк вже сказав, що в нього покрали всі ідеї, що у цьому рішенні... От що придумав Кабмін, і наскільки ці міри можуть врятувати державу?
"Новини", канал "24": Документ зокрема передбачає підтримку банківської системи, створення стабілізаційного фонду та збільшення гарантованої суми внесків з 50 до 150 тисяч гривень. Також урядовці дещо затягнули і власні паски. З 1 листопада Кабмін скоротить на 20% витрати всієї виконавчої влади.
Петро Мага: Ну, от, вони позатягують пояси, наскільки це врятує, так?
Олександр Фельдман: Я могу?
Савік Шустер, ведучий: Да, можете, но...
Олександр Фельдман: Значит, я думаю, что сложновато вам ответить. Во-первых, Кабмин не может делать сегодня того, что ему положено делать. Он не может воспользоваться помощью Верховной Рады, он не может провести свои антикризисные законопроекты. Вы же понимаете, что сегодня мы живем по программе - чем хуже, тем лучше. И сегодня Секретариат Президента, заведши нас в такую ситуацию, не знает сам, как выйти из ситуации. И то, что рекомендуется сегодня Президенту остановить этот выборный процесс, и то, что рекомендуется спасти экономику, - это те позывы, так скажем, это те последраковые махания кулаками, их можно было вообще избежать. Для того, чтобы Кабмин мог работать, ему надо дать как минимум дать это делать. И то, что они собирались с ночи или собирались утром, кто у кого украл идею, для простого человека это все равно. Сегодня люди ждут здорового предложения от Кабинета министров, здорового предложения от Президента, и пояснительной работы и уверенности в Национальном банке. Все остальное - это уводит людей от понимания и вызывает у них просто панику.
Петро Порошенко: Савік, я хочу якраз один коментар.
Савік Шустер, ведучий: Можно я просто нашего следующего гостя приглашу. Мы же говорим, у нас в программе, мы обязательно это делаем, что может быть широко неизвестный украинце, но который много сделал, да. И я приглашаю в студию Игоря Черницкого - это режиссер, актер, первого в советской Украине фильма, 90-й год, не за бюджетные деньги, что очень важно, не за бюджетные. Садитесь, пожалуйста. Вы проникнитесь, пожалуйста, атмосферой обсуждения гривны, экономики, это, крови.
Ірена Карпа, хронікер: Проникніться кризою.
Іванна Коберник, хронікер: Так можна розраховувати, що цей антикризовий пакет завтра може бути прийнятий? Чи не може?
Олександр Фельдман: Розраховувати можна. Но он принят, наверное, не будет.
Савік Шустер, ведучий: Антикризовый пакет, он чем привлекателен, тем, что богатые будут платить за кризис? Что..?
Іванна Коберник, хронікер: Це єдине, що сказала більш-менш конкретно пані Тимошенко. Тому що поки що всі відповідають в стилі пана Фельдмана - треба подолати паніку. А як подолати, поки ніхто не каже.
Олександр Фельдман: Ну, почему? Это не так, не так.
Петро Порошенко: Можна я скажу просто одне речення?
Савік Шустер, ведучий: Вы были несогласны.
ВСЕ (Аплодисменты).
Петро Порошенко: Да. Я одне речення хотів сказати, просто що наскільки відповідальним і професійним може бути кожне рішення. От ми кажемо, що давайте ми спокійно відпустимо гривню, вона може бути шість, вона може бути сім, це підвищить конкурентоздатність українського виробника.
Олександр Фельдман: Поддержит его.
Петро Порошенко: Збільшить експортний потенціал. Але за кожним рішенням нам потрібно бачити людину. В країні 120 мільярдів гривень взято валютних кредитів людьми. І тепер треба передбачати, що для того, щоб сплатити відсотки...
Іванна Коберник, хронікер: А відсотки також збільшилися між іншим, крім того, що курс гривні.
Петро Порошенко: І тело. Ні, якщо уклалася угода, сам відсоток не збільшився, але збільшилися платежі. Бо зріс курс.
Іванна Коберник, хронікер: Але зараз банки піднімають відсоткові ставки.
Петро Порошенко: І от уявіть собі звичайну людину, яка отримала кредит, взяла в кредит машину чи взяла в кредит квартиру, її умовляли це робити два роки. Казали, що беріть, приходьте, вам не треба ні паспорта, приходьте без паспорта.
ВСЕ (Аплодисменты).
Петро Порошенко: Приходьте без штанів, тільки ж візьміть оцей кредит. І от на сьогоднішній день оці люди опиняться в ситуації, коли вони будуть сплачувати на 20-30% більше.
Олександр Фельдман: Но они будут это делать все равно.
Петро Порошенко: І... Ні, бо в більшості з них нема фізично цих грошей.
Олександр Фельдман: Почему нет?
Петро Порошенко: І пішло далі ситуація, коли вони будуть не повертати ці кредити. І в них будуть вилучати ці речі. І далі піде вже процес, який буде мати дуже погані наслідки. І Сполучені Штати Америки дуже добре це описали всередині минулого.
Валід Арфуш, хронікер: В Америке было это.
Петро Порошенко: Коли у нас був пік видачі цих кредитів.
Іванна Коберник, хронікер: Вихід є? Ви можете говорити не про абстрактну людину, можете говорити конкретно про мене.
Петро Порошенко: Ми маємо, ні, ми говоримо...
Іванна Коберник, хронікер: От у мене така ситуація.
Петро Порошенко: Абсолютно правильно.
Іванна Коберник, хронікер: Крім того банк мені прислав листа, що він хоче на 3% підвищити відсоткову ставку.
Петро Порошенко: Якщо це не передбачено Вашою угодою, Ви можете судом скасувати.
Валід Арфуш, хронікер: В договоре это должно быть.
Петро Порошенко: Судом скасувати це рішення. Но я залюбки, просто для мене буде честь Вас проконсультувати після програми, але...
Іванна Коберник, хронікер: Будь ласка. Тим більше моя зарплата в гривнях.
Петро Порошенко: Очевидно. Так само, як і зарплата абсолютної більшості людей, вона виплачується в гривнях, і ніяких речей не буде.
Олександр Фельдман: Все равно я считаю, глубоко убежден, что лучше стабильное повышение до шести, чем скачки по 30% вверх и вниз. Когда люди будут знать хоть что-то, они как-то могут приноровиться. А бешенные скачки - то подешевел, то подорожал - это еще хуже.
Петро Порошенко: Так от позиція, от позиція Національного банку має виглядати наступним чином. Політика курсу має бути передбачуваною. І саме тому, оскільки ми маємо нові реалії економічної ситуації, саме тому, що ми не бачимо і поки що не маємо надії, що Верховна Рада, хоча я бажаю успіхів, щоб цей пакет був прийнятий, я бажаю, щоб в цьому пакеті були конкретні заходи по підтримці економіки, а не просто скорочення видатків. Втому числі і зниження податкового тиску, стимулювання інвестицій, саме тоді появляться мотиви, щоб хтось приходив і інвестував в Україну.
ВСЕ (Аплодисменты).
Петро Порошенко: Так от якщо не буде знайдено порозуміння щодо антикризового пакету, якщо не буде знайдено порозуміння і у нас знову хтось, якийсь чиновник буде вирішувати, що я це профінансую, це - не профінансую, бо скорочення доходів державного бюджету вже іде. Так от тоді знову-таки Національний банк вимушений буде іти на жорсткі адміністративні і непопулярні заходи для того, щоб захистити інтереси цих людей, які сплачують відсотки, і які не мають опинятися заручниками неконтрольованої позиції щодо економіки.
Савік Шустер, ведучий: Но, Петр, ну, посмотрите, я вижу, я смотрю, каждую минуту.
Петро Порошенко: Ми не втримаємо курс 5.
Савік Шустер, ведучий: Нет.
Петро Порошенко: Але ми маємо тримати той максимально захищений, захищену позицію щодо, ну, ви бачите сьогодні, 5,25, позицію, яка убирає з ринку спекулятивні і панічні настрої.
Савік Шустер, ведучий: Смотрите, я просто хочу сказать. Вот очень сложно, следишь за другими странами и видишь, как все дергаются. Вот возьмем Венгрию. Тоже переходная экономика, да. Национальная валюта пошла вниз, да, они тоже пытаются, Национальный банк пытается ее спасти. И сегодня вот новость, что они подняли депозитный кредит на 3%, да, тем, чтобы удержать деньги в банке.
Олександр Фельдман: Удержать.
Савік Шустер, ведучий: Им пишут обозреватели, люди, говорят - Англия пыталась это сделать в 92-м году, ничего не получилось. Эта мера ни к чему не приводит, да. А когда Вы говорите о жестких мерах - это вот в этом контексте?
Петро Порошенко: Савік, я не хочу зараз.
Савік Шустер, ведучий: Нет, все, не говорю, хорошо.
Петро Порошенко: Я не можу зараз це обговорювати. Але я задам Вам одне питання, якщо дозволите, як до ведучого. Скільки часу пройшло з того часу, як був обвал форінта, обвал ситуації в банківській системі до ефективних дій парламенту, уряду і Національного банку? Я вам можу сказати, 32 години.
Савік Шустер, ведучий: 32 години, да. 32 часа.
Петро Порошенко: 32 години були ефективні дії, які одразу же запропонували суспільству помилковий чи правильний вихід з ситуації.
Савік Шустер, ведучий: Верно, верно.
Валід Арфуш, хронікер: Хорошо. Господин Порошенко...
Петро Порошенко: У нас економіка чекає цього 32 місяці, і не може дочекатись, щоб запропонували ефективні дії.
Іванна Коберник, хронікер: В тому-то і справа. Тобто, уряду не треба працювати вночі, якщо він працює весь час. Якщо він готує антикризові пакети тоді, коли настає криза.
ВСЕ (Аплодисменты).
Петро Порошенко: Я вважаю, що зараз не є позиція, що ми маємо уподобиться политикам, і знову казати, що уряд, Президент, Секретаріат, вони всі винні. Вони все це знають вже. Люди все це знають. Вони чекають - та робіть вже щось.
Савік Шустер, ведучий: Мне нравится, когда Вы говорите - Уряд, Президент, Секретаріат. То есть, Президент и Секретариат - это разные.
Петро Порошенко: Да, да, я так вважаю.
Олександр Фельдман: Это разные, я тоже так считаю.
Петро Порошенко: Я щиро так вважаю.
Олександр Фельдман: Да, я тоже глубоко в этом убежден.
Петро Мага: На сьогоднішній день є одна, єдина територія, яка в півтора рази більше за Україну, яка почуває себе сьогодні щасливою. Тому що вони собі урвали одного політика, про якого вони...
Савік Шустер, ведучий: Смотрите, вот за головой Аргентина национализирует все частные пенсионные фонды.
Петро Мага: Да, це правда.
Савік Шустер, ведучий: Это за твоей спиной.
Петро Мага: Я знаю. Але не вони щасливі, вони нещасні.
Савік Шустер, ведучий: Ну, потому что твой фонд, твоя пенсия не в Аргентине, поэтому...
Петро Мага: Ви подивіться, хто сьогодні почуває себе щасливим. От, територія реально бореться за політика. Коли українські політики будуть мріяти про те, щоб про них боролись. Дивіться.
"ТСН", канал "1+1": І за деякими даними вклав в економіку Чукотки близько мільярда доларів власних коштів. Влітку він пішов у відставку, втім згодом до Абрамовича звернулась громадськість і переконала його балотуватись у депутати. До місцевої думи російський мільярдер привів і свою команду.
Петро Мага: Єдине, що раніше він був просто губернатором.
Савік Шустер, ведучий: Петя, Петя, а ты знаешь, что на Чукотке живут меньше людей, чем играют в "Челси"?
Петро Мага: Я знаю, я це знаю. Я знаю навіть точну статистику. Значить, територія Чукотки у півтора рази більше, ніж територія України, і живуть на ній 42000 чоловік. Це він кожному міг по власному будинку подарувати елементарно.
Валід Арфуш, хронікер: Господин Порошенко, все-таки хочется это Вам сказать. Вы все время обращаетесь с людьми, говорите, они знают, там, и так далее. Разница между Вами и ними, что у них нету таких доступов, как у Вас. Вот я недавно смотрел репортаж, когда Вы сидели на Банковой, круглый стол, там сидел Президент, министры, все банкиры, и так далее. Вы вот сейчас говорите очень сильно убедительно, правда, то есть, люди, когда Вы говорите, имеют какой-то процент надежды, вот есть. Вот думают, если бы так, то мне завтра будет хорошо. Вот почему, вот то, что Вы здесь говорите, почему Вы в какой-то совещании, когда Вы сидите, вот не встаете, и просто вот это все рассказываете - люди, давайте сделаем так, чтобы у людей стало лучше.
Олександр Фельдман: Или просто по телевизору выступить.
Валід Арфуш, хронікер: Вот мой план. Почему Вы этого не делаете? То есть, Вы там сидите и пишите.
ВСЕ (Аплодисменты).
Валід Арфуш, хронікер: И такое впечатление, что Вам неудобно это сказать. А в самом деле мне кажется лично, что если бы Вы это сказали, то Вы как минимум убедили бы половину людей, которые сидят на этом круглом столе. И было бы какое-то спасение. А так...
Петро Порошенко: Два роки мене не запрошували ні до Кабінету міністрів, ні до...
Валід Арфуш, хронікер: А сейчас спрашивают, сейчас просят. Они поняли, что они ошиблись.
Петро Порошенко: Це почалося тиждень тому, тиждень тому, коли вони нарешті почали слухати те, що їм говориш. Бо два роки вони не потребували з цієї ситуації. Два роки вони абсолютно комфортно жили, спілкуючись з виборцями приблизно так: вам не додають грошей, ключова позиція - ми збільшимо на 30%, на 40% вашу заробітну плату. Вірте в це все, ви...
Олександр Фельдман: Они научились у России. На Чукотке попросили вернуть Абрамовича. А здесь попросили вернуть Порошенка.
ВСЕ (Аплодисменты).
Петро Порошенко: І в результаті цього, і в результаті цього людям роздали незабезпечені гроші. Під ці гроші не було товару. І коли сьогодні порівнюють ситуацію, що склалася зВеликою депресією, це неправда, це брехня. Бо причина Великої депресії була кризою перевиробництва. Було багато товарів, на які люди просто не погоджувались їх купляти.
Іванна Коберник, хронікер: А у нас чисто фінансова.
Петро Порошенко: У нас насправді багато грошей. І я би створив, це якраз там 89-й, 90-й рік Радянського Союзу, коли гроші, ну, так чи не так виплачуються, а інфляція їх всі з'їдає, вони...
Валід Арфуш, хронікер: Но согласитесь, что ситуация, она может измениться к лучшему, если человек просыпается утром с хорошим настроением. Если он каждый просыпается, и видит такие новости, он думает - зачем я вообще проснулся.
Петро Порошенко: Абсолютно. От є позитивна...
Олександр Фельдман: Я Вас поддерживаю.
Валід Арфуш, хронікер: Поэтому, нет, смотрите, настроение лучше, значит, человек работает лучше, значит, человек получает больше денег. Значит, он тратит больше. Нужно вливать в людей хорошее...
Олександр Фельдман: Вы не перепутали? Не в нас с Петром Алексеевичем больше денег, а Украине.
Валід Арфуш, хронікер: Нет, но нужно вливать в людей какой-то ход доверия, вот минимум доверия. А так они видят, что все ругаются, никто ничего не делает.
Ірена Карпа, хронікер: Люди купляють, це все...
Валід Арфуш, хронікер: И кстати, Вы сказали про Международный валютный фонд, что он если будет реагировать, то нам будет плохо. Но Вы, наверное, знаете, что Доминик Стросс-Кан, который, он руководитель Международного валютного фонда, что он сегодня, вот, он про секс-скандал.
Петро Порошенко: Я знав, що ти про це скажеш.
Валід Арфуш, хронікер: Он не знает, завтра будет или нет. У него снова опять такой большой руководитель, и он пошел, у него два таких больших скандала...
Петро Порошенко: Я можу, Валід, ну, щодо секс-скандалу я можу тебе заспокоїти. Що місія Міжнародного валютного фонду, з яким я також мав честь зустрічатись, вона має повноваження приймати рішення тут, безпосередньо в Україні, не консультуючись ні з ким.
Валід Арфуш, хронікер: А он занимается своим скандалом.
Петро Порошенко: А вони займаються своїми справами. Я, до речі, Домінік Стросс-Кан, я його дуже добре знаю.
Олександр Фельдман: Кстати, очень хорошая рекомендация. Не выплачивать социалку, а сделать то-то, то-то, то-то.
Петро Порошенко: Це дійсно видатний французький політик, економіст, один з найкращих світі, і рішення щодо надзвичайних повноважень місії МВФ.
Валід Арфуш, хронікер: Приглашайте его на Украину, пускай он тут свою энергию тратит, сексуальную энергию пускай тратит тут.
Олександр Фельдман: Петя. Дай мне одну минуту, пожалуйста.
Петро Порошенко: Надзвичайних повноважень було прийнято ним. Я залюбки виконую прохання пану Фельдману.
Петро Мага: Пане Фельдман, я якраз до Вас хочу звернутися, щоб Ви мали свою хвилину. От прийняли такий от, таке рішення антикризове, принесли його у Верховну Раду, а у Верховній Раді, я дуже перепрошую, пане Фельдман, не ображайтеся на мене, але у Верховній Раді стільцем закриті двері виходу для Голови. І ваші хлопці говорять наступне.
Іван Кириленко, лідер фракції БЮТ: Наша позиція чітка і зрозуміла. Спочатку народу України, економіці, потім себе любимым депутатам на вибори майже півмільярда. Мільярд - на стабілізацію всієї економіки України, півмільярда - на вибори. Оце чому ми зараз біля трибуни.
Петро Мага: От чому сьогодні не можна було зняти блокування і не провести цей закон?
Олександр Фельдман: Я могу добавить к Ивану Григорьевичу только то, что очень переживает Блок Юлии Тимошенко о том, что и просит провести антикризовые законы, и потом предоставить площадку Верховной Рады для различных шоу, предвыборных обещаний и для предвыборного процесса. Мы поставили четкую задачу - сначала провести эти законы, и потом идти дальше. Правильно говорит Петр Алексеевич, есть опасность, что люди будут сначала делать, решать свои вопросы, то есть, вопросы, связанные с выборами. А эти вопросы антикриза оставят на потом. Мы поставили свое условие и четко его отслеживаем. Я хочу сказать по валютному фонду. Вы знаете, Петр Алексеевич настолько профессионально это все делает, даже не решаюсь его перебить. Мы получаем рекомендации от валютного фонда - остановить социальные выплаты, сделать то, сделать это. Я считаю, что все-таки у валютного фонда лучше деньги взять и только советами ихними не пользоваться. Если мы сейчас остановим социалку, как предлагают, это то, что будем больше зарабатывать, а не меньше тратить. Если остановить социалку, мы вернемся к разговору с молодым человеком, то может быть такая ситуация, что к власти в стране придут маргиналы, и придут Шариковы либо национально настроенные элементы, и с этим же валютным фондом и расправятся.
Валід Арфуш, хронікер: А сейчас очень серьезный и солидный политик, который спасает народ и помогает. Вот пускай так и будет.
Олександр Фельдман: А сегодня есть, сегодня есть те, с которыми Международный валютный фонд...
Валід Арфуш, хронікер: Пускай маргиналы, которые как-то что-нибудь хотя бы сделают. Лучше чтобы пришли люди, которых мы их не знаем.
Олександр Фельдман: Они ничего, они не смогут сделать с валютным фондом, они его сегодня критикуют, и они против него борются.
Савік Шустер, ведучий: О, у Валида есть рецепт - присоединить Украину к Беларуси.
Валід Арфуш, хронікер: Как минимум.
Олександр Фельдман: Да.
Петро Порошенко: Главное, чтоб не к Чукотке.
Савік Шустер, ведучий: А к Чукотке еще лучше, там просто сложнее присоединиться. Игорь, ну, что? Пропитались атмосферой?
Ігор Черницький, режисер: Я пропитался, но что я могу, так сказать, чем я могу помочь этой дискуссии, я вот...
Ірена Карпа, хронікер: Давайте краще про кіно поговоримо.
Ігор Черницький, режисер: Про кино? Меня предупредили, что участвовать у вас в передаче - это здорово. Это такой пиир. Мне анекдот рассказали.
Савік Шустер, ведучий: Какой пиар? У нас не пиар.
Ігор Черницький, режисер: "Мама, ты меня любишь или это пиар?", - спрашивает сынок.
Савік Шустер, ведучий: Нет, я хотел...
Ігор Черницький, режисер: Если вас действительно интересует кино, то я...
Савік Шустер, ведучий: Кино. Во-первых, я говорил, Вы сделали фильм из негосударственного бюджета, да, фильм, который реально - "Ивин А" - это фильм нестандартный, да, он такой вот, мы можем немножко показать, это все же фильм о двух мужчинах, да?
Ігор Черницький, режисер: Там женщины есть.
Савік Шустер, ведучий: Но их мало кто заметил. Их мало кто заметил. Да, это история...
Ігор Черницький, режисер: Он об армии, а там больше мужчин, конечно. Тем более в советской армии, это была советская армия.
Савік Шустер, ведучий: Но стали говорить о том, что все же у Вас вот такая склонность описывать однополую любовь. Это же...
Ігор Черницький, режисер: Кто это стал говорить? Это говорил, говорит тот, кого интересует однополая любовь. Этот же фильм...
Савік Шустер, ведучий: А чего на меня смотрите?
Ігор Черницький, режисер: Но Вы же мне задаете вопрос этот. А на кого же мне еще смотреть?
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: А ничего против, то есть, не имею.
Ігор Черницький, режисер: Савик, дело в том, что я смею верить, что это получилось произведение искусства, если оно интересует красных, белых, коричневых, черных и голубых, я только счастлив.
Ірена Карпа, хронікер: І не важливо, про геїв, не про геїв. Головне, щоб був хороший фільм.
Савік Шустер, ведучий: Нет, абсолютно.
Ірена Карпа, хронікер: Абсолютно.
Ігор Черницький, режисер: А пытаются приклеить ярлык, который никак не прилипает, фестиваль "Молодость". Они подняли то, что плохо лежало. Потому что я снял фильм, видимо, необычный, я был искренен, абсолютно открыт. И украинские коллеги не очень-то оценили этот фильм и приняли, поэтому...
Савік Шустер, ведучий: Но смотрите, да, но я надеюсь, что люди понимают, о чем мы говорим. Но в ту советскую эпоху, ну, конец советской эпохи, скажем, фильм "Маленькая Вера", да, Василия Пичула, начинающего режиссера, он стал, как бы, лицом перестройки, да, очень, за рубежом смотрели этот фильм. Говорили, вот эти шаги открытости, это общество меняется, да. Ваш фильм, он как-то...
Ігор Черницький, режисер: Я снял фильм на Украине, фильм был...
Савік Шустер, ведучий: Да, на киностудии Довженко.
Ігор Черницький, режисер: А "Маленькая Вера" была снята в России. Мой фильм отборочная комиссия Канского фестиваля отобрала на свой фестиваль, Канский фестиваль, но я туда не попал, потому что нужно было идти через "Совтэкспортфильм". И мои копии, напечатанные здесь, на Украине, для французских субтитров, уехали в Алжир вместо фестиваля Канского. Наверное, мой бы фильм тоже был бы лицом перестройки.
Валід Арфуш, хронікер: Вот женщина есть, женщина есть.
Ігор Черницький, режисер: Вот женщина, пожалуйста. Дело в том, что фильм-то знаете, о чем. Ну, вот бегут два обнаженных героя, которые совершенно как часть пейзажа природного, они перестали быть офицером и солдатом, потому что они без пагон. А рассуждают они о самоценности жизни. Это вот человек, который сейчас на экране, герой, это дебют, кстати, Александра Пескова, который впервые снялся в заглавной роли, он не смог убить человека, он не выстрелил в заключенного. И речь-то об этом. В наших фильмах убивают легко и просто, и в жизни уже убивают, и это превращают в шоу. А здесь человек не смог, человек не смог убить человека.
ВСЕ (Аплодисменты).
Ігор Черницький, режисер: И прежде всего это привлекло и фестиваль "Первый дебют", когда мне дали главный приз за режиссуру, это привлекло фестиваль "Созвездие", где мне дали приз актерским всем нашим работам. А вот фестиваль "Молодость" привлекло два голых человека. Ну, ради бога, если для их либидо этого вполне достаточно, я не возражаю.
ВСЕ (Аплодисменты).
Ігор Черницький, режисер: Но если бы я, если бы я хотел снять фильм, уверяю вас, что я бы смог снять и об этой проблеме.
Савік Шустер, ведучий: Но понимаете, если фестиваль "Молодость", который мы можем уважать...
Ірена Карпа, хронікер: Це не проблема. Головне, щоб красиво все було.
Савік Шустер, ведучий: Ирена, нет, но дело не в этом.
Ігор Черницький, режисер: Мне жалко, что это отвлекает от основной проблемы, которая есть в фильме.
Ірена Карпа, хронікер: Да не відволікає. Розумієте, людей, які вміють думати і дивитися, не відволікає. Головне, щоб це був красивий мистецький плакат, а не агітплакат. От і все.
Савік Шустер, ведучий: Нет, там...
Ігор Черницький, режисер: А, ну... От, і, дивіться, змія - це дуже красиво.
Ірена Карпа, хронікер: От, власне, це дуже, розумієте, це все...
Олександр Фельдман: Да, дуже красиво.
Савік Шустер, ведучий: Это очень красиво.
Ігор Черницький, режисер: Она сыграла все семь дублей, мне природа помогала. Потому что фильм по заповеди "Не убий".
Петро Мага: Ви дарма сказали, що там тільки два голих мужика. Ми побачили там і жіночку, розумієте. Ті, хто хотіли.
Ігор Черницький, режисер: Да. Я пропоную подивитись весь фільм, і ми зараз подивимось, і ми зараз подивимось, і будемо знати, що там.
Петро Мага: Знаєте, вчора пожартували, що людина може безкінечно, чоловік може дивитись на три стихії - на вогонь, на воду і на те, як Памела Андерсон підскакує на батуті, розумієте. Але тільки щоб, Ви сказали про те, що реально можуть загинути люди. Сьогодні канал "Вести", я не знаю, вийшов з такою інформацією про "Фаїну". Я хочу трошки змінити тему. Тому що тема дуже серйозна. Я прошу увагу на екран.
Сюжет, канал "Вести": Сомалийские пираты обещают в ближайшее время расправиться с экипажем украинского судна "Фаина". По их словам, вопрос с выкупом до сих пор не решен. А на корабле ни осталось ни воды, ни еды. На помощь морякам спешит российский сторожевой корабль "Неустрашимый", он уже вошел в Красное море и фактически приступил к охране торговых судов.
Петро Мага: Я так і не зрозумів цю, він поїхав охороняти інші суда, чи він допоміг, повіз допомогу, чи що це? Що там відбувається? В нас немає інформованості, от в чому проблема.
Савік Шустер, ведучий: Думаете о Памеле Андерсон, да. А я вам скажу такую вещь, что про этого "Неустрашимого" надо забыть, вот когда он туда доплывет...
Олександр Фельдман: Уже проблема снимется.
Савік Шустер, ведучий: Да, уже... Проблема другая. Значит, сегодня представитель Керченского профсоюза работников торгового и рыболовного флота Борис Вейшторг сказал, что на счету нет денег, да, чтобы заплатить пиратам, что в то же время он опроверг информацию, поступившую в СМИ от уст матери одного из моряков, да, что, по ее словам, основную часть суммы дали депутаты Партии Регионов, да. А он это опроверг. Но мы связались с Александром Ефремовым, депутатом от Партии Регионов, который у нас в программе на эту тему говорил. И не раз у нас в программе говорили руководители и вообще члены Партии Регионов, что они соберут эти деньги. А он сказал, что деньги есть, они просто на другом счету, в общем, якобы родственники и матери, да, они располагают суммой, они могут заплатить пиратам. Но, слушайте, проблема совершенно не в сумме вообще.
Олександр Фельдман: Савик, скажите, а что делают наши украинские спецслужбы? Может быть, им надо заниматься не обелением УПА и проблемой совести тех людей, у которых ее когда-то не было, а заниматься проблемой охраны своих людей.
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Но Александр, Александр...
Олександр Фельдман: Если бы эта проблема была в любой другой стране, ее бы решили давным-давно.
Савік Шустер, ведучий: Слушайте, никто с этой проблемой справиться не может.
Валід Арфуш, хронікер: Нет, неправда, это неправда.
Ірена Карпа, хронікер: Просто не буває...
Олександр Фельдман: Шайка хулиганов, которые находятся с двумя автоматами...
Валід Арфуш, хронікер: Есть практика, вот, Савик, я могу показать. Вот есть практика. Вот это, это один, два, три французские военные корабли. Когда взяли всего лишь два французских гражданина на ихних яхтах, Франция отправила три корабля. Но до этого они заплатили пиратам эту же сумму денег, которую они, государство Франции заплатило эту же сумму, которая нужна, положили в сумку аппарат, который потом показывает, где находятся пираты, освободили своих граждан. Пираты потом поехали к себе на землю, поехали в пустыню. И буквально через десять минут после этого два военных вертолета, французские вертолеты, они доехали до них, они арестовали.
Олександр Фельдман: То же самое, что я говорю. Ни одна страна мира не вела бы переговоры с бандитами и сявками.
Валід Арфуш, хронікер: Они их арестовали и вернули деньги. И сегодня пираты находятся в тюрьме, сегодня.
Савік Шустер, ведучий: Нет, ну, правильно, да подождите секундочку. Сколько существует иностранный легион, да, очень долго, да. И совсем другая...
Олександр Фельдман: Савик, 13 лет Украине, у нас мощная спецслужба, они просто занимаются не тем, чем нужно. Если мы говорим о том, что у нас есть деньги, отдайте, не мучайте людей.
Валід Арфуш, хронікер: Такие операции оплачиваются. Ти операции оплачиваются.
Олександр Фельдман: И потом проводите спецоперацию.
Ірена Карпа, хронікер: Так справа в тому, що денег немає. Біда в тому, що Партія Регіонів, коли вона заявляє про свій фонд...
Олександр Фельдман: Причем здесь Партия Регионов? Причем здесь денег нету? Кто целенаправленно занимается этим вопросом?
Ірена Карпа, хронікер: Ні, ми просто зараз говорили про це, про спасителей цих авансом, я зараз не про спецслужби. Я зараз кажу про те, що ніколи не виходить результата, коли кажуть "гоп", і не перескочивши, розумієте.
Петро Порошенко: Я хотів би, я хотів би висловити...
Савік Шустер, ведучий: Проблема не в деньгах. Поймите, что деньги - это абсолютно второстепенная вещь. Это оружие никто не отдаст, вот в чем проблема.
Ірена Карпа, хронікер: Так деньги для піратів - це ж не первостепенно.
Савік Шустер, ведучий: Вот в чем проблема, и это надо иметь в виду.
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Там танки, там пулеметы, там ракеты и это оружие "Аль-Каида" экстремистская очень хочет.
Валід Арфуш, хронікер: И не только они.
Савік Шустер, ведучий: И не только, но...
Олександр Фельдман: О чем мы, подождите секундочку, о чем мы говорим? Мы говорим о 18 гражданах нашей страны или мы говорим о деньгах, вложенных в танки? Давайте как-то разделим эти две вещи.
Ірена Карпа, хронікер: Ми говоримо про громадян.
Савік Шустер, ведучий: Нет, подождите. Вот пираты, ну, представьте себе - Вы пират, да, у вас на корабле люди заложники, да, и вот это вот вооружение. Эти вооружения, да, хотят получить, ну, к примеру.
Олександр Фельдман: Понимаете, кто обсуждает... Секундочку, кто обсуждает эту проблему? Фельдман, которого Вы сделали пиратом на две минуты, и Савик Шустер, ведущий телепрограммы. А это спецслужбы, в чьи обязанности входит спасение людей. И если бы это были бы российские, израильские, уже бы был вопрос решен. Нам надо пересмотреть сам подход к этому вопросу.
ВСЕ (Аплодисменты).
Валід Арфуш, хронікер: А вы не задавали себе этот вопрос? Кто отправил эти танки и это оружие, кто их отправил с Украины, чтобы кто-то остался жив на этом корабле.
Петро Порошенко: Савік, дозвольте мені, дозвольте мені сказати, шановний Валід, шановний Олександр...
Олександр Фельдман: Это потом. Верните людей домой и потом разбирайтесь с танками, кто их отправил, кто неправильно оформил документы.
Савік Шустер, ведучий: Нет, я даже не про это говорю.
Іванна Коберник, хронікер: Так в этом и вопрос. Можливо, не хочуть, щоб вони вернулися і розказали те, що вони знають про цей вантаж.
Валід Арфуш, хронікер: Как раз и правильно... Вот именно. Может, они не хотят, чтобы остались живы эти люди, чтобы никто не рассказывал.
Олександр Фельдман: Послушайте, это не первый, это не первый пример.
Ігор Черницький, режисер: Самое ужасное, что мы живем в мире, где жизнь человеческая оценивается определенной суммой.
Олександр Фельдман: Да.
Ігор Черницький, режисер: Выше, меньше, она бесценна. Вот если бы люди с этих позиций подходили к решению такой проблемы, то, наверное, решили бы, как спасти, как заплатить.
Олександр Фельдман: И кто управляет сегодня ситуацией. Это не, когда говорили - мы не воюем со страной, в которой миллиард жителей, мы не воюем с Америкой, мы не воюем с тем. Мы ведем разговор о группе сявок с тремя автоматами, которые сегодня поставили на колени огромную страну с 50-миллионым населением. Еще раз говорю, каждый должен заниматься своим делом.
Іванна Коберник, хронікер: Вона на це погодилась, країна.
Валід Арфуш, хронікер: Это не новость. Все знают, что в этом есте в мире есть пираты, которые захватывают корабли. Это не то, что, вот, новости и мы не в курсе. Это происходит еженедельно.
Ірена Карпа, хронікер: Всі знали, власне, про це.
Савік Шустер, ведучий: Петр, Вы хотели.
Петро Порошенко: Якщо дозволите. Я візьму на себе дуже невдячну місію. Я хотів би сказати, що не треба шапкозакидательством пропонувати шляхи вирішення цієї надзвичайно складної ситуації. Це не два сявки.
Олександр Фельдман: Четыре.
Петро Порошенко: Це півсотні окурених, обколотих наркотиками, озброєних гранатометами, з дуже високоякісним зв'язком, з чіткою координацією. І на сьогоднішній день штурм призведе до гарантованої загибелі людей.
ВСЕ (Аплодисменты).
Петро Порошенко: А викуп і сплата не гарантують звільнення.
Валід Арфуш, хронікер: Они гарантируют это.
Петро Порошенко: Ще раз, ні, вибачте, вибачте.
Савік Шустер, ведучий: Не гарантируют.
Валід Арфуш, хронікер: Они так работают.
Петро Порошенко: Хто візьме на сьогодні відповідальність, що заплачені гроші гарантують звільнення? Хто? Покажіть мені...
Валід Арфуш, хронікер: Они так работают.
Савік Шустер, ведучий: Я нет, ни в коем случае.
Петро Порошенко: Вибачте, треба професійну розмову. Коли кажуть, що Росія не допускає цього, ви бачите, я дуже добре ставлюся до Росії, але повідомлення про "Неустрашимый" корвет військово-морських сил, військово-морського флоту, який іде на виручку, ідеться по повідомленням російського каналу "Вести", як відповідне звернення.
Іванна Коберник, хронікер: Росія справді дуже поганий приклад.
Петро Порошенко: І в даному випадку прохання на цього не посилатися.
Іванна Коберник, хронікер: Тому що там був Беслан, там були і інші речі.
Петро Порошенко: Зараз цей корабель оточений американськими військовими кораблями, на яких знаходиться спецназ, які на сьогоднішній день дійсно головна мета, я теж підозрююце, не допустити, щоб зброя була.... І питання не в грошах за зброю, щоб зброя була витягнута з корабля і доставлена на континент. Бо вони дійсно може бути використана у відповідній боротьбі Дарфур, Судан і відповідні конфлікти, на які задіяні наркотики і все інше. Але я просто вимагаю, щоб ми не підходили легковажно до вирішення долі цих 18 осіб. Я переконаний, я завершую, останнє речення.
Олександр Фельдман: Я за то, чтобы вообще не подходили. Есть спецслужбы.
Савік Шустер, ведучий: Светлана Вольнова, выйдите уже, потому что времени у нас не останется.
Петро Порошенко: На сьогоднішній день треба просто організувати військові конвої кораблів для того, щоб не допускати 60 років з початку року, які захватили.
Савік Шустер, ведучий: Игорь, у нас есть такая рубрика в программе до 4 ноября - "Хочу Обаму". Потому что мы считаем, что Барак Обама так или иначе, я не знаю, я не берусь сейчас даже предсказывать, как, но мир цивилизационно изменит, вот. А Светлана Вольнова его особенно хочет не только, как Президента, я так понимаю.
Ігор Черницький, режисер: А я причем?
Савік Шустер, ведучий: Я поясняю, ставлю в известность.
Ігор Черницький, режисер: Ой, Боже мой, какой кошмар, что я должен сделать?
Олександр Фельдман: И вам будет интересно. Восторгаться Светланой. Можно Обамой, но я рекомендую Светланой.
Ігор Черницький, режисер: Светланой.
Савік Шустер, ведучий: Двадцать секунд, Светлана..
Світлана Вольнова: Вы думаете, что миром управляют... Ого-го! Двадцать секунд.
Савік Шустер, ведучий: Скажем, опережает уже Обама на десять пунктов Макейна.
Світлана Вольнова: Да. Но вы думаете, что миром управляют мужчины, однако кто управляет мужчинами. Мужчинами управляют умные и проницательные женщины. Сегодня у нас разговор о талантливых женах, о Мишель Обаме и Екатерине Ющенко.
Савік Шустер, ведучий: Жены Вы сказали. Екатерине Ющенко.
Світлана Вольнова: Что самое интересное, обе женщины, обе талантливые женщины родились в Чикаго примерно в одно и то же время, в 60-х годах. Одна - в эмигрантской семье из Украины, другая - в негретянском бедном квартале.
Савік Шустер, ведучий: Это очень тонкое сравнение двух жен, но...
Валід Арфуш, хронікер: Да, как сказать, зачем такая информация.
Савік Шустер, ведучий: Вы понимаете, да, это, вот подумайте об этом целую ночь, мы завтра к этому вернемся, хорошо, в 19.30.
Валід Арфуш, хронікер: Молодец.
Світлана Вольнова: В чем связь, да?
Савік Шустер, ведучий: Спасибо.
 
Стенограма надана компанією Sourcer.
 
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Sourcer
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15985
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду