В Україні стартувала кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення»
В Україні стартувала кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення»
В Україні розпочалася кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення». Її ціль — поглибити в суспільстві розуміння проблем безпеки, з якими стикаються журналісти в Україні, та збільшити прихильність до захисту журналістів із боку політиків, правоохоронних органів та інших відповідальних суб'єктів. Крім того, в ході цієї кампанії будуть розроблені практичні рекомендації щодо покращення безпеки журналістів та працівників медіа.
У зв’язку з цим при Міністерстві культури та інформаційної політики створено Координаційний комітет з реалізації цієї кампанії, до складу якого ввійшла заступниця шефредакторки «Детектора медіа», голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа. Про це свідчить наказ міністра культури та інформаційної політики, текст якого є в розпорядженні «ДМ».
Як зазначено в наказі, ключовими завданнями Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні буде:
- надавати оцінки існуючим викликам і потребам (з огляду на внутрішнє середовище, в якому працюють журналісти та інші представники суб’єктів у сфері медіа);
- визначати шляхи, механізми та способи вирішення проблемних питань, які пов’язані з безпекою журналістів, провадженням ними професійної діяльності під час правового режиму воєнного стану;
- виробляти рекомендації щодо реалізації в Україні кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» на національному рівні;
- узагальнювати практику та надавати пропозиції зі створення сприятливих умов провадження в Україні професійної діяльності журналістами та іншими представниками суб’єктів у сфері медіа.
Робота Координаційного комітету здійснюється на громадських засадах і до неї можуть залучатися представники МКІП, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Генеральної прокуратури України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, представники інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, Національної спілки журналістів України, Комісії з журналістської етики, незалежні медіаексперти.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що під час обстрілу Запоріжжя отримали поранення журналістка «Укрінформу» Ольга Звонарьова та журналістка «1+1» Кіра Овес.
Також ми писали про те, що протягом 2023 року ІМІ зафіксував в Україні 150 порушень свободи слова. Майже половину з них вчинила Росія. Загалом найчастіше 2023 року право журналістів на професію порушували приватні особи, правоохоронці, органи місцевого самоврядування, судова влада, а також представники російської церкви тощо.
Читайте також:
- Як журналісту діяти під час обстрілів – сім порад
- Що таке платформа безпеки журналістів при Раді Європи і яких змін вона нагально потребує. Звернення ІМІ
- Правила доступу журналістів до зони бойових дій: ІМІ опублікував роз’яснення змін до наказу 73
Фото: IFJ