Рада ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду
Рада ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду
Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього. Про це в телеграмі написав народний депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк.
Він уточнив, що законодавчу ініціативу №0285 підтримав 281 народний депутат.
Народним депутатам перед голосуванням передали листи підтримки від Генштабу та начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова.
Метою закону є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності для України Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього, ухвалених Асамблеєю держав-учасниць Римського статуту.
Документ про ратифікацію Римського статуту передбачає, що Україна не визнаватиме юрисдикцію Міжнародного кримінального суду з воєнних злочинів протягом 7 років, якщо йтиме мова про українських громадян.
Україна планує долучитися до оновленої версії статуту МКС, що включає також статтю 8bis (згідно з якою під злочином агресії розуміється планування, підготовка, ініціювання або вчинення особою, яка спроможна фактично здійснювати контроль за політичними чи військовими діями держави або керувати ними, акту агресії, який за своїм характером, тяжкістю та масштабами є грубим порушенням Статуту ООН).
Римський статут набере чинності для України в перший день місяця, який настає після 60-го дня з дати здачі на зберігання Генеральному секретарю Організації Об’єднаних Націй ратифікаційної грамоти.
Римський статут МКС уже ратифікували 124 держави. Не підписали і не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан.
Росія, як і США, підписала статут, але згодом відкликала свій підпис.
Україна підписала Римський статут ще 20 січня 2000 року, але за весь цей час так і не ратифікувала його.
- Читайте також: Люди святкують, споживачі «опіуму для народу» тужать за дилером. Реакція на голосування по РПЦ
Фото: Залізний нардеп / телеграм