У Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів розповіли про досягнення місії у 2024 році
У Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів розповіли про досягнення місії у 2024 році
Кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення» випустила листівку за 2024 рік, де висвітлюються оновлення та досягнення поточної місії сприяння захисту журналістики та безпеці журналістів. Про це йдеться в повідомленні на сайті.
«У жовтні 2023 року в Ризі Рада Європи офіційно запустила п’ятирічну Кампанію з безпеки журналістів «Журналісти мають значення». 2024 рік присвячений принципам захисту Рекомендації CM/Rec(2016)4 Ради Європи, які зосереджуються на безпеці журналістів та інших медіаакторів», — ідеться в повідомленні.
У листівці за 2024 рік відзначено такий прогрес:
- 38 координаторів Кампанії в Європі;
- 23 вітчизняні координаційні структури з безпеки журналістів (створено 15 з моменту старту Кампанії);
- 7 національних планів дій (два — з моменту запуску Кампанії);
- розширення зусиль з медіаграмотності, тренінги з безпеки журналістів та інформаційні кампанії;
- серія заходів, серед яких — семінар для поліції з теми захисту журналістів, щорічна конференція щодо багатосторонніх підходів до теми безпеки журналістів та інші.
Щодо України, то нині за підтримки проєкту Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні» (SFEM-UA) були реалізовані такі заходи:
- Розпочато реалізацію Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів «Журналісти мають значення». Україна стала першою серед країн-учасниць Ради Європи, яка це зробила.
- Створено Координаційний комітет з реалізації кампанії в Україні при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України. До його складу входять 32 учасники, серед яких — державні службовці, медіаорганізації та організації громадянського суспільства, а також представниця команди проєкту SFEM-UA.
- Координаційний комітет з реалізації кампанії в Україні провів дві установчі зустрічі — 24 квітня та 28 серпня.
- План дій щодо реалізації кампанії в Україні було розроблено та прийнято членами Координаційного комітету з реалізації кампанії в Україні.
- Постанову до міжнародних організацій із вимогою сприяти звільненню затриманих Російською Федерацією українських журналістів було ухвалено Верховною Радою України.
- Адвокаційна кампанія щодо подальших дій європейських парламентів та пропозицій резолюції ПАРЄ стосовно звільнення українських журналістів, які незаконно утримуються в полоні Російською Федерацією, стартувала 26 червня під час сайд-івенту ALDE в рамках літньої сесії ПАРЄ.
- Було проведено Круглий стіл на тему стратегічних позовів проти громадської участі (SLAPPs).
- Національна координаторка Ганна Красноступ брала участь у багатьох національних та міжнародних заходах і презентувала результати з реалізації кампанії та обговорювала подальші дії в рамках Плану дій з реалізації Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів «Журналісти мають значення».
- SFEM-UA продовжує реалізовувати активності, які стосуються справи Ґонґадзе.
Нагадаємо, у квітні 2024 року в Україні розпочалася кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення».
Її ціль — поглибити в суспільстві розуміння проблем безпеки, з якими стикаються журналісти в Україні, та збільшити прихильність до захисту журналістів із боку політиків, правоохоронних органів та інших відповідальних суб'єктів.
Крім того, в ході цієї кампанії будуть розроблені практичні рекомендації щодо покращення безпеки журналістів та працівників медіа.
Фото: Офіс Ради Європи в Україні