Радник очільника МЗС Гоша Тихий розповів, як автори фільму «20 днів у Маріуполі» зупинили брехню Лаврова

Радник очільника МЗС Гоша Тихий розповів, як автори фільму «20 днів у Маріуполі» зупинили брехню Лаврова

5 Лютого 2024
1135
5 Лютого 2024
17:38

Радник очільника МЗС Гоша Тихий розповів, як автори фільму «20 днів у Маріуполі» зупинили брехню Лаврова

1135
Фотографії з обстріляного маріупольського пологового навесні 2022 року дуже допомогли українській дипломатії.
Радник очільника МЗС Гоша Тихий розповів, як автори фільму «20 днів у Маріуполі» зупинили брехню Лаврова
Радник очільника МЗС Гоша Тихий розповів, як автори фільму «20 днів у Маріуполі» зупинили брехню Лаврова

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» є потужним інструментом формування громадської думки за кордоном, показуючи, який жах Росія принесла на українську землю. Про це в інтерв’ю «Детектору медіа» розповів радник міністра закордонних справ України з питань комунікацій Гоша Тихий

«Ця стрічка дуже допомагає нам у міжнародних комунікаціях, і Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та решта команди фільму — великі молодці. Бо це потужний фільм, який дійсно формує, сформував і продовжує формувати громадську думку за кордоном, показуючи, який жах Росія принесла на українську землю», — сказав радник глави МЗС.

За словами Тихого, він  знає, що таке знімати в оточеному місті, бо сам був у подібній ситуації, коли зі своїм колегою Іваном Любиш-Кірдеєм, знімаючи для німецького ARD, у 2014 році потрапив в оточений Іловайськ. 

«Тому можу лише віддати шану авторам, які залишилися там під загрозою для життя й задокументували те пекло на землі, яке відбувалося в Маріуполі», — зауважив Гоша Тихий.

Фотографії з обстріляного маріупольського пологового, нагадав він, облетіли тоді, навесні 2022 року, весь світ і дуже серйозно допомагали українській дипломатії. 

«Якраз тоді міністр Кулеба був на переговорах в Анталії з Лавровим — і ці фотографії зіграли дуже серйозну роль і на самих переговорах, і потім на пресконференції, на користь України. Це була документація пекла і тих воєнних злочинів, які росіяни вчиняють в Україні, — сказав Тихий. — Лавров мав, грубо кажучи, виправдовуватися, тому що вся увага світової громадської думки була прикута до цих фото, і це в нього виходило дуже погано. Його недолугі відповіді про те, що це все — фейки й актори, повірте, теж зіграли ключову роль».

Нагадаємо, «20 днів у Маріуполі» — документальна робота режисера, воєнного кореспондента Мстислава Чернова. Також над нею працювали фотограф Євген Малолєтка та медійниця Василіса Степаненко, які у березні 2022 року разом із Черновим опинились у блокадному місті. Саме події в Маріуполі в лютому-березні 2022 року і зображує стрічка. Зокрема, до неї ввійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку. 

Cвітова прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася на фестивалі незалежного кіно у США «Санденс»-2023, де фільм отримав Приз глядацьких симпатій.

У травні 2023 року творців фільму за їхню роботу нагородили Пулітцерівською премією. 

В українському прокаті «20 днів у Маріуполі» стала найкасовішою серед документальних стрічок. У липні 2023 року вона вийшла в прокат у США. У вересні 2023 року фільм висунули на премію «Оскар» від України і він потрапив у шортліст «Оскара»-2024.

У грудні «20 днів у Маріуполі» ввійшов у трійку найкращих документальних фільмів 2023 року за версією видання про кіно Indiewire, а також посів четверте місце у списку найкращих фільмів 2023 року у Великій Британії та шосте місце — у США.

Крім того, фільм потрапив до лонглістів британської премії BAFTA одразу в двох категоріях: як найкращий документальний фільм і як стрічка іноземною мовою.

Нещодавно документальний фільм «20 днів у Маріуполі» номінували в категорії «Найкращий документальний фільм» премії «Оскар»-2024

Фото: кадр із фільму «20 днів у Маріуполі» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1135
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду