Мовний бар’єр і перевірка документів. Польська поліція пояснила, чому затримала Михайла Ткача

Мовний бар’єр і перевірка документів. Польська поліція пояснила, чому затримала Михайла Ткача

28 Лютого 2024
1193
28 Лютого 2024
16:06

Мовний бар’єр і перевірка документів. Польська поліція пояснила, чому затримала Михайла Ткача

1193
Поліція запевняє, що повернула затриманим журналістові та оператору всі речі й документи, і ніхто з них не заявляв про пошкодження майна.
Мовний бар’єр і перевірка документів. Польська поліція пояснила, чому затримала Михайла Ткача
Мовний бар’єр і перевірка документів. Польська поліція пояснила, чому затримала Михайла Ткача

Польська поліція заявила, що журналіста «Української правди» Михайла Ткача та його оператора доставили до відділку поліції через мовний бар'єр та потребу верифікації пред'явлених документів. Правоохоронці запевняють, що повернули затриманим усі речі та документи і ніхто з них не заявив про пошкодження майна. Відповідну заяву оприлюднили 28 лютого на сайті Поліції Польщі.

Польська поліція повідомила, що напередодні отримала повідомлення від «небайдужого мешканця» про двох чоловіків, які протягом двох днів перебували в автомобілі біля колій поблизу залізничного вузла в селі Голашин Луківського повіту. Мешканець повідомив, що двоє чоловіків фотографували та запускали дрон.

«Беручи до уваги внутрішню безпеку держави, а також той факт, що залізничні колії, особливо на території прикордонних воєводств, є стратегічними місцями з точки зору безпеки, співробітники поліції втрутилися щодо вказаних осіб», — повідомляє поліція.

Повідомляється, що обидва чоловіки спілкувалися українською мовою і називали себе журналістами. «Через мовний бар'єр та потребу верифікації пред'явлених документів необхідно було провести цю процедуру у відділку поліції», — пояснено у заяві.

Поліція запевняє, що всі дії, проведені щодо виявлених осіб, були спрямовані «на встановлення їх особи та ретельну перевірку причини їх перебування на залізничній розв'язці».

Як ідеться в повідомленні, після перевірки документів, огляду вмісту багажу та складання відповідної документації про проведені дії чоловіки залишили територію повітового управління поліції в Лукові.

«Усі документи та речі їм повернули. Жоден з чоловіків, щодо яких проводилися заходи, не заявив співробітникам поліції про пошкодження їхнього спорядження», — запевняє поліція Польщі.

«Ситуація, що склалася за нашим східним кордоном, зумовлює підвищену пильність як з боку служб, так і суспільства. Ми повинні пам'ятати, що на території нашої країни можуть відбуватися різного роду провокації, тому необхідно діяти швидко», — заявили в поліції.

Нагадаємо, вдень 27 лютого журналіст-розслідувач «Української правди» Михайло Ткач повідомив, що польські правоохоронці затримали його разом з оператором біля польсько-білоруського кордону, коли вони знімали матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. За словами Ткача, команда видання вирішила перевірити, що відбувається на межі Польщі та Білорусі в той час, коли польські фермери блокують кордон з Україною.

Журналіст повідомив, що польські поліцейські «хапали наші камери, обшукували нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи».

Журналіста та оператора «УП» привезли в комендатуру поліції, де утримували щонайменше 4 години. За словами Ткача, їх допитували як поліцейські, так і представники спецслужби. Увесь цей час журналістам не дозволяли ні з ким зв'язатися.

Ткач зауважив, що представники польської спецслужби «перелякалися», коли почули про матеріал, та почали запитувати, чи знають про це український уряд та можновладці, хто є джерелом журналістів і скільки часу вони працюють над цією темою.

Після допиту їм повернули картки пам’яті, однак з'ясувалося, що деякі відзняті матеріали були видалені. Також була пошкоджена підзарядка для акумуляторів.

Увечері 27 лютого поліція Підляського воєводства Польщі опублікувала коротке повідомлення про те, що «не затримувала журналіста з України»

Тоді ж поліція Люблінського воєводства підтвердила, що проводила у прикордонній зоні «дії зі встановлення особи» щодо людей, «присутність яких у прикордонній зоні викликала занепокоєння мешканців».

Згодом посол України в Польщі Василь Зварич повідомив, що втрутився у справу затриманого журналіста: «Вони знімали рух поїздів, запускали дрон. Поліція вирішила перевірити, хто це був, щоб це не виявилися провокатори. Справа була швидко вирішена».

Фото: «УП»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1193
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду