В ЗСУ зібрали в єдиний документ усі правила та рекомендації для журналістів, які висвітлюють події в районах бойових дій
В ЗСУ зібрали в єдиний документ усі правила та рекомендації для журналістів, які висвітлюють події в районах бойових дій
Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ підготувало оновлені рекомендації для журналістів, які висвітлюють події в районах бойових дій та на військових об’єктах. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
Систематизація накопиченого досвіду, стверджують автори документа, дає можливість удосконалити взаємодію представників медіа з органами військового управління та військовими підрозділами в умовах правового режиму воєнного стану. Саме для цього і розроблені рекомендації, що містять відповіді на найактуальніші питання про роботу медіа в районах відповідальності Збройних сил та інших військових формувань України. Зокрема, такі:
- як отримати прескарту Збройних сил України та як правильно подати документи;
- який порядок допуску представників медіа на об'єкти Сил оборони України;
- що належить до інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії Збройних сил України, а отже — яку заборонено розголошувати;
- які правила фото-та відеозйомки у воєнний час;
- яким чином дотримуватися особистої та цифрової безпеки.
Крім того в рекомендаціях наведені приклади типових запитів від журналістів, які працюють у районах ведення бойових дій, представлений алгоритм виконання ними професійних завдань, а також містяться контакти представників служб зв’язків з громадськістю Збройних сил України та військових адміністрацій.
Рекомендації розроблені відповідно до вимог чинного українського та міжнародного законодавства та з урахування накопиченого досвіду під час відсічі збройної агресії Російської Федерації.
Нагадаємо, Головнокомандувач ЗСУ (на той час іще — Валерій Залужний) наказом №51 від 3 лютого 2024 року затвердив зміни до наказу №73 щодо правил акредитації журналістів під час дії воєнного стану. Експерти Інституту масової інформації, докладно проаналізувавши документ, назвали значним досягненням те, що в ньому вперше подано детальний опис зон, якого раніше взагалі не було. Також значним позитивом є те, що документом спрощується доступ акредитованих журналістів до роботи в зоні бойових дій.
«Репортери без кордонів» (RSF) у своїй заяві також позитивно оцінили поправки до наказу.
На основі роз’яснень, отриманих від Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ та Управління преси та інформації Міноборони, Інститут масової інформації сформулював відповіді на запитання, які найчастіше виникають у журналістів щодо роботи в районах бойових дій.
Читайте також:
- Боротьба за право показати війну: як медійникам спростити доступ до фронту
- ІМІ роз’яснив, яку інформацію журналістам заборонено поширювати із зони бойових дій після змін до наказу Головкома
Фото: Getty Images