Нацрада рекомендує медіа розповісти про День пам’яті жертв голодоморів у контексті сьогоднішніх подій
Нацрада рекомендує медіа розповісти про День пам’яті жертв голодоморів у контексті сьогоднішніх подій
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендує суб’єктам у сфері медіа 23 листопада розповісти про День пам’яті жертв голодоморів у контексті сьогоднішніх подій, а також вшанувати пам’ять усіх заморених голодом українців хвилиною мовчання о 12:00. Про це йдеться на сайті медіарегулятора.
«Радянська влада докладала всіх зусиль, аби викреслити ці події з пам’яті народу, приховуючи правду про голодні роки та заперечуючи їх існування. Однак після розпаду Радянського Союзу приховані факти поступово стали надбанням суспільства, відкривши гірку правду про цей геноцид.
Сьогодні, під час повномасштабної агресії проти України, російський режим знову використовує тактику тиску на продовольчий сектор. Блокуючи експорт українського зерна, Росія ставить під загрозу продовольчу безпеку багатьох країн, що може призвести до нових хвиль голоду у світі», — зазначено в повідомленні.
Нацрада також нагадує, що з 16 березня 2022 року в ефірі щоденно о 9:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання за співвітчизниками, що загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України.
Суб’єктам у сфері лінійних медіа необхідно внести зміни до теле- й радіопрограм з урахуванням попередньої практики організації мовлення в дні пам’яті та скорботи, керуючись Правилами, раніше затвердженими Нацрадою. У разі фіксації і встановлення порушень регулятор матиме підстави для застосування заходів реагування, що передбачені Законом України «Про медіа».
Нагадаємо, наразі геноцидом українського народу Голодомор визнали 34 країн світу. Зокрема, після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році визнали Голодомор геноцидом парламенти Бразилії, Ірландії, Молдови, Німеччини та Чехії, вже у 2023-му — Болгарії, Бельгії, Франції, Ісландії, Великої Британії, Словенії, Словаччини, Хорватії, Люксембургу, Нідерландів, Вельсу, сенат Італії та Іспанії, Ватикан, а також уже всі провінції Канади. Нещодавно Національна рада Швейцарії також визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду.
Крім того, резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу прийняли у 2022 році Європейський парламент, а у 2023-му — Парламентська асамблея Ради Європи.
Читайте також:
- «Заперечення Голодомору — один із фронтів гібридної війни», — посолка Канади Наталка Цмоць
- Музей Голодомору закликав журналістів передавати йому теле-, радіо- і газетні матеріали зі спогадами очевидців трагедії
Фото: Олександр Савранський