Начальника ТЦК, співробітники якого намагалися вручити повістку журналісту, перевели в «бойовий підрозділ»
Начальника ТЦК, співробітники якого намагалися вручити повістку журналісту, перевели в «бойовий підрозділ»
Після інциденту з врученням повістки журналісту «Слідства.Інфо» начальника Соломʼянського територіального центру комплектування та соціальної підтримки в Києві перевели на нижчу посаду. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у відповідь на запит «Української правди».
«Згідно з наказом Головнокомандувача Збройних сил України, начальника Соломʼянського територіального центру комплектування та соціальної підтримки після інциденту з журналістом "Слідство.Інфо" переведено на інше місце служби», — йдеться у відповіді Генштабу на запит.
У Генштабі пояснюють, що згідно з цим рішенням, ексначальник ТЦК буде переведений на нижчу посаду в один з бойових підрозділів Збройних сил України.
Вказано, що рішення ухвалене після детального розгляду всіх обставин інциденту і встановленої інформації.
«Збройні сили України у своїй діяльності дотримуються принципів відкритості та прозорості і наголошують на важливості спільної роботи медіа та громадськості щодо захисту прав і свобод кожного громадянина України», — заявили в Генштабі.
Нагадаємо, 6 квітня команда агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» заявила, що співробітники Солом’янського ТЦК намагалися вручити 1 квітня повістку журналісту видання Євгенію Шульгату буцімто невипадково, а ймовірно, за вказівкою працівника СБУ. Вони вважають, що це пов'язано з публікацією розслідування Євгенія Шульгата, у якому він викрив елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.
Агенція «Слідство.Інфо» повідомила, що планує звернутися до правоохоронних органів із заявою про переслідування та перешкоджання журналістській діяльності.
Служба безпеки України повідомила, що вивчає інформацію щодо повістки журналісту Євгенію Шульгату і проводить відповідну перевірку. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доручив командувачу Сухопутних військ провести службову перевірку щодо інформації про спроби вручити повістку журналістові «Слідства.Інфо».
7 квітня Медіарух звернувся до Президента України Володимира Зеленського, голови СБУ, генпрокурора, міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо співробітників СБУ і ТЦК через інцидент із журналістом «Слідства.Інфо».
8 квітня стало відомо, що Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження через інцидент з Євгенієм Шульгатом за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів та можливого зловживання службовими повноваженнями (ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 171 ККУ).
9 квітня стало відомо, що голова Служби безпеки Василь Малюк відсторонив керівника Департаменту кібербезпеки Іллю Вітюка від виконання посадових обов'язків на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами «Слідства.Інфо». За рішенням голови СБУ, Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі СБУ, який служить на фронті.
Раніше, 4 квітня, журналісти «Слідства.Інфо» опублікували розслідування про майно сім’ї керівника департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Іллі Вітюка. У матеріалі йшлося про те, що його дружина у грудні 2023 року придбала квартиру в житловому комплексі преміумкласу на столичному Печерську. У декларації посадовця зазначено, що за квартиру сплачено 12,8 млн гривень, проте його офіційної зарплати на таке житло не вистачило б.
Фото: «Слідство.Інфо»