Дипломати США в Росії спробують потрапити на закрите судове засідання над репортером WSJ Еваном Гершковичем

Дипломати США в Росії спробують потрапити на закрите судове засідання над репортером WSJ Еваном Гершковичем

18 Червня 2024
591
18 Червня 2024
12:53

Дипломати США в Росії спробують потрапити на закрите судове засідання над репортером WSJ Еваном Гершковичем

591
За словами представника Держдепартаменту Метью Міллера, США продовжують вимагати звільнення Гершковича, а також заарештованих в Росії журналістки татаро-башкирської служби «Радіо Свобода» Алсу Курмашевої та колишнього морського піхотинця Пола Вілана.
Дипломати США в Росії спробують потрапити на закрите судове засідання над репортером WSJ Еваном Гершковичем
Дипломати США в Росії спробують потрапити на закрите судове засідання над репортером WSJ Еваном Гершковичем

Представники посольства США в Росії намагатимуться відвідати закрите засідання суду у справі журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича, звинуваченого в шпигунстві. Про це заявив представник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу, пише «Радіо Свобода».

«Ми постараємося бути присутніми на суді, як ми намагаємося бути присутніми на суді над будь-якими американськими громадянами, затриманими в Росії, але зрештою в мене поки немає відповіді, чи буде це можливо», — зазначив посадовець.

Він також додав, що США продовжуватимуть вимагати звільнення Гершковича, а також журналістки татаро-башкирської служби «Радіо Свобода» Алсу Курмашевої та колишнього морського піхотинця Пола Вілана, засудженого до 16 років колонії у справі про шпигунство.

Напередодні стало відомо, що  справа журналіста американської газети The Wall Street Journal Евана Гершковича, якого обвинувачують у шпигунстві, вже надійшла до Свердловського обласного суду Росії. Перше судове засідання відбудеться 26 червня.

Водночас у Кремлі також стверджують, що вони контактують з представниками США щодо можливого обміну полоненими за участю Гершковича. 

Нагадаємо, за рішенням Московського міського суду термін тримання під вартою журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича продовжили до 30 червня цього року.

30 березня 2023 року Гершкович був затриманий у Єкатеринбурзі. ФСБ РФ заявила, що він нібито «збирав відомості про підприємство російського ВПК». Це стало першим з 1986 року випадком арешту американського журналіста в Росії за таким звинуваченням. Покарання за цей злочин в РФ передбачає позбавлення волі терміном до 20 років.

7 квітня слідчі ФСБ офіційно висунули Гершковичу звинувачення. Сам журналіст оскаржив свій арешт. Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та заявила про вимогу негайно звільнити журналіста. 

11 квітня Державний департамент США визнав журналіста WSJ Евана Гершковича «неправомірно затриманим». 

У червні Московський міськсуд відхилив апеляцію щодо запобіжного заходу для обвинуваченого в шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича та залишив його в СІЗО до кінця серпня.

3 липня посолка США в Росії Лінн Трейсі отримала консульський доступ та зустрілася з Гершковичем. Раніше вона відвідувала журналіста в СІЗО «Лефортово» 17 квітня.

На початку липня минулого року The Washington Post повідомило, що представники влади США й Росії попередньо обговорили потенційний обмін Гершковича, а також інших в'язнів Кремля.

Невдовзі після цього радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що не має чіткої відповіді щодо того, як повернути затриманого Росією репортера Евана Гершковича до Сполучених Штатів.

Російський диктатор Володимир Путін під час своєї пресконференції 14 грудня 2023-го дав зрозуміти, що Росія арештувала та звинуватила у шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича заради обміну.

Під час інтерв’ю колишньому ведучому американського каналу Fox News Такеру Карлсону очільник Кремля Володимир Путін натякнув на готовність обміняти журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича. 

Фото: Sefa Karacan / Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
591
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду