«Укрінформ» у листопаді: сайт — у ТОП-10 найпопулярніших новинних ресурсів, у соцмережах охоплення зросло до 36,6 млн
«Укрінформ» у листопаді: сайт — у ТОП-10 найпопулярніших новинних ресурсів, у соцмережах охоплення зросло до 36,6 млн
Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» продовжує цілодобово інформувати аудиторію про події в світі та Україні.
У листопаді на веб-сайті «Укрінформа» опублікували 7 402 новини, 43 інтерв’ю, 167 статей, 46 блогів, 388 фоторепортажів та 7 346 фотографій.
За результатами дослідження «Українські медіа, ставлення та довіра у 2023 року», що провів та оприлюднив InMind на замовлення Internews, відвідуваність сайту «Укрінформ» зросла у понад шість разів, порівняно з 2022 роком. Загалом, у листопаді 2023 року показники користувачів на сайті «Укрінформу» сягнули понад 1,6 млн.
Опитування USAID-Internews щодо споживання медіа виявило, що «Укрінформ» увійшов у ТОП-10 загальнонаціональних новинних сайтів, які найчастіше відвідують громадяни України у 2023 році.
Загальні показники щодо охоплення аудиторії на діджитал-платформах «Укрінформу» у листопаді перевищили 36,61 млн осіб. Зокрема, найбільша кількість на платформі Х (Twitter) - 18,3 млн, Telegram - 16,2 млн, Facebook - 2,1 млн. Загальна кількість підписників за листопад зросла - до понад 513 тисяч.
На YouTube-каналі UkrinformTV переглядів відео на YouTube-каналі за листопад – 16,4 млн. Це у середньому – близько 540 тисяч щодоби. У листопаді на UkrinformTV підписалися понад 14 тисяч. Тож загальна кількість, станом на 1 грудня 2023 року – 812 тис підписників.
У ТОП-5 відеоматеріалів за кількістю переглядів:
- Такмед. Лекція 4: Алгоритм MARCH. A - Прохідність дихальних шляхів – 764 тис.
- Пекельний штурм на Бахмуті бійцями Третьої штурмової – 544 тис.
- Такмед. Лекція 3: Алгоритм MARCH. М – Масивна кровотеча – 451 тис.
- Слава Україні та її воїнам! – 301 тис.
- Байден і Зеленський під час повітряної тривоги у Києві – 243 тис.
Головна редакція оперативної інформації випустила у листопаді 1 382 новинних інформацій. З них, ексклюзивних, наданих спеціально для «Укрінформа», - 41.
Зарубіжна редакція, яка має 12 корпунктів за кордоном, випустила у листопаді 2 231 інформацію, 101 ексклюзивну новину та 12 фактчекінгових публікацій.
Редакція регіональних новин має власкорів майже в усіх областях України. У листопаді редакція випустила 1 962 новин. З них 110 цитувалися у 459 українських ЗМІ.
Протягом листопада головна редакція «Укрінформу» - «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки» - продовжила інформувати українську та закордонну аудиторії про події російсько-української війни та системно протидіяти російській дезінформації. Зокрема, у листопаді було проаналізовано вкиди про «дефіцит ліків» від фейкового МОЗ, про «рецепти від Мінагрополітики» та про бої за Авдіївку.
Команда Центру презентувала у листопаді дослідження «Геноцидна риторика російського режиму». Дослідження учергове свідчить, що інформаційна кампанія у Росії демонструє елементи геноцидної риторики, яка створюється та поширюється на замовлення і під контролем уряду Росії. Це - публічні заклики до вбивства людей, їхнього незаконного переміщення, вивезення та нанесення фізичних і психічних ушкоджень.
Також Центр організував для представників комунікаційних підрозділів МВС України тренінг «Дезінформація та пропаганда: виявлення та способи реагування».
У пресцентрі «Укрінформу» у листопаді провели 94 заходи (пресконференції, брифінги, круглі столи тощо).
Т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв: «Для українських медіа сьогодні найголовнішим є доносити реальну інформацію про російсько-українську війну, протидіяти дезінформації. У гібридному протистоянні ворогу “Укрінформ” доводить ефективність: мільйони читачів оперативно отримують новини про ситуацію в нашій країні. Важливо, що Укрінформ висвітлює війну для читачів за кордоном, а матеріали цитують у провідних європейських виданнях. Зараз агентство працює над осучасненням та модернізацією, посилює вектор телебачення. Саме він стане новою ланкою у розвитку “Укрінформу” та зміцнить позиції України на інформаційному фронті».
Генеральний директор Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» Олексій Мацука: «“Укрінформ”, як єдине національне інформагентство, продовжує розв’язувати надважливі нині завдання - інформування українців та світову спільноту. Завдяки найбільшій мережі регіональних і закордонних корпунктів ми оперативно доносимо правдиву інформацію до своїх читачів. Їх стає усе більше на всіх платформах агентства. Серед основних завдань ми бачимо активний розвиток соціальних мереж, а також YouTube-каналу UkrinformTV, зокрема, створення нових відеопродуктів за участі знакових для країни осіб. Це те, у чому є найбільший попит серед наших користувачів».
Дані, наведені в матеріалі, станом на 30.11.2023.