Рада схвалила законопроєкт про захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу
Рада схвалила законопроєкт про захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу
Верховна Рада під час засідання 18 липня прийняла за основу проєкт Закону про захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу (реєстр. № 5870-д). Про це йдеться у повідомленні Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Документ розроблено на виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.
Насамперед ідеться про створення правових механізмів для побудови ефективної системи протидії виробництву, продажу, рекламі, налаштуванню заборонених систем умовного доступу, які відкривають несанкціонований доступ до захищених медіасервісів, та іншій діяльності із застосуванням таких систем, яка шкодить економічним інтересам надавачів послуг з умовним доступом.
«Підтримали в першому читанні євроінтеграційний законопроєкт №5870-д про умовний доступ, який підготувала робоча група під моїм керівництвом. Це не лише виконання Директиви ЄС 98/84, але й боротьба із схемами доступу до медіасервісів в обхід провайдера. Захищаємо не лише добросовісних постачальників медіасервісів, але й кінцевих споживачів таких послуг. При чому відповідальності споживачів не буде (така норма містилась в проєкті Кабміну). Також привели термінологію в тексті у відповідність до Закону про медіа», — написала у фейсбуку заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
Нагадаємо, 6 липня 2023 року Нацрада внесла до Переліку аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресорки російський ОТТ-сервіс Ivi, який позиціонується як легальний онлайн-кінотеатр. 27 липня 2023 року —російський сервіс Tvigle. А 14 вересня 2023-го — російські сервіси Рremier, Start, More та Окко.