Українці в окупації запалювали свічки в пам’ять про жертв Голодомору
Українці в окупації запалювали свічки в пам’ять про жертв Голодомору
Попри жорстокий тиск та спроби залякати українців, на тимчасово окупованих територіях України горіли свічки пам’яті про мільйони жертв Голодомору. Про це повідомляє Центр національного спротиву.
«Від вчорашнього вечора на наш анонімний чатбот прийшли десятки фотографій із різних міст в окупації, які засвідчують незламність, відвагу та готовність чинити спротив кремлівському катові наших співвітчизників. Через понад 80 років після того, як українці стали жертвами масового винищення голодом, нащадки тих, хто спричинив ту страшну трагедію, знову вбивають нас — цього разу ракетами», — пишуть співробітники ЦНС.
У Центрі наголошують, що цей жахливий контраст між минулим і сучасним лише підкреслює глибину трагедії та незламність українського духу.
«Попри страх смерті, попри терор і репресії з боку окупантів, українці продовжують чинити опір. Вони відмовляються забувати свою історію, свою гідність і свою боротьбу. Свічки пам’яті, запалені в темряві окупації, — це не тільки акт вшанування загиблих, але й символ живого спротиву!
Ті, хто палять свічки пам’яті, показують, що навіть під гнітом окупації, навіть у найтемніші часи, ми не зламаємось.
Україна живе і бореться!» — йдеться в публікації Центру національного спротиву.
Раніше ЦНС повідомляв, що напередодні дня вшанування пам’яті жертв Голодомору окупанти готувалися до чергових репресій.
Як зазначили в Центрі, «росіяни намагаються зачистити будь-яку згадку про свій злочин, в результаті якого загинули мільйони українців. Саме тому на тимчасово окупованих територіях України ворог одразу знищив будь які нагадування про трагедію: від памʼятників до музейних експозицій». Водночас окупанти закликали здавати всіх, хто запалюватиме свічки памʼяті в суботу, 23 листопада, або проявлятиме інші ознаки скорботи.
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що Міністерство внутрішніх справ разом з Національним музеєм Голодомору-геноциду оцифрували та оприлюднили 1022 архівні кримінальні справи-свідчення Голодомору. На спеціальній електронній мапі вже доступні фотокопії архівних документів. Також надана інформація про справи, які були знищені у 1956 році.
Нагадаємо, 23 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів та 91-ші роковини Голодомору 1932—1933 років.
Геноцидом українського народу Голодомор визнали понад 30 країн світу. Зокрема, після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році це зробили парламенти Бразилії, Ірландії, Молдови, Німеччини та Чехії, вже у 2023-му — Болгарії, Бельгії, Франції, Ісландії, Великої Британії, Словенії, Словаччини, Хорватії, Люксембургу, Нідерландів, Вельсу, сенат Італії та Іспанії, Ватикан, а також уже всі провінції Канади. Нещодавно Національна рада Швейцарії також визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду.
Крім того, резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу прийняли у 2022 році Європейський парламент, а у 2023-му — Парламентська асамблея Ради Європи.
Читайте також:
- «Заперечення Голодомору — один із фронтів гібридної війни», — посолка Канади Наталка Цмоць
- Музей Голодомору закликав журналістів передавати йому теле-, радіо- і газетні матеріали зі спогадами очевидців трагедії
Фото: колаж із сайту ЦНС