Юрчишин: Якщо телемарафон не стане якіснішим, наступний рік він не переживе
Юрчишин: Якщо телемарафон не стане якіснішим, наступний рік він не переживе
Народний депутат із фракції «Голос», голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин висловив думку, що якщо телемарафон не стане якіснішим, він себе вичерпає і, ймовірно, не переживе наступного року. Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.
Юрчишин також розповів, що багато колег вимагали від нього «заяву про необхідність закриття єдиного телемарафону, але я не збираюся цього робити взагалі».
«Не комітет цей марафон починав, не комітету його закривати. Проте, якщо ми не зробимо його якіснішим, він просто себе вичерпає. І якщо за наступний рік ми не знайдемо варіанти, як вдосконалити телемарафон, я не переконаний, що він цей рік переживе», — сказав депутат.
За словами Юрчишина, рішення створити єдиний телемарафон під час повномасштабного вторгнення «і організаційно, і з питань безпеки було дуже правильним». Він пояснив, що на той час усім необхідна була інформація про те, що відбувається в різних зонах бойових дій, і зі створенням телемарафону громадяни отримали джерело інформації, якому за замовчуванням змогли довіряти.
За його словами, в певний момент об’єднаний телемарафон виконав свою функцію, «але наразі ми бачимо статистику, згідно з якою він втрачає глядача».
«Ми інвестуємо гроші в інформаційну безпеку, але механізм, яким, власне, ця безпека мала би забезпечуватись, не настільки ефективний, як був раніше. Що ж потрібно зробити? Проаналізувати, зрозуміти, що не працює і чи можна це виправити. Якщо не можна виправити, будемо шукати інші варіанти. До того моменту, поки немає іншого сценарію, користуємося і дивимося те, що маємо», — сказав Юрчишин.
Водночас, на думку Юрчишина, каналам телемарафону потрібно запровадити механізми більш збалансованої подачі інформації. «Чому відзначалося певне домінування більш оптимістичного погляду? Знову ж таки, марафон засновувався в період, коли потрібна була мобілізація населення, і він спрацював. Зараз ми розуміємо, що війна буде тривати довго, тому нам потрібно запровадити механізми більш збалансованої подачі інформації», — сказав нардеп.
«Повертаючись до питання оптимістичного чи неоптимістичного підходу. Коли речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат говорить в ефірі про збиті ворожі літаки, ракети, дрони, це позитив. Це не прикрашання реальності, це — реальність. Водночас, коли ми не говоримо про свої втрати, позиції наших військ і просимо зберігати інформаційну тишу, таким чином захищаємо суспільство і військових. Нехай ворогу буде важче отримати інформацію про нас. Але українські журналісти мають формувати нашу позицію щодо фронту. Якщо вони не будуть цього робити, її формуватиме Росія», — сказав Юрчишин.
Нагадаємо, ще 9 грудня новопризначений голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин висловив думку, що ефективність національного телемарафону «Єдині новини» на сьогодні — під питанням.
Згодом Юрчишин повідомив, що готує офіційні запити до Рахункової палати і Держаудитслужби щодо ефективності використання коштів, виділених на національний телемарафон «Єдині новини».
Читайте також:
- Зеленський вважає телемарафон «одним із ключових етапів в історії незламності нашої держави»
- Це ще марафон чи вже зловживання владою?
- Наталія Лигачова: Керівники телемарафону хочуть від журналістів спрощення, а не складної реальності
- Як пересічні глядачі сприймають марафон «Єдині новини»?
- Спільний марафон не дуже цікавий. Але його дивляться, бо немає альтернативи
Фото: Ярослав Юрчишин / фейсбук