Двох депутатів підозрюють у спробах підкупу голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма і віцепремʼєра Олександра Кубракова
Двох депутатів підозрюють у спробах підкупу голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма і віцепремʼєра Олександра Кубракова
У вівторок, 21 листопада, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру двом депутатам Верховної Ради, які, за даними слідства, пропонували хабар віцепрем’єр-міністру, міністру розвитку громад, територій та інфраструктури Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.
Як повідомляє САП, один із нардепів, член комітету Ради з питань антикорупційної політики, пропонував Найєму хабар у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тисяч доларів. За даними джерел «УП» та «Радіо Свободи», йдеться про депутата від фракції «Слуги народу» Андрія Одарченка.
Нардеп просив посприяти виділенню коштів з Фонду ліквідації наслідків російської збройної агресії на ремонт будівель університету, в якому Одарченко продовжує обіймати посаду ректора (дію контракту якого призупинено).
Після виділення коштів з фонду на криптогаманець Мустафи Найєма, який співпрацював з НАБУ і САП та сприяв розслідуванню, надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. доларів.
Андрію Одарченку оголосили підозру за ч. 4 ст. 369 ККУ (пропозиція хабаря).
«Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати», — зауважили в НАБУ.
Другого нардепа і власника великого будівельного та аграрного бізнесів теж викрили на пропозиції хабаря. За даними журналіста Олега Новікова, а також видання Liga.net, йдеться про депутата групи «За майбутнє» Сергія Лабазюка.
У серпні він звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 млрд гривень. За це він натомість пообіцяв «винагороду» в розмірі 3–5% від вартості кожного підряду. Нардеп також залучив для узгодження домовленостей директора компанії.
Після того, як фірма отримала перші 50 млн гривень за підряд з відновлення зруйнованого мосту, депутат через довірену особу нібито надав викривачу Мустафі Найєму обіцяний відсоток у сумі 150 тис. доларів. Гроші передали в китайській шкатулці на паркінгу одного із супермаркетів Києва.
Підозрюваному депутату, а також його імовірному спільнику, керівнику компанії, інкримінують ч. 4 ст. 369 ККУ. Зазначимо, що максимальне покарання — до десяти років позбавлення волі.
Як передає «Радіо Свобода», очільник Агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм в ефірі національного телемарафону відреагував на підозри нардепам.
«Єдине, що можу сказати, — ми їм (НАБУ і САП. — Ред.) дякуємо за співпрацю. Це не тільки Держагентство, це і Міністерство інфраструктури. Ми спільно, єдиною командою працювали. Сподіваюсь, це дасть результат, такі речі не будуть повторюватись. Я б більше не коментував цю історію», — сказав він.
- Читайте також: 84% українців виступають за те, щоби факти корупції в органах влади оприлюднювали, незважаючи на війну, — Центр Разумкова
Фото: НАБУ, САП