У Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів розповіли про досягнення місії у 2024 році 

У Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів розповіли про досягнення місії у 2024 році 

22 Листопада 2024
539
22 Листопада 2024
10:58

У Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів розповіли про досягнення місії у 2024 році 

539
У рамках проєкту створено Координаційний комітет з реалізації Кампанії в Україні. До його складу входять 32 учасники, серед яких — державні службовці, медіаорганізації та організації громадянського суспільства.
У Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів розповіли про досягнення місії у 2024 році 
У Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів розповіли про досягнення місії у 2024 році 

Кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення» випустила листівку за 2024 рік, де висвітлюються оновлення та досягнення поточної місії сприяння захисту журналістики та безпеці журналістів. Про це йдеться в повідомленні на сайті. 

«У жовтні 2023 року в Ризі Рада Європи офіційно запустила п’ятирічну Кампанію з безпеки журналістів «Журналісти мають значення». 2024 рік присвячений принципам захисту Рекомендації CM/Rec(2016)4 Ради Європи, які зосереджуються на безпеці журналістів та інших медіаакторів», — ідеться в повідомленні. 

У листівці за 2024 рік відзначено такий прогрес:

  • 38 координаторів Кампанії в Європі;
  • 23 вітчизняні координаційні структури з безпеки журналістів (створено 15 з моменту старту Кампанії);
  • 7 національних планів дій (два — з моменту запуску Кампанії);
  • розширення зусиль з медіаграмотності, тренінги з безпеки журналістів та інформаційні кампанії;
  • серія заходів, серед яких — семінар для поліції з теми захисту журналістів, щорічна конференція щодо багатосторонніх підходів до теми безпеки журналістів та інші.

Щодо України, то нині за підтримки проєкту Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні» (SFEM-UA) були реалізовані такі заходи:

  • Розпочато реалізацію Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів «Журналісти мають значення». Україна стала першою серед країн-учасниць Ради Європи, яка це зробила.
  • Створено Координаційний комітет з реалізації кампанії в Україні при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України. До його складу входять 32 учасники, серед яких — державні службовці, медіаорганізації та організації громадянського суспільства, а також представниця команди проєкту SFEM-UA.
  • Координаційний комітет з реалізації кампанії в Україні провів дві установчі зустрічі — 24 квітня та 28 серпня.
  • План дій щодо реалізації кампанії в Україні було розроблено та прийнято членами Координаційного комітету з реалізації кампанії в Україні.
  • Постанову до міжнародних організацій із вимогою сприяти звільненню затриманих Російською Федерацією українських журналістів було ухвалено Верховною Радою України.
  • Адвокаційна кампанія щодо подальших дій європейських парламентів та пропозицій резолюції ПАРЄ стосовно звільнення українських журналістів, які незаконно утримуються в полоні Російською Федерацією, стартувала 26 червня під час сайд-івенту ALDE в рамках літньої сесії ПАРЄ.
  • Було проведено Круглий стіл на тему стратегічних позовів проти громадської участі (SLAPPs).
  • Національна координаторка Ганна Красноступ брала участь у багатьох національних та міжнародних заходах і презентувала результати з реалізації кампанії та обговорювала подальші дії в рамках Плану дій з реалізації Кампанії Ради Європи з безпеки журналістів «Журналісти мають значення».
  • SFEM-UA продовжує реалізовувати активності, які стосуються справи Ґонґадзе.

Нагадаємо, у квітні 2024 року в Україні розпочалася кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення».

Її ціль — поглибити в суспільстві розуміння проблем безпеки, з якими стикаються журналісти в Україні, та збільшити прихильність до захисту журналістів із боку політиків, правоохоронних органів та інших відповідальних суб'єктів.

Крім того, в ході цієї кампанії будуть розроблені практичні рекомендації щодо покращення безпеки журналістів та працівників медіа.

Фото: Офіс Ради Європи в Україні 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
539
Читайте також
11.12.2023 16:40
Світлана Остапа
«Детектор медіа»
1 139
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду