В «Українській правді» створили консультаційну раду з провідних медіаекспертів

В «Українській правді» створили консультаційну раду з провідних медіаекспертів

13 Березня 2024
838
13 Березня 2024
15:40

В «Українській правді» створили консультаційну раду з провідних медіаекспертів

838
Це дорадчий орган, який буде незалежним від менеджменту медіагрупи і надаватиме неупереджені поради щодо сталого розвитку, впізнаваності бренду у світі та загалом адвокатуватиме вільну журналістику.
В «Українській правді» створили консультаційну раду з провідних медіаекспертів
В «Українській правді» створили консультаційну раду з провідних медіаекспертів

Інтернет-видання «Українська правда» створило консультаційну раду медіа, до якої ввійшли провідні західні медіаменеджери та експерти. «Головна мета створення дорадчого органу з п’яти провідних медіафункціонерів — залучити зовнішню експертизу та спертись на кращі світові практики у медіаменеджменті», — йдеться у повідомленні на сайті «УП».  

Консультаційна рада «УП» надаватиме колегіальні неупереджені поради менеджменту медіагрупи щодо довгострокових стратегій та загальної візії розвитку, підтримуватиме дотримання журналістських стандартів та забезпечуватиме абсолютну редакційну незалежність.

За словами головної редакторки «Української правди» Севгіль Мусаєвої, консультаційна рада, будучи дорадчим органом, надаватиме керівництву медіа практичні поради щодо сталого розвитку, впізнаваності бренду у світі та загалом адвокатуватиме вільну журналістику. І робитиме це, наголошують в «УП», без жодного втручання в редакційну політику.

До консультаційної ради «Української правди» ввійшли: 

Алан Расбріджер (Велика Британія) — ексшефредактор The Guardian з 20-річним стажем роботи у виданні, нині — редактор Prospect Magazine, найбільш шанованого політичного часопису у Великій Британії, лауреат Пулітцерівської премії за розслідування щодо масштабного стеження за громадянами США, яке базувалось на інформації Едварда Сноудена.

Меа Долс де Джонг (Нідерланди) — провідна нідерландська режисерка документального кіно з десятки найкращих кінорежисерів Старого Світу за версією видання Variety, яка до того ж входить до сотні найвпливовіших митців Нідерландів за версією газети NRC

Чарльз Сеннотт (США) — співзасновник популярного міжнародного порталу новин GlobalPost, засновник і редактор The GroundTruth Project, один з найдосвідченіших воєнних кореспондентів світу, який висвітлював війни в Афганістані, Іраку, Україні, ізраїльсько-палестинський конфлікт та події «Арабської весни» 2011 року. 

Гульноза Саїд (США) — координаторка програм Committee to Protect Journalists для Європи та Центральної Азії, експертка з комунікацій, журналістка, яка висвітлює політику, роботу медіа, релігійні питання та права людини в Центральній Азії й Туреччині. 

Мирослава Гонгадзе (США/Україна) — журналістка, правозахисниця, громадська діячка, керівниця мовлення «Голосу Америки» у Східній Європі, яка публікувалась як експертка по Україні та регіону на сторінках The Wall Street Journal, The Washington Post, NPR, The Journal of Democracy, лауреатка премії за етичне лідерство Inamori Ethics Prize 2023.

Консультаційна рада буде незалежною від головної редакторки «УП», виконавчого директора та кінцевого бенефіціарного власника. Збиратиметься двічі на рік або в терміновому порядку — для стабілізації на випадок кризових ситуацій, пояснили в «Українській правді».

Нагадаємо, у травні 2021 року генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала став власником «Української правди». Він отримав 100% корпоративних прав на видання. Фіала уклав із редакторкою-засновницею «Української правди» Оленою Притулою угоду, за якою усі активи «УП» переходять до групи компаній Dragon Capital. Головна редакторка «УП» Севгіль Мусаєва та Фіала того ж дня підписали редакційну угоду. Сторони домовилися, що редакційна політика видання та підходи до роботи залишаться без змін. Редакція «НВ» (пізніше перейменована на NV) продовжила свою роботу незалежно від редакції «Української правди».

Інвестиційній компанії Dragon Capital належать журнал NV, сайт NV і «Радіо NV». Томаш Фіала інвестував у NV понад 10 млн доларів. 11 січня 2021 року Dragon Capital через фонд прямих інвестицій Dragon Capital New Ukraine Fund LP завершила купівлю контрольного пакету акцій компанії Treeum, яка володіє виданнями «Мінфін» та Finance.ua.

У вересні 2023-го медіагрупа «Українська правда» оголосила про інтеграцію та об’єднання адміністративних процесів з виданням «Європейська правда». 

У січні 2024 року інтернет-видання Mezha.Media, яке спеціалізується на технологіях та IT, увійшло в медіагрупу «Українська правда».

Фото: сайт «Української правди»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
838
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду