У Росії визнали «небажаним» телеканал Белсат
Генеральна прокуратура Росії визнала «небажаною» польську організацію Belsat (телеканал «Белсат»). Про це повідомляє «Настоящее время» з посиланням на російську генпрокуратуру.
У прокуратурі вважають, що телеканал транслював для російської та білоруської авдиторії «вигідні Заходу шаблони» та створював «нібито неупереджені та незалежні матеріали, проте насправді заповнював інформпростір брехливими сюжетами про необґрунтовану агресію проти України, нелегітимність входження до складу нашої країни Криму, ДНР, Запорізької та Херсонської областей».
«Крім того, варшавські медіаменеджери активно співпрацювали з іноагентами та іншими русофобами на користь американських спецслужб», — заявили у відомстві.
Внесення до списку «небажаних» означає, що організації заборонено працювати в країні, а громадянам Росії заборонено співпрацювати з нею під загрозою кримінального переслідування.
За співробітництво з «небажаними» організаціями та їх фінансування в Росії передбачено кримінальну відповідальність — до п'яти років позбавлення волі.
23 липня канал повідомив, що сайт «Белсату» переходить на мінімальний режим роботи. Зміни канал пояснив технічними проблемами. Редакція не уточнила термінів відновлення повноцінної роботи ресурсу.
Білоруський канал «Белсат» базується в Польщі, а його основним донором є польське МЗС. У грудні 2023 року новий уряд Польщі почав процедуру реорганізації громадських ЗМІ, фінансованих з держбюджету.
9 лютого 2024 року команда «Белсату» у відкритому листі до міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського закликала зберегти телеканал у нинішньому вигляді. Текст підписали 170 журналістів і працівників мовника.
На початку березня стало відомо, що новий уряд Польщі суттєво скорочує бюджет телеканалу «Белсат». Директорка каналу Агнешка Рамашевська-Гузи в інтерв’ю білоруській службі «Радіо Свобода» назвала це «фактичною ліквідацією» «Белсату». Вже 12 березня Рамашевську-Гузи звільнили з посади — нібито через нові виклики у зв’язку зі скороченням бюджету телеканалу.
Її замінив новий очільник Олексій Дзикавицький. Він заявив, що попри скорочення бюджету приблизно на третину, канал продовжить існувати, хоч керівництву доведеться обмежити чи відмовитись від частини проєктів, а ще дещо оновити сітку мовлення.
У липні польське телебачення Telewizja Polska (TVP) повідомило, що всі канали, що транслюються іноземними мовами, зокрема й «Белсат», будуть об'єднані в єдину організаційну структуру «Центр програм для зарубіжжя». Щодо «Белсату» керівник нової структури Міхал Бранятовський запевнив, що ці зміни означатимуть «нові можливості» для каналу, а не його ліквідацію.
Читайте також: