Нікол Пашинян заявив, що Вірменія планує повністю ратифікувати Римський статут

Нікол Пашинян заявив, що Вірменія планує повністю ратифікувати Римський статут

13 Вересня 2023
899
13 Вересня 2023
20:15

Нікол Пашинян заявив, що Вірменія планує повністю ратифікувати Римський статут

899
Вірменський прем'єр-міністр: «Римський статут не має жодного відношення до російсько-вірменських відносин. Це стосується питань безпеки Вірменії».
Нікол Пашинян заявив, що Вірменія планує повністю ратифікувати Римський статут
Нікол Пашинян заявив, що Вірменія планує повністю ратифікувати Римський статут

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян під час урядової години в парламенті заявив про намір повноцінно ратифікувати в країні Римський статут Міжнародного кримінального суду. Про це повідомило видання News.am, передає «Укрінформ».

«Уряд направив Римський статут МКС до парламенту, і, відповідно до моєї позиції та позиції нашої фракції, він буде повністю ратифікований. Він не має жодного відношення до російсько-вірменських відносин. Це стосується питань безпеки Вірменії», — зазначив посадовець.

17 березня 2023-го Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Путіна та уповноваженої президента РФ у справах дитини Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію та переміщення дітей з окупованих районів України до країни-агресора, яке відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Згодом генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що виданий ордер на арешт Володимира Путіна є довічним.

Як відомо, учасники МКС та Римського статуту зобов'язані заарештувати президента Росії Володимира Путіна, якщо він з'явиться на території їхніх держав. Однак у квітні віцеспікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян заявив, що його країна  не збирається цього робити навіть після ратифікації статуту.

Неоднозначну позицію щодо виконання цих зобов'язань раніше також висловлювали представники інших країн-учасників Міжнародного кримінального суду. Зокрема, у ПАР спершу стверджували, що вони усвідомлюють свої юридичні зобов'язання щодо ордера на арешт Путіна, однак пізніше міністерка закордонних справ Наледі Пандор заявила, що її країна проконсультується з російською стороною.

Згодом президент країни Сиріл Рамафоса заявив, що ПАР повинна вийти з Міжнародного кримінального суду, щоб не виконувати його ордеру, але, зрештою, його офіс запевнив, що це — помилка. У липні Міністерство юстиції ПАР таки направило до прокуратури країни офіційний запит на видачу ордера.

«Детектор медіа» також писав про те, що 9 вересня президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що російського президента не заарештують, якщо він відвідає саміт G20 у Ріо-де-Жанейро в листопаді 2024 року. А вже 11 вересня да Сілва змінив свою позицію та сказав, що саме судова влада країни вирішить, чи виконувати ордер МКС.

Фото: ТАСС

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
899
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду